|

|

Zaćma z jaskrą ( zabieg łączony MIGS )

Zaćma i jaskra to dwie najgroźniejsze choroby układu wzroku, które w połączeniu skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie i zmniejszają komfort życia. Dzięki najnowocześniejszym odkryciom medycyny jesteśmy jednak w stanie bezpiecznie i trwale usunąć oba te problemy i to podczas jednego zabiegu. Usunięcie zaćmy z zabiegiem przeciwjaskrowym to krok w stronę zdrowych i sprawnych oczu.

 

Czytaj więcej

Charakterystyka zabiegu

Czas trwania:

do 30 minut
Kontrola:
dzień po zabiegu lub wg wskazań lekarza

Na czym polega zabieg?

Zabieg usunięcia zaćmy z procedurą przeciwjaskrową poprawia widzenie i obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Podczas operacji zmętniałą soczewkę zastępuje się sztuczną, a następnie wprowadza się do kanału odpływu cieczy z oka mikroimplant o wielkości zaledwie 0,3 mm, który ma za zadanie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Co niezwykle istotne, zabieg ten jest w 100% bezbolesny, a cała procedura nie trwa dłużej niż 30 minut. 

Dla kogo przeznaczone jest usunięcie zaćmy z zabiegiem przeciwjaskrowym?

Zabieg usunięcia zaćmy z procedurą przeciwjaskrową jest przeznaczony dla pacjentów cierpiących jednocześnie na zaćmę i jaskrę. Jest idealny dla osób, u których zmętnienie soczewki utrudnia codzienne funkcjonowanie, a wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe zagraża zdrowiu nerwu wzrokowego i może prowadzić do utraty wzroku.

Czy zabieg jest refundowany?

Usunięcie zaćmy z zabiegiem przeciwjaskrowym jest teraz dostępne dla wszystkich pacjentów. W naszej placówce możesz skorzystać z zabiegu w ramach refundacji NFZ po wcześniejszym umówieniu. Istnieje również możliwość wykonania procedury odpłatnie. 

 

Postępowanie po zabiegu

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas priorytetem, dlatego bezpośrednio po zabiegu pozostawiamy pacjenta na obserwacji przez kilka godzin w naszej placówce. Po opuszczeniu kliniki niezbędne jest stosowanie kropli antybiotykowych oraz przeciwzapalnych, które mają zapobiegać infekcjom. Przez jakiś czas konieczne będą również regularne wizyty kontrolne u okulisty, aby monitorować stan oka i skuteczność zabiegu. 

Powikłania 

Jak w przypadku większości operacji i zabiegów, mogą wystąpić pewne powikłania, które obejmują infekcje, krwawienia wewnątrzgałkowe, oraz podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, które może wymagać dodatkowego leczenia. Inne powikłania to problemy z gojeniem, które mogą przedłużyć okres rekonwalescencji i wymagać intensywniejszej opieki. W rzadkich przypadkach może też dojść do przemieszczenia lub dyslokacji wszczepionej soczewki wewnątrzgałkowej.

Poznaj specjalistów
w tej dziedzinie:

dr n. med. Iwona Filipecka

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat praktyczne doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki...

W którym miejscu
możemy Ci pomóc:


Czy zabieg korekcji wzroku jest dla mnie?

Wyobraź sobie, że możesz pisać SMS-y, prowadzić samochód, ćwiczyć, czytać, pracować przy komputerze, podróżować, a także wykonywać prace ogrodowe czy majsterkowanie, bez okularów i soczewek kontaktowych. Odkryj wygodę życia i pożegnaj na dobre okulary i soczewki kontaktowe.

Zabiegi korekcji wzroku zazwyczaj nie są zalecane osobom poniżej 21. r.ż., ponieważ ich wzrok może się jeszcze zmieniać. W zamian możemy Ci zaproponować specjalistyczne soczewki kontaktowe. Jeśli pacjent jest w wieku szkolnym i ma stwierdzoną krótkowzroczność, rekomendujemy metody korygujące i hamujące postęp tej wady wzroku np. ortokorekcję (soczewki zakładane na noc). Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów w celu omówienia możliwych rozwiązań korekcji wady wzroku.

Jeśli Twoim celem jest dobre, wyraźne widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych, to jesteś we właściwym miejscu. Pacjentom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem, w wieku 21 – 40 lat najczęściej rekomendujemy zabieg laserowej korekcji wzroku lub zabieg usunięcia wady wzroku z soczewkami fakijnymi. Wypełnij e-kwalifikację i sprawdź czy jesteś dobrym kandydatem lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

W miarę upływu lat soczewka w oku staje się mniej elastyczna, w efekcie możesz zauważyć trudności podczas czytania, obsługi telefonu lub komputera. Pierwszą wyborem są najczęściej okulary do czytania lub okulary progresywne. Jeżeli cenisz komfort życia bez okularów, warto rozważyć refrakcyjną wymianę soczewki lub laserową korekcję wad wzroku i presbiopii. Wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku zależy od stopnia zaawansowania tych zmian i wady wzroku, która może ale nie musi współistnieć. Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

Jeśli chorujesz na zaćmę, jednym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy. Naturalna, zmętniała soczewka zostaje zastąpiona sztuczną. Wybór odpowiedniej soczewki, to wybór Twojej jakości widzenia, a zabieg wykonywany jest raz w życiu. To doskonała okazja, aby wybrać dobrej jakości, zaawansowaną soczewkę, która pozwoli Ci odzyskać dobre widzenie i cieszyć się życiem bez okularów.

Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma