Chirurgia witreoretinalna - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

NIE ODKŁADAJ DIAGNOSTYKI. W NASZYCH PLACÓWKACH MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Kliknij i sprawdź.

Chirurgia witreoretinalna

wydrukuj

rozmiar czcionki

Chirurgia witreoretinalna, tzw. szklistkowo-siatkówkowa to zabiegi wykonywane w tylnym odcinku gałki ocznej, obejmujące ciało szkliste i siatkówkę. Zabiegi polegają na chirurgicznym usunięciu zmian chorobowych z tylnego odcinka gałki ocznej i często połączone są z laseroterapią lub podaniem do oka gazu lub oleju.

Zabiegi chirurgii szklistkowo-siatkówkowej wykonujemy po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki okulistycznej, w szczególności z uwzględnieniem badania OCT, USG i w wybranych przypadkach angiografii fluoresceinowej.

W OKULUS PLUS zabiegi chirurgii szklistkowo-siatkówkowej wykonujemy w następujących schorzeniach:

  • Otwory plamkowe: są to najczęściej samoistne zmiany, występujące w starszym wieku, polegające na pełnościennym ubytku lub przedarciu siatkówki w obrębie anatomicznego dołka, czyli tej części siatkówki, która jest odpowiedzialna za ostre widzenie.
  • Błony nasiatkówkowe i pomarszczenie plamki (macular pucker): mogą być samoistne lub związane z różnymi stanami chorobowymi oczu.
  • Retinopatia cukrzycowa proliferacyjna:
  • Retinopatia proliferacyjna to ostatnie stadium retinopatii cukrzycowej. Witrektomia, to jedyny rodzaj leczenia, które pozwoli zachować użyteczną ostrość wzroku przy niewchłaniających się krwotokach, błonach włóknisto-naczyniowych i odwarstwieniach siatkówki w przebiegu retinopatii proliferacyjnej.

024

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78