|

|

Witreoliza laserowa

Witreoliza laserowa jest zabiegiem niebolesnym i małoinwazyjnym, który wykonujemy w poradni okulistycznej (ambulatoryjnie). Zabieg polega na odparowaniu lub rozdrobnieniu mętów ciała szklistego i obarczony jest małym ryzykiem powikłań, po zabiegu następuje szybki powrót widzenia. Zabiegi witreolizy w OKULUS PLUS wykonywane są przy użyciu specjalnie zaprojektowanego do tego typu zabiegów lasera Tango Reflex™.

Czytaj więcej

Charakterystyka zabiegu

Czas trwania:

do 15 minut
Kontrola:
dzień po zabiegu lub wg wskazań lekarza

Laserowe rozbicie mętów

Męty, inaczej latające „pajączki”, „nitki”, różnego kształtu cienie – to najbardziej charakterystyczne objawy w polu widzenia, z którymi zgłasza się pacjent. Niektóre znikają szybko i nie stanowią problemu w codziennym funkcjonowaniu, inne potrafią być dokuczliwe, zwłaszcza gdy znajdują się w centralnym widzeniu pacjenta. Niekiedy objawy te mogą być bardzo dokuczliwe, bardziej niż wynikałoby to z badania okulistycznego.

Istnienie mętów nie grozi bezpośrednio utratą wzroku, ale ich pojawienie się może być krytycznym momentem powstawania chorób oka mających wpływ na przyszłe widzenie. Jest to związane ze stanem ciała szklistego oraz chorobami towarzyszącymi mętom.

Jeszcze niedawno jedyną skuteczną metodą usuwania mętów ciała szklistego była witrektomia – zabieg chirurgiczny. Witrektomia to często zabieg ostatniej szansy na poprawę widzenia, a w wielu schorzeniach jedyna skuteczna metoda lecznicza. Obecnie, bezpieczną alternatywną metodą leczenia mętów („pajączków”, „nitek”) jest witreoliza laserowa.

Zabieg witreolizy laserowej

Witreoliza laserowa jest zabiegiem bezbolesnym i małoinwazyjnym. Zwykle trwa około 20 minut i jest wykonywany ambulatoryjnie, co oznacza, że nie ma konieczności by pacjent przebywał w szpitalu. Ta nowoczesna metoda leczenia mętów wykorzystuje laser emitujący bardzo krótkie (nanosekundowe) impulsy o niskiej energii, zwiększa to precyzję i bezpieczeństwo leczenia. Zabieg jest bezpieczny – ekranowanie fali uderzeniowej przez powstającą w ciele szklistym plazmę jest zjawiskiem przewidywalnym (fala rozchodzi się w sposób przewidywalny).

Podczas zabiegu pacjent jest w pozycji siedzącej, opiera brodę i czoło na podpórce dedykowanego, certyfikowanego lasera do tej procedury terapeutycznej. Ostateczna ilość zabiegów uzależniona jest od ilości i nasilenia mętów. U niektórych pacjentów wystarczy jeden zabieg, ale nierzadko zdarza się, że konieczny będzie kolejny.

Poznaj specjalistów
w tej dziedzinie:

dr n. med. Agnieszka Nowak

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywała w Klinice Okulistyki ŚUM w Sosnowcu...

W którym miejscu
możemy Ci pomóc:


Czy zabieg korekcji wzroku jest dla mnie?

Wyobraź sobie, że możesz pisać SMS-y, prowadzić samochód, ćwiczyć, czytać, pracować przy komputerze, podróżować, a także wykonywać prace ogrodowe czy majsterkowanie, bez okularów i soczewek kontaktowych. Odkryj wygodę życia i pożegnaj na dobre okulary i soczewki kontaktowe.

Zabiegi korekcji wzroku zazwyczaj nie są zalecane osobom poniżej 21. r.ż., ponieważ ich wzrok może się jeszcze zmieniać. W zamian możemy Ci zaproponować specjalistyczne soczewki kontaktowe. Jeśli pacjent jest w wieku szkolnym i ma stwierdzoną krótkowzroczność, rekomendujemy metody korygujące i hamujące postęp tej wady wzroku np. ortokorekcję (soczewki zakładane na noc). Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów w celu omówienia możliwych rozwiązań korekcji wady wzroku.

Jeśli Twoim celem jest dobre, wyraźne widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych, to jesteś we właściwym miejscu. Pacjentom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem, w wieku 21 – 40 lat najczęściej rekomendujemy zabieg laserowej korekcji wzroku lub zabieg usunięcia wady wzroku z soczewkami fakijnymi. Wypełnij e-kwalifikację i sprawdź czy jesteś dobrym kandydatem lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

W miarę upływu lat soczewka w oku staje się mniej elastyczna, w efekcie możesz zauważyć trudności podczas czytania, obsługi telefonu lub komputera. Pierwszą wyborem są najczęściej okulary do czytania lub okulary progresywne. Jeżeli cenisz komfort życia bez okularów, warto rozważyć refrakcyjną wymianę soczewki lub laserową korekcję wad wzroku i presbiopii. Wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku zależy od stopnia zaawansowania tych zmian i wady wzroku, która może ale nie musi współistnieć. Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

Jeśli chorujesz na zaćmę, jednym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy. Naturalna, zmętniała soczewka zostaje zastąpiona sztuczną. Wybór odpowiedniej soczewki, to wybór Twojej jakości widzenia, a zabieg wykonywany jest raz w życiu. To doskonała okazja, aby wybrać dobrej jakości, zaawansowaną soczewkę, która pozwoli Ci odzyskać dobre widzenie i cieszyć się życiem bez okularów.

Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma