OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

O nas

wydrukuj

rozmiar czcionki

o-nas

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii zostało założone w 2002 roku jako specjalistyczny ośrodek okulistyczny.

W OKULUS PLUS wykonujemy pełną diagnostykę oraz leczenie laserowe i chirurgiczne chorób oczu.

Naszymi pacjentami jest ponad 17 tysięcy osób rocznie. Są oni leczeni w ramach Poradni Okulistycznej, Pracowni Angiografii Fluoresceinowej, Pracowni Laseroterapii i Tomografii Ocznej oraz  na Oddziale Okulistycznym Chirurgii Jednego Dnia.

Ośrodek posiada wszechstronnie wykształconą, profesjonalną kadrę z dużym doświadczeniem klinicznym, od lat  uczestniczącą w kursach i praktykach doskonalących w kraju i za granicą. Wszyscy nasi lekarze to specjaliści w swoich dziedzinach.

Od 2007 roku posiadamy wdrożony i certyfikowany system zarządzania jakością wg ISO 9001:2015, a od 2017 r. system zarządzania środowiskowego wg ISO 27001:2017.

System obejmuje swoim zakresem Okulus Plus w Bielsku-Białej i Jaworznie oraz Okulus Plus Szpital w Bielsku Białej.

 

Dla swoich Pacjentów zawsze staramy się być przede wszystkim kompetentnymi i bliskimi ludźmi.

Co nas charakteryzuje?

031

Posiadamy wielkie doświadczenie – naszą kadrę tworzą uznani specjaliści w dziedzinie okulistyki. Od momentu założenia Kliniki w 2002 roku nasi lekarze przeprowadzili tysiące zabiegów chirurgicznych i laserowych.


Jesteśmy wyposażeni w nowoczesny sprzęt
– gabinety lekarskie i blok operacyjny OKULUS PLUS są wyposażone w najwyższej klasy urządzenia medyczne. Są to wyłącznie nowe urządzenia dostarczone nam przez światowych liderów w produkcji sprzętu medycznego – m.in. firmy ZEISS, ALCON, TOPCON, TOMEY.

Udostępniamy informacje dotyczące przebiegu leczenia – staramy się, aby nasi pacjenci byli dokładnie poinformowani o swojej chorobie i możliwych metodach leczenia oraz razem z naszymi lekarzami wybrali najlepszy dla siebie sposób leczenia.

Stworzyliśmy najwyższy standard opieki lekarskiej – nasze wyniki oceniamy na bieżąco w ramach m.in. procedur ISO 9001. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby móc leczyć pacjentów na najwyższym światowym poziomie.

Uznanie – OKULUS PLUS jest uznanym centrum szkoleniowym odwiedzanym regularnie przez współpracujących okulistów. Nasi lekarze są członkami wielu krajowych i międzynarodowych organizacji zawodowych.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

Realizujemy szeroki wachlarz możliwości w chirurgii. W ramach Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia wykonujemy zabiegi refrakcyjne na soczewce, usunięcie zaćmy, witrektomie, zabiegi na powiekach i drobne operacje okulistyczne. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy Program Personifikacji Doboru Soczewki (PPDS) w zabiegach usuwania zaćmy i wszczepu soczewki. Dzięki stosowaniu różnych rodzajów soczewek i najnowocześniejszemu sprzętowi stosowanemu do ich kalkulacji proponujemy najdokładniejszy i najbardziej trafny dobór soczewki po usunięciu zaćmy, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jako jedyni na Śląsku i Podbeskidziu stosujemy najnowszy technologicznie laser excimerowy amerykańskiej firmy Alcon WaveLight® EX500. Precyzja i bezpieczeństwo to jego atuty. Laserowa korekcja wad wzroku pozwala cieszyć się doskonałym widzeniem bez pomocy okularów i soczewek kontaktowych. Choć rogówka zmienia się o ułamki milimetra, te subtelne zmiany przywracają doskonałą jakość widzenia już na zawsze.
Jako jeden z dwu ośrodków w Polsce wykonujemy mikroperymetrię – PHP, pozwalającą na najwcześniejsze wykrywanie zmian zwyrodnieniowych w siatkówce.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu, który zakupił tomograf oczny (OCT). Co roku wykonujemy na nim tysiące badań diagnostycznych i mamy bardzo duże doświadczenie w interpretacji wyników.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i trzecim na Śląsku, który wykonuje zabiegi SLT. Trabekuloplastyka laserowa – SLT – to uznana na całym świecie, bezpieczna i powtarzalna metoda laserowego obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego w jaskrze otwartego kąta.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i jednym z niewielu w Polsce Południowej wykonującym badania UBM. Ultrabiomikroskopia to metoda diagnostyczna pozwalająca oceniać struktury oka niedostępne w innych badaniach np. zmiany zachodzące pomiędzy tęczówką a soczewką.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Śląsku, który posiada binoptometr 4P pozwalający na wykonanie licznych badań przy wielu modyfikacjach. Jego podstawowe opcje to m.in.  liczne predefiniowane programy badań (dla kierowców, pilotów) z możliwością tworzenia własnych;  badanie kontrastu, widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie szczególnie istotne dla kierowców); badanie peryferyjnego pola widzenia; badanie ostrości wzroku: pierścienie Landolta, litery, cyfry, obrazki, E-znaki; badanie poczucia widzenia barw; testy widzenia obuocznego; badanie widzenia zmierzchowego (opcja); pomiar szerokości akomodacji; test sprawdzający peryferyjne pole widzenia: 40° w stronę nosa; 36°, 50°, 70° w stronę skroni; test kontrastu.

Świadczymy profesjonalne usługi optometryczne w zakresie badania ostrości wzroku oraz doboru soczewek okularowych i kontaktowych.

Wykonujemy kompleksowe badania ortoptyczne u dzieci i dorosłych oraz prowadzimy ćwiczenia pleoptyczno-ortoptyczne.

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78