...

|

|

Usuwanie zaćmy

Zrozumieć zaćmę!

Zaćma to choroba oczu, polegająca na zmętnieniu naturalnej soczewki. W efekcie rozwoju choroby, nasze widzenie staje się niewyraźne i zamazane. Do oka przedostaje się mniej światła co wpływa na pogorszenie jakości widzenia, komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Czytaj więcej

Charakterystyka zabiegu

Czas trwania:

do 30 minut
Kontrola:
dzień po zabiegu lub wg wskazań lekarza

Najczęściej występujące objawy:

– wyblakłe kolory
– zamglony lub zamazany obraz
– utrata ostrości widzenia
– większa wrażliwość na światło

Bardzo często objawy zaćmy mylimy z oznakami starości. Konsekwencją braku wiedzy u pacjentów i ich bliskich na temat tej choroby jest zbyt późna diagnoza oraz zwłoka w podjęciu leczenia.

Odzyskaj radość z widzenia

Dobry wzrok to nasze okno na świat – ponad 80% sygnałów z otoczenia, docierających do naszego mózgu zawdzięczamy oczom.

Jeżeli po usunięciu zaćmy zależy Państwu na wyraźnym i komfortowym widzeniu we wszystkich odległościach, warto wybrać ponadstandardowe rozwiązanie. Wszystkie soczewki wewnątrzgałkowe umożliwiają usunięcie zaćmy, jednak niektóre z nich korygują towarzyszące zaburzenia widzenia: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a nawet presbiopię ( presbiopia pojawia się u osób po 40 roku życia i wiąże się z utratą ostrego widzenia na blisko )

W OKULUS PLUS skupiamy się na tym jak będzie wyglądało widzenie pacjenta po zabiegu. Rozwój współczesnej medycyny rozszerzył możliwości zabiegowe w okulistyce, dlatego leczenia zaćmy nie powinniśmy rozpatrywać jedynie w kategoriach jej usunięcia. Zabieg ten jest bezpieczną, skuteczną i obecnie najczęściej wykonywaną operacją na świecie.  Pełna swoboda i wolność od okularów jest możliwa, warto o tym wiedzieć.


Wielu pacjentów postrzega możliwość pozbycia się okularów jako prawdziwą wolność. Po zabiegu usunięciu zaćmy niezależność od okularów  jest możliwa – będą Państwo widzieć wyraźnie w niemal każdej sytuacji: rano podczas malowania, golenia, w południe kiedy czytacie, pracujecie przy komputerze a także wieczorem podczas oglądania filmu czy prowadzenia samochodu.

Komu pacjent powierza swój wzrok?

W OKULUS PLUS specjalizujemy się w chirurgii zaćmy, zabiegi wykonuje dr n. med. Iwona Filipecka, posiadająca wieloletnie doświadczenie w operatywie mikrochirurgii oka: zabiegach usunięcia zaćmy, jaskry, łączonych zabiegach wysokospecjalistycznych oraz zabiegach MIGS.

Doktor n. med. Iwona Filipecka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). Dr Filipecka jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat zdobywała praktyczne doświadczenie w Klinice Okulistycznej w Katowicach. W swojej karierze zawodowej wykonała ponad 12 tys. zabiegów tego typu. Jest pomysłodawcą autorskiego Programu Personifikacji Doboru Soczewki (PPDS), który zapewnia najlepsze widzenie pacjentom po zabiegach usunięcia zaćmy. W opinii kolegów okulistów dr Filipecka to perfekcyjny chirurg, który podejmuje się operować najtrudniejsze przypadki. W relacjach z pacjentami jest serdeczna, emanuje poczuciem bezpieczeństwa.


Najcenniejszym atutem dr Filipeckiej, jako lekarza chirurga jest jej znakomita umiejętność dopasowania soczewki, zapewniając pacjentowi najlepsze możliwe widzenie. Nasze doświadczenie wskazuje na 99% doskonałych doborów soczewek wewnątrzgałkowych oraz mniej niż 0,5% powikłań.

 

Naszym celem jest spełnianie Państwa oczekiwań. Rekomendacje, które od Was otrzymujemy, badania kontrolne ale przede wszystkim zmiana w jakości widzenia o której sami Państwo opowiadają daje nam poczucie, że cel został osiągnięty.

Wybrane opinie naszych pacjentów:

Rodzaje soczewek

Marka OKULUS PLUS znana jest z jakości, dlatego naszym pacjentom oferujemy jedynie najnowocześniejsze w skali świata soczewki, które zapewniają dobre widzenie, a wybrane z nich pozwalają czytać i wykonywać wszystkie czynności bez okularów. Nie stosujemy soczewek nieznanych producentów. Rodzaj soczewki, na którą się Państwo zdecydują ma ogromny wpływ na jakość widzenia po zabiegu.

Poznaj specjalistów
w tej dziedzinie:

dr n. med. Iwona Filipecka

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat praktyczne doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki...

W którym miejscu
możemy Ci pomóc:


Czy zabieg korekcji wzroku jest dla mnie?

Wyobraź sobie, że możesz pisać SMS-y, prowadzić samochód, ćwiczyć, czytać, pracować przy komputerze, podróżować, a także wykonywać prace ogrodowe czy majsterkowanie, bez okularów i soczewek kontaktowych. Odkryj wygodę życia i pożegnaj na dobre okulary i soczewki kontaktowe.

Zabiegi korekcji wzroku zazwyczaj nie są zalecane osobom poniżej 21. r.ż., ponieważ ich wzrok może się jeszcze zmieniać. W zamian możemy Ci zaproponować specjalistyczne soczewki kontaktowe. Jeśli pacjent jest w wieku szkolnym i ma stwierdzoną krótkowzroczność, rekomendujemy metody korygujące i hamujące postęp tej wady wzroku np. ortokorekcję (soczewki zakładane na noc). Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów w celu omówienia możliwych rozwiązań korekcji wady wzroku.

Jeśli Twoim celem jest dobre, wyraźne widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych, to jesteś we właściwym miejscu. Pacjentom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem, w wieku 21 – 40 lat najczęściej rekomendujemy zabieg laserowej korekcji wzroku lub zabieg usunięcia wady wzroku z soczewkami fakijnymi. Wypełnij e-kwalifikację i sprawdź czy jesteś dobrym kandydatem lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

W miarę upływu lat soczewka w oku staje się mniej elastyczna, w efekcie możesz zauważyć trudności podczas czytania, obsługi telefonu lub komputera. Pierwszą wyborem są najczęściej okulary do czytania lub okulary progresywne. Jeżeli cenisz komfort życia bez okularów, warto rozważyć refrakcyjną wymianę soczewki lub laserową korekcję wad wzroku i presbiopii. Wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku zależy od stopnia zaawansowania tych zmian i wady wzroku, która może ale nie musi współistnieć. Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

Jeśli chorujesz na zaćmę, jednym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy. Naturalna, zmętniała soczewka zostaje zastąpiona sztuczną. Wybór odpowiedniej soczewki, to wybór Twojej jakości widzenia, a zabieg wykonywany jest raz w życiu. To doskonała okazja, aby wybrać dobrej jakości, zaawansowaną soczewkę, która pozwoli Ci odzyskać dobre widzenie i cieszyć się życiem bez okularów.

Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.