Operacja, leczenie zaćmy, laserowe usuwanie zaćmy - Okulus Plus Bielsko Biała, Jaworzno

NIE ODKŁADAJ DIAGNOSTYKI. W NASZYCH PLACÓWKACH MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Kliknij i sprawdź.

Usuwanie zaćmy

wydrukuj

rozmiar czcionki

Zrozumieć zaćmę!

Zaćma to choroba oczu, polegająca na zmętnieniu naturalnej soczewki. W efekcie rozwoju choroby, nasze widzenie staje się niewyraźne i zamazane. Do oka przedostaje się mniej światła co wpływa na pogorszenie jakości widzenia, komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Najczęściej występujące objawy:

– wyblakłe kolory
– zamglony lub zamazany obraz
– utrata ostrości widzenia
– większa wrażliwość na światło

Bardzo często objawy zaćmy mylimy z oznakami starości. Konsekwencją braku wiedzy u pacjentów i ich bliskich na temat tej choroby jest zbyt późna diagnoza oraz zwłoka w podjęciu leczenia.

Odzyskaj radość z widzenia

Dobry wzrok to nasze okno na świat – ponad 80% sygnałów z otoczenia, docierających do naszego mózgu zawdzięczamy oczom.

Jeżeli po usunięciu zaćmy zależy Państwu na wyraźnym i komfortowym widzeniu we wszystkich odległościach, warto wybrać ponadstandardowe rozwiązanie. Wszystkie soczewki wewnątrzgałkowe umożliwiają usunięcie zaćmy, jednak niektóre z nich korygują towarzyszące zaburzenia widzenia: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a nawet presbiopię ( presbiopia pojawia się u osób po 40 roku życia i wiąże się z utratą ostrego widzenia na blisko )

W OKULUS PLUS skupiamy się na tym jak będzie wyglądało widzenie pacjenta po zabiegu. Rozwój współczesnej medycyny rozszerzył możliwości zabiegowe w okulistyce, dlatego leczenia zaćmy nie powinniśmy rozpatrywać jedynie w kategoriach jej usunięcia. Zabieg ten jest bezpieczną, skuteczną i obecnie najczęściej wykonywaną operacją na świecie.  Pełna swoboda i wolność od okularów jest możliwa, warto o tym wiedzieć.


Wielu pacjentów postrzega możliwość pozbycia się okularów jako prawdziwą wolność. Po zabiegu usunięciu zaćmy niezależność od okularów  jest możliwa – będą Państwo widzieć wyraźnie w niemal każdej sytuacji: rano podczas malowania, golenia, w południe kiedy czytacie, pracujecie przy komputerze a także wieczorem podczas oglądania filmu czy prowadzenia samochodu.

Komu pacjent powierza swój wzrok?

W OKULUS PLUS specjalizujemy się w chirurgii zaćmy, zabiegi wykonuje dr n. med. Iwona Filipecka, posiadająca wieloletnie doświadczenie w operatywie mikrochirurgii oka: zabiegach usunięcia zaćmy, jaskry, łączonych zabiegach wysokospecjalistycznych oraz zabiegach MIGS.

Doktor n. med. Iwona Filipecka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). Dr Filipecka jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat zdobywała praktyczne doświadczenie w Klinice Okulistycznej w Katowicach. W swojej karierze zawodowej wykonała ponad 12 tys. zabiegów tego typu. Jest pomysłodawcą autorskiego Programu Personifikacji Doboru Soczewki (PPDS), który zapewnia najlepsze widzenie pacjentom po zabiegach usunięcia zaćmy. W opinii kolegów okulistów dr Filipecka to perfekcyjny chirurg, który podejmuje się operować najtrudniejsze przypadki. W relacjach z pacjentami jest serdeczna, emanuje poczuciem bezpieczeństwa.


Najcenniejszym atutem dr Filipeckiej, jako lekarza chirurga jest jej znakomita umiejętność dopasowania soczewki, zapewniając pacjentowi najlepsze możliwe widzenie. Nasze doświadczenie wskazuje na 99% doskonałych doborów soczewek wewnątrzgałkowych oraz mniej niż 0,5% powikłań.

 

Naszym celem jest spełnianie Państwa oczekiwań. Rekomendacje, które od Was otrzymujemy, badania kontrolne ale przede wszystkim zmiana w jakości widzenia o której sami Państwo opowiadają daje nam poczucie, że cel został osiągnięty.

Wybrane opinie naszych pacjentów:

Rodzaje soczewek

Marka OKULUS PLUS znana jest z jakości, dlatego naszym pacjentom oferujemy jedynie najnowocześniejsze w skali świata soczewki, które zapewniają dobre widzenie, a wybrane z nich pozwalają czytać i wykonywać wszystkie czynności bez okularów. Nie stosujemy soczewek nieznanych producentów. Rodzaj soczewki, na którą się Państwo zdecydują ma ogromny wpływ na jakość widzenia po zabiegu.

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78


  Program Personalizacji Doboru Soczewki

  Jako pierwsi w Polsce w 2005 roku wprowadziliśmy i stale udoskonalamy autorski Program Personalizacji Doboru Soczewki.  Jest to program pozwalający na indywidualne dobieranie soczewki wewnątrzgałkowej u każdego pacjenta. Wszystkim pacjentom w zależności od trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy, aktywności sportowej oraz współistniejących chorób narządu wzroku i ogólnych proponujemy odpowiedni rodzaj soczewki. Pacjentom z wadami wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm) proponujemy skorygowanie wady w trakcie zabiegu usunięcia zaćmy poprzez wszczepienie odpowiedniej soczewki. Dbamy o to, aby ostrość widzenia po operacji była jak najlepsza.  PPDS pozwala na taki dobór soczewki, aby jakość widzenia była na najwyższym możliwym poziomie, a pacjent po zabiegu widział dobrze na wszystkie odległości bez okularów (do dali, do bliży oraz na odległości pośrednie).

  WYBÓR SOCZEWKI, TO WYBÓR TWOJEJ JAKOŚCI WIDZENIA

  W celu uzyskania maksymalnego komfortu widzenia stosujemy:

  Soczewki jednoogniskowe asferyczne, poprawiają kontrast widzenia, szczególnie w warunkach zmierzchowych. Polecane są jednak dla osób, którym noszenie okularów po zabiegu nie będzie przeszkadzało.

  Soczewki dwuogniskowe o pogłębionej ostrości widzenia zapewniają doskonałą jakość widzenia na odległości pośrednie oraz do dali. Jest to wyjątkowo istotne dla pacjentów, którzy chcą być bardziej niezależni od okularów w codziennych sytuacjach. Czasami występuje konieczność noszenia okularów do czytania, jednak to bardzo indywidualna sprawa.

  Soczewki wieloogniskowe to soczewki, które u 85 – 93% (w zależności od rodzaju soczewki) pacjentów po zabiegu usunięcia zaćmy zapewniają dobre widzenie na dalekie i bliskie odległości bez okularów! Dzięki temu, pacjent może oglądać TV, czytać, odbierać sms-y, pracować na komputerze, uprawiać sporty, nie stosując okularów. To duży komfort, szczególnie dla osób aktywnych.

  Soczewki toryczne to nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe przeznaczone dla osób z zaćmą oraz astygmatyzmem. Po wszczepie takiej soczewki pacjent, który nosił przed zabiegiem okulary korygujące astygmatyzm (tzw. cylindry), widzi dobrze na daleko bez okularów.

  Wszystkie soczewki wszczepiane w OKULUS PLUS posiadają filtry UV, a wybrane zawierają filtr światła niebieskiego. Zapewnia on filtrację światła zbliżoną do naturalnej soczewki i chroni siatkówkę przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego na siatkówkę.

  widzenie z zaćmą

  Korzyści płynące z zabiegu w OKULUS PLUS

  – indywidualna, specjalistyczna opieka przez cały czas trwania leczenia
  – komfortowy pobyt na oddziale
  – najwyższy standard kwalifikacji
  – możliwość wyboru spersonalizowanej soczewki
  – obecność lekarza anestezjologa podczas zabiegu
  – wizyty kontrolne pod nadzorem chirurga wykonującego zabieg

  Leczenie

  Zaćma to choroba postępująca, której jedyną skuteczną metodą leczenia jest jej operacyjne usunięcie i wszczep sztucznej soczewki. Operacja wykonywana jest w ramach oddziału chirurgii jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym – oznacza to, że zabieg nie wiąże się z koniecznością pobytu pacjenta w szpitalu. Najczęściej operacja zajmuje ok 20 minut, w tym czasie chirurg poprzez niewielkie nacięcie usuwa zmętniałą soczewkę,  w jej miejsce umieszczając sztuczną, przezroczystą soczewkę wewnątrzgałkową. Nacięcie jest mikroskopijne a więc nie wymaga założenia szwów czy opatrunku, po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu.

   

  Bezpieczny i nowoczesny sprzęt

  W OKULUS PLUS zabiegi usunięcia zaćmy wykonywane są najnowocześniejszą metodą fakoemulsyfikacji. Wykorzystujemy do tego najlepszej klasy aparat Infitiniti z systemem Ozil amerykańskiej firmy Alcon, która jest światowym liderem w produkcji sprzętu i materiałów do chirurgii zaćmy.

  IOL MASTER 700 firmy  Zeiss to najnowszy biometr optyczny. Urządzenie to w pełni bezkontaktowo mierzy wszystkie dane potrzebne do wyznaczenia mocy soczewek wszczepianych podczas operacji zaćmy. Badanie biometrem optycznym jest niezwykle precyzyjne i całkowicie bezbolesne. Jego dane pomiarowe są niezastąpione szczególnie przy wyliczeniu wartości soczewek PREMIUM. Co ważne – badanie wykonane raz nie traci ważności i może być bardzo przydatne dla pacjenta w przyszłości.
  Obecnie diagnostyka z użyciem biometru IOL Master stanowi „złoty standard” biometrii oka.

  Płatność

  Honorujemy płatność gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. A jeżeli nie chcesz jednorazowo angażować swojego budżetu rozłóż cenę zabiegu na dogodne raty.

  Informujemy, że OKULUS PLUS posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na zabiegi wysokospecjalistyczne. Jeżeli chorujesz na jaskrę i zaćmę, zadzwoń spytaj jakie mamy rozwiązania.

   

   Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
   Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
   lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78