Personel - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Presonel

wydrukuj

rozmiar czcionki


  • dr n. med. Iwona Filipecka, Specjalista chorób oczu, Kierownik medyczny OKULUS PLUS

    Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat praktyczne doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki w Katowicach. Od lat uczestniczy w wielu szkoleniach zawodowych w ośrodkach zagranicznych, które poświęcone są najnowocześniejszym technikom operacyjnym i diagnostycznym z wykorzystaniem najlepszego sprzętu medycznego, m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Barcelonie.

    Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). OD 13 lat uczestnik międzynarodowych konferencji i zjazdów ESCRS i AAO.

    Jako pierwsza w Polsce dr Filipecka wszczepiła soczewkę MPlus add.+1,5. Po zabiegu usunięcia zaćmy z wszczepem tych soczewek pacjent widzi dobrze bez okularów na wszystkie odległości. Z podobnym sukcesem wykonała nietypowy zabieg usunięcia zaćmy po korekcji laserowej oczu.

    Dr Filipecka jest ekspertem medialnym oraz pomysłodawcą licznych kampanii społecznych, w tym m.in. „Szkoły Zdrowego Widzenia” oraz fundacji „Okuliści dla Afryki”.



  • lek. Janusz Damek, Specjalista chorób oczu

    Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Staż podyplomowy oraz staż specjalizacyjny odbywał w szpitalach w Bielsku-Białej oraz w Klinice Okulistycznej w Bytomiu. Uzyskał tytuł specjalisty chorób oczu w 1997 roku. Dr Damek wykonuje w naszym Centrum zabiegi iniekcji doszklistkowych i nieustannie pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w licznych sympozjach jaskrowo-siatkówkowych, miłośnik okulistycznych nowinek technologicznych.



  • dr n. med. Agnieszka Nowak, Specjalista chorób oczu, Kierownik OKULUS PLUS w Jaworznie

    Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywała w Klinice Okulistyki ŚUM w Sosnowcu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku. Temat pracy „ET-1 i jej receptory w retinopatii cukrzycowej u pacjentów z cukrzycą typu II”. Od 2013 roku dr Agnieszka Nowak pełni funkcję Kierownika OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii w Jaworznie. Prelegent i uczestnik wielu konferencji, w tym jako ekspert na konferencji „Wzrok a trudności szkolne – wyzwanie XXI wieku” w Ministerstwie Edukacji Narodowej.



  • dr n. med. Ewa Lange, Specjalista chorób oczu

    Od 1993 roku pracowała na swoje doświadczenie w Pracowni Chirurgii Refrakcyjnej Szpitala Klinicznego Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ponad 17 lat pracy przy stole operacyjnym. II stopień specjalizacji. Doktorat z zakresu chirurgii refrakcyjnej. Wykonane ponad 20 tys. zabiegów. Jest autorką bardzo licznych prac i prezentacji naukowych dotyczących chirurgii okulistycznej. Odbyła liczne szkolenia praktyczne, m.in. zagraniczne z zakresu doskonalenia laserowej korekcji wzroku i leczenia stożka rogówki: 2008 r. Hiszpania Alicante, 2009 r. Hiszpania Barcelona, USA San Francisco i Filadelfia;
    2013 r. Irlandia Dublin, Niemcy Norymberga.



  • dr n.med. Agnieszka Grądek-Motyl, Specjalista chorób oczu

    Studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach ukończyła w 2004 roku. Staż specjalizacyjny odbywała w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach, natomiast w trakcie staży specjalizacyjnych klinicznych zdobywała doświadczenie zawodowe w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu oraz Szpitalu Klinicznym nr 5 w Katowicach. W 2012 roku ukończyła specjalizację w zakresie okulistyki. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2016 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Ocena wpływu ultradźwięków stosowanych podczas zabiegu fakoemulsyfikacji zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej na stan rogówki i plamki u pacjentów z cukrzycą typu 2”

    Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii przeprowadza zabiegi w ramach Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia oraz badania diagnostyczne. Jest lekarzem okulistą, który przewiduje oraz odpowiada na oczekiwania pacjentów. Metodę leczenia lub korekcji wzroku rekomenduje w oparciu o szczegółowe badania, stan zdrowia oczu oraz sytuację zawodową i prywatną (wymagające zainteresowania/hobby) pacjenta. W OKULUS PLUS specjalizuje się w zabiegach laserowej korekcji wzroku, zabiegach SLT, YAG oraz wykonuje kompleksową diagnostykę schorzeń oczu m.in. jaskry i zaćmy. W kręgu jej zawodowych zainteresowań znajdują się choroby przedniego odcinka gałki ocznej oraz neurookulistyka.

    Dr Agnieszka Grądek Motyl systematycznie poszerza swoją wiedzę oraz podnosi kwalifikacje zawodowe poprzez udział w specjalistycznych kursach oraz konferencjach naukowych m.in. w Hamburgu, Berlinie oraz Barcelonie.



  • dr n. med. Urszula Gajdzik-Gajdecka, Specjalista chorób oczu

    Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1995). Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywała w Klinice Okulistyki ŚUM w Sosnowcu (1997-2002) oraz Klinice Okulistycznej ŚUM w Katowicach (2003-2011). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2010 roku. Temat pracy „Ocena grubości i objętości plamki oraz grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki w oczach z druzami głowy nerwu wzrokowego za pomocą optycznej koherentnej tomografii”. Jest współautorem licznych prac prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych oraz publikacji z zakresu chorób plamki i siatkówki. Stale podnosi swoje kompetencje na kursach i szkoleniach polskich i zagranicznych, m.in. we Francji, Wlk. Brytanii.



  • lek. Katarzyna Posłuszny-Rutkowska, Specjalista chorób oczu

    Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Staż podyplomowy oraz specjalizacyjny odbywała w Szpitalu Bródnowskim oraz w Klinice Okulistycznej Prof. J. Szaflika w Warszawie. Tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki uzyskała w 2007 roku. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach polskich oraz zagranicznych.



  • lek. Katarzyna Lepska, Specjalista chorób oczu

    W 2022 roku ukończyła specjalizację z okulistyki w oddziale Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, zdając Europejski Egzamin specjalistyczny w dziedzinie okulistyki wydawany przez Europejską Radę Okulistyki (EBOD).W 2021 roku odbyła staż pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinie chirurgii okuloplastycznej oraz chirurgii plastycznej w Warszawie. W 2022 roku odbyła staż i szkolenie w renomowanym ośrodku chirurgii plastycznej w Rio de Janeiro w Brazylii dotyczące chirurgii powiek. Od 2022 starszy asystent Kliniki Okulistycznej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej pod kierownictwem dr n.med. Radosława Różyckiego.

    W dziedzinie okulistyki zajmuje się diagnostyką i leczeniem całego spektrum schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka z szczególnym uwzględnieniem chorób powierzchni oka. Jej pasją, w której obecnie się rozwija, jest chirurgia okuloplastyczna, którą z powodzeniem łączy z zabiegami medycyny regeneracyjnej.

    W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych, kwalifikuje oraz wykonuje zabiegi PLASMAGE oraz zabiegi chirurgiczne medycyny estetycznej oczu.



  • lek. Katarzyna Wojcieszkiewicz - Hacuś, Specjalista chorób oczu

    Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jako lekarz okulista praktykę i doświadczenie zdobywała w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala w Tychach oraz w Klinicznym Centrum Okulistyki i Onkologii im. prof. Gibińskiego w Katowicach. Tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki uzyskała w 2017 roku. Mając na uwadze dobro Pacjentów wciąż rozwija swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach medycznych z zakresu okulistyki.

    W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych, dzieci od 3 r.ż. oraz kwalifikuje i wykonuje zabiegi PLASMAGE.



  • lek. Katarzyna Warzecha, Specjalista chorób oczu

    Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Doświadczenie w dziedzinie okulistyki zdobywała w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala w Tychach oraz w Klinicznym Centrum Okulistyki i Onkologii im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach. Tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki uzyskała w 2020r.

    Stale podnosi swoje kwalifikacje oraz bierze udział w szkoleniach i konferencjach. Główne zainteresowania to choroby siatkówki, jaskra, okulistyka dziecięca.

    W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych oraz dzieci od 4 r.ż.



  • dr n. med. Beata Bubała- Stachowicz, Specjalista chorób oczu

    Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Stopień doktorski uzyskała w 2015 roku na podstawie rozprawy „Wyniki dziesięcioletniej obserwacji stanu czynnościowego narządu wzroku po zabiegach chirurgii refrakcyjnej z wykorzystaniem lasera ekscymerowego u pacjentów z krótkowzrocznością i niezbornością krótkowzroczną”  Od roku 2000 jest pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pracując jako starszy asystent i kierownik poradni chirurgii refrakcyjnej. Zajmuje się zarówno diagnostyką jak i terapią pacjentów. Zabiegi chirurgii refrakcyjnej oraz sieciowania włókien kolagenowych rogówki wykonuje od 2001 roku. Wprowadziła jako pierwsza w Polsce nowatorskie rozwiązania leczenia łączonego stożka rogówki (zabieg sieciowania włókien kolagenowych w połączeniu z fotokeratektomią refrakcyjną). Specjalizuje się w leczeniu chorób rogówki, chirurgii refrakcyjnej i diagnostyce przedniego odcinka oka.

    Uczestniczyła w sympozjach i kongresach w kraju i za granicą, w których była autorem i współautorem referatów, m.in. w Warszawie, Kopenhadze, Amsterdamie, Nowym Orleanie i Barcelonie. Wchodziła w skład prezydium sesji dotyczących chirurgii refrakcyjnej, ponadto uczestniczy w pracach badawczych prowadzonych w Katedrze i Klinice ŚUM. Prowadzi liczne kursy szkoleniowe dotyczące chirurgii refrakcyjnej oraz diagnostyki i leczenia chorób rogówki dla lekarzy specjalizujących się i po specjalizacji organizowane przez Śląską Izbę Lekarską oraz na ogólnokrajowych zjazdach okulistycznych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w czasopismach oraz prac naukowych. Od roku 2002 jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy.



  • lek. Łukasz Kempys

    Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Jednostkami Opieki Zdrowotnej w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

    Dwukrotny laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

    Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Szpitalu Śląskim w Cieszynie oraz Szpitalu Rejonowym im. dr J. Rostka w Raciborzu. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach.



  • lek. Agata Wątorek

    Ukończyła studia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 2017r., po czym odbyła roczny staż podyplomowy w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
    Szkolenie specjalizacyjne z okulistyki rozpoczęła w 2019r. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Ceglana, gdzie nadal pracuje.

    Czynnie podnosi kwalifikacje i umiejętności w dziedzinie diagnostyki i leczenia chorób oczu poprzez bycie na bieżąco z doniesieniami naukowymi, udziałem w konferencjach oraz specjalistycznych szkoleniach. W kręgu zainteresowań znajdują się przede wszystkim diagnostyka i leczenie chorób siatkówki, w tym interpretacja badania OCT, angio-OCT i angiografii fluoeresceinowej.

    W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych pacjentów w Bielsku Białej oraz w Jaworznie.



  • lek. Karolina Lasoń, Specjalista chorób oczu

    Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła specjalizację z okulistyki w oddziale Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Zdobywała doświadczenie zawodowe w wielu Oddziałach Okulistycznych ( Bytom, Rybnik, Chorzów, Słupsk).

    Umiejętności z zakresu okulistyki dziecięcej zdobywa  na Oddziale Okulistycznym dla dzieci w Zespole Szpitali miejskich w Chorzowie. Obok okulistyki interesuje się zdrowym trybem życia oraz holistycznym podejściem do pacjenta.

    W OKULUS PLUS przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci od 7 r.ż.



  • lek. Michalina Gałuszka

    Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Młodsza Asystentka w Oddziale Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, doktorantka w Szkole Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w Klinice Okulistyki prowadzi zajęcia ze studentami.

    Wolontariuszka Fundacji „Okuliści dla Afryki”. Oprócz działalności na rzecz Fundacji w Polsce, odbyła misję medyczną w Tanzanii.

    Autorka i współautorka doniesień zjazdowych oraz publikacji w czasopismach o zasięgu krajowym i zagranicznym. Stale uczestniczy w kursach doskonalących oraz konferencjach naukowych, biorąc w nich aktywny udział również jako prelegent. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS) oraz Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Siatkówki (EURETINA).

    Prywatnie miłośniczka podróży, muzyki, narciarstwa i windsurfingu.

    W OKULUS PLUS przyjmujemy pacjentów dorosłych w Bielsku Białej oraz w Jaworznie.



  • lek. Katarzyna Kowalska

    Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, studia na Wydziale Lekarskim ukończyła w 2019 roku z wyróżnieniem. W trakcie studiów odbyła wiele praktyk, także zagranicznych, w tym miesięczny staż w George Washington University Hospital, District of Columbia. W latach 2013-2019 laureatka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Po ukończeniu studiów odbyła roczny staż i od 2021 roku do chwili obecnej jest Młodszym Asystentem w Oddziale Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, a także w Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie w ramach studiów doktoranckich prowadzi zajęcia ze studentami.

    Jestem autorem i współautorem doniesień zjazdowych oraz publikacji w czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe oraz pogłębia swą wiedzę uczestnicząc w konferencjach naukowych i kursach doskonalących. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz członkiem zarządu Sekcji Młodych Okulistów. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka.

    Wolny czas spędza podróżując, ucząc się języków obcych (angielski, niemiecki, hiszpański) oraz uprawiając różne sporty (w szczególności: skituring, narciarstwo, wspinaczka i kolarstwo górskie).



  • lek. Dariia Smahlii

    Absolwentka “Odessa National Medical University”. W 2019 roku ukończyła specjalizację z okulistyki w “The Filatov Institute of Eye Diseases and Tissue Therapy of NAMS of Ukraine”.  Pani Doktor zdobywała doświadczenie zawodowe w wielu oddziałach okulistycznych, ze szczególnym naciskiem na specjalizację w okulistyce dziecięcej, zwłaszcza w obszarze onkologii okulistycznej, wrodzonych zaćm, wrodzonej jaskry oraz kontroli i leczenia krótkowzroczności u dzieci.

    W obszarze okulistyki zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń dotyczących przedniego i tylnego odcinka oka.

    W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych i dzieci od 1 dnia życia w Bielsku Białej oraz w Jaworznie.



  • dr n. med. Marta Hajduga-Szewczyk

    Lekarz w trakcie specjalizacji z okulistyki w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach oraz lekarz OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii w Bielsku-Białej i Jaworznie.

    Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jeszcze podczas studiów swoje doświadczenie lekarskie zdobywała w ośrodkach zagranicznych podczas dodatkowych praktyk oraz rocznego stypendium Erasmus w Monachium. Od lat uczestniczy w szkoleniach i konferencjach okulistycznych, biorąc w nich aktywny udział również jako prelegent.

    W 2016 roku dołączyła do Fundacji „Okuliści dla Afryki”. Oprócz działalności na rzecz Fundacji w Polsce, odbyła 3 misje medyczne – do Kamerunu, Tanzanii i Kenii. Rok temu obroniła rozprawę doktorką pt. „Ocena efektywności zabiegów jednoetapowych i dwuetapowych mikroinwazyjnej chirurgii jaskry”.


  • mgr Agnieszka Lembowicz
    mgr Agnieszka Lembowicz, Kierownik Pracowni Optometrii i Terapii Widzenia, Ortoptystka, Optometrysta

    – badanie ortoptyczne (badanie zeza i niedowidzenia)
    – badanie optometryczne
    – optodysleksja (problemy w nauce)
    – optometryczna terapia widzenia
    – terapia neurooptometryczna
    – soczewki kontaktowe miękkie
    – kwalifikacja i dobór soczewek okularowych MiYOSMART do korekcji i krótkowzroczności u dzieci
    – korekcja okularowa

    Absolwentka Optometrii na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, Medycznego Studium Zawodowego w Krakowie Wydziału Ortoptystek oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

    W OKULUS PLUS pracuje od 2011 roku, kieruje i rozwija innowacyjną optometryczną terapię widzenia (ćwiczenia usprawniające narząd wzroku u dzieci i dorosłych). Ukończyła kurs z zakresu Optometrycznej Terapii Widzenia na Uniwersytecie im.  A.Mickiewicza w Poznaniu pod kierownictwem dr Anny Przekoradzkiej-Krawczyk. Uczestniczyła w wielu konferencjach, m. in. „OPTOMETRIA PEDIATRYCZNA, KRÓTKOWZROCZNOŚĆ I NIEDOWIDZENIE” na której prelegentami byli Dr. Willis Clem Maples oraz Dr. Paul A Harris – wybitni specjaliści z zakresu Optometrii pediatrycznej. Brała udział w konferencjach Optometria 2016 i Optometria 2017.Absolwentka warsztatów z zakresu neurooptometrii (poziom I i II) prowadzonych przez amerykańskiego optometrystę Wesa de Rosie, O.D., FAAO, profesor Oklahoma College of Optometry na Northeastern State University College of Optometry.

    Na co dzień pracuje z pacjentami, prowadzi warsztaty i szkolenia. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach, m.in. „Integracja Sensoryczna. Wzrok a uczenie się i rozwój – wyzwanie XXI wieku. Skala problemu, diagnoza i terapia” w Dąbrowie Górniczej, XLV Zjazd Okulistów Polskich w Łodzi. Jest wolontariuszką w organizowanych przez nas akcjach – „Szkoła Zdrowego Widzenia” w trakcie, której przebadano wzrok dzieci w polskich szkołach. Jest jednym z założycieli Fundacji Okuliści dla Afryki oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki.

    Prywatnie pasjonatka podróży w najdalsze zakątki świata.



  • mgr Martyna Sulska, Optometrysta

    – soczewki kontaktowe (miękkie, specjalistyczne twarde, twarde-ortokorekcyjne, hybrydowe, miniskleralne, protetyczne)
    – stożek rogówki
    – kwalifikacje do zabiegu laserowej korekcji wzroku
    – kwalifikacja i dobór soczewek okularowych MiYOSMART do korekcji i krótkowzroczności u dzieci
    – korekcja okularowa

    Ukończyła uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Studia I stopnia na kierunku Biofizyka, specjalność Optyka Okularowa oraz studiów II stopnia na kierunku Optometria. Praktyki zawodowe z optyki okularowej odbywała w niemieckim oddziale japońskiej firmy Hoya, jednej z wiodących marek produkujących soczewki okularowe. Natomiast praktyki zawodowe z optometrii odbywała w Centrum Optyki i Optometrii Fundacji UAM w Poznaniu, gdzie zdobyła wiedzę praktyczną z zakresu terapii widzenia pod opieką dr Anny Przekorackiej-Krawczyk.

    Absolwentka warsztatów z zakresu terapii widzenia (poziom I i II) oraz neurooptometrii (poziom I) prowadzonych przez utytuowanych amerykańskich optometrystów -Willisa Clem Maples, O.D. ,M.S., FAAO, FACBO, FCOVD Doktor Optometrii, profesor Oklahoma College of Optometry na Northeastern State University College of Optometry oraz Wesa de Rosie, O.D., FAAO, profesor Oklahoma College of Optometry na Northeastern State University College of Optometry.

    Uczestniczyła w wielu konferencjach, m. in. Kontaktologia – bezpieczeństwo stosowania (2014), Kontaktologia – innowacyjne rozwiązania (2014), Kontaktologia Pediatryczna (2016), Optometria 2016, Optometria 2017, Optometria 2019. Członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, w kadencji 2018-2020 członek Zarządu tego Towarzystwa. Członek Zarządu Fundacji Okuliści dla Afryki. W 2018 roku wyjechała na misję do Kenii, podczas której badany był wzrok dzieci w wieku szkolnym. Czerpie niezwykłą satysfakcję z możliwości usprawniania procesu widzenia u małych i tych większych pacjentów – Optometria to jej pasja.

    W życiu prywatnym – właścicielka dwóch kotów: Maszkietnika i Szkopyrta 🙂 Ciekawa świata, uwielbia podróżować, jej życie wypełnia muzyka.



  • mgr Monika Męcnarowska, Optometrysta

    – korekcja okularowa
    – kwalifikacje do zabiegów korekcji wzroku
    – soczewki kontaktowe miękkie

    Jest Absolwentką Optometrii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi  na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje doświadczenie zdobywała w krakowskich salonach optycznych. W 2021 roku dołączyła do grona specjalistów OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii w Bielsku Białej.

    Aktualnie studentka Tyflopedagogiki prowadzonej w Małopolskim Centrum Edukacji.



  • mgr Justyna Pięta, Optometrysta

    – dobór korekcji okularowej dla dorosłych i dzieci
    – kwalifikacja i dobór soczewek okularowych MiYOSMART do korekcji i krótkowzroczności u dzieci
    – dobór miękkich soczewek kontaktowych
    – edukacja pacjentów w zakresie higieny pracy wzrokowej

    Absolwentka Optometrii na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Od 2014 roku aktywnie pracuje w gabinecie optometrycznym. Z branżą optyczną związana jest od 2008 roku. Zdobywała doświadczenie w dużej sieci salonów optycznych Vision Express podczas pracy w laboratorium (montaż korekcji okularowej), jako doradca klienta w procesie sprzedaży oraz zarządzając zespołem jako menadżer salonu.

    Bardzo ceni możliwość współpracy ze specjalistami okulistyki, optometrii, ortoptyki oraz optyki, co przekłada się na holistyczną opiekę nad pacjentem.

    Od grudnia 2021 w optoteamie OKULUS PLUS w Jaworznie.

    Stale podnosi swoje kompetencje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. Aktualnie kształci się na kierunku Ortoptystki w Policealnej Szkole Fizjoterapii w Chorzowie.



  • mgr Karolina Jasieczko, Ortoptystka, Optometrysta, Optyk

    – korekcja okularowa dzieci i dorosłych
    – kwalifikacja i dobór soczewek okularowych MiYOSMART do korekcji i krótkowzroczności u dzieci
    – kontrole ortoptyczne (badanie zeza i niedowidzenia)
    – dobór miękkich soczewek kontaktowych
    – dobór specjalistycznych soczewek kontaktowych twardych-ortokorekcyjnych
    – badanie optometryczne

    Absolwentka Optometrii Uniwersytetu Śląskiego. Z branżą optyczną związana od ponad 17 lat. Ukończyła szkołę optyczną w Katowicach, otrzymując tytuł Technik Optyk. Następnie studia w kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. W 2021 zdobyła wykształcenie i tytuł Ortoptystki w Chorzowskiej Szkole Policealnej Fizjoterapii.

    Pracuje w OKULUS PLUS w Jaworznie.

    Prywatnie podróżniczka, pasjonuje się górami oraz sportem.



  • mgr inż. Krystyna Radziejowska-Aksamit, Refrakcjonista, Optyk 

    – dobór korekcji okularowej dla dorosłych
    – obsługa pacjenta w studio optycznym
    – doradztwo w zakresie doboru okularów i soczewek okularowych

    Mistrz optyki okularowej, refrakcjonista. Z branżą optyczną związana jest od 2002 roku. Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanym Salonie Optycznym jako refrakcjonista (dobór korekcji okularowej), doradca klienta oraz w pracowni przy procesie powstawania okularów.

    Absolwentka wielu szkoleń związanych z optyką, badaniem korekcji wad wzroku, doradztwem przy doborze okularów oraz obsłudze klienta.

    Aktualnie studentka Optometrii w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

    Prywatnie: instruktorka salsy kubańskiej, pasjonatka hand made oraz podróżniczka.



  • Bernadetta Gęga

    Licencjat pielęgniarstwa. Ukończyła Liceum Medyczne w Żywcu, a w 2009 uzyskała licencjat na Wydziale Pielęgniarstwa Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności w Żywcu. Wiele lat pracowała w Poradni Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Żywcu. Ukończyła kurs instrumentariuszki. W OKULUS PLUS pracuje od października 2006 r. w Poradni i na bloku operacyjnym. Prywatnie lubi jazdę na nartach i rodzinne wyjazdy na pikniki lotnicze.



  • Lucyna Hola – Dział Obsługi Pacjenta

    Ukończyła Włókienniczą Szkołę w Bielsku Białej. Bardzo interesuje ją praca z ludźmi. Lubi rodzinne wycieczki w góry, oraz jazdę na rowerze.



  • Bożena Duraj – Dział Obsługi Pacjenta

    Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Żywcu oraz kurs Rejestratorki Medycznej.
    W OKULUS PLUS pracuje od stycznia 2010 r. Interesuje się modą i projektowaniem odzieży. W zimie lubi jazdę na nartach, latem uwielbia morze. Chętnie poznaje nowych ludzi.



  • Barbara Omasta

    Licencjat pielęgniarstwa zdobyła na Wydziale Pielęgniarstwa w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności w Żywcu. W 2013 roku ukończyła kurs pielęgniarstwa rodzinnego. W OKULUS PLUS pracuje od stycznia 2011 r. Wolny czas spędza aktywnie.



  • Grzegorz Mazurek

    Ukończył szkołę optyczną w Katowicach, otrzymując tytuł Technik Optyk. Posiada wieloletnie doświadczenie w montażu oraz doborze soczewek okularowych. W OKULUS PLUS pracuje od maja 2011 r. Prywatnie interesuje się sportem, lubi rodzinne wyjazdy na narty.


Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy