Laserowa korekcja wzroku Bielsko Biała, Katowice, Śląsk | Okulus Plus

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Laserowa korekcja wzroku

wydrukuj

rozmiar czcionki

Życie bez okularów w zasięgu ręki
– postaw na jakość i doświadczenie

W naszym centrum zabiegi laserowej korekcji wad wzroku wykonywane są przez lekarzy okulistów specjalizujących się w chirurgii refrakcyjnej. Dysponujemy nowoczesnymi laserami, excimerowym oraz femtosekundowym, które pozwalają na w pełni laserowe i trwałe usunięcie wady wzroku. Dzięki zastosowaniu tak zaawansowanego sprzętu oraz doświadczeniu chirurgów, nasi pacjenci odzyskują ostre widzenie nawet do kilku godzin po zabiegu co skutkuje poprawą jakości i komfortu ich życia.

Kto kwalifikuje się do zabiegu ?

Laserowa korekcja wzroku polecana jest wszystkim osobom, którym okulary lub szkła kontaktowe przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu – w szczególności osobom aktywnym, uprawiającym sporty (np. nurkowanie, skoki spadochronowe, jazda na motocyklu, etc.) Nasi Pacjenci to także osoby, których wada wzroku uniemożliwia wykonywanie zawodów wymagających dobrego widzenia, np. policjanci, wojskowi, strażacy czy lotnicy i stewardessy.

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku

Decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz na podstawie kompleksowych badań – służą one dokładnemu określeniu rodzaju i wielkości wady, zebraniu danych w celu zaprogramowania indywidualnego dla każdego oka działania wiązki laserowej oraz wykluczeniu okulistycznych przeciwwskazań do zabiegu.

Jak należy się przygotować do wizyty ?

Podczas badań lekarz aplikuje pacjentowi krople rozszerzające źrenice, dlatego nie należy przyjeżdżać na badania samochodem jako kierowca. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych powinny zaprzestać ich używania przed wizytą kwalifikacyjną:

• soczewki miękkie – 2 tygodnie wcześniej;
• soczewki twarde – 4 tygodnie wcześniej.


Bezpieczeństwo pacjenta i precyzja leczenia
w OKULUS PLUS jest najważniejsza

Zaawansowana technologia lasera femtosekundowego charakteryzuje wysoka precyzja i bezpieczeństwo. Z zabiegu całkowicie zostaje usunięty element mechaniczny co dla Pacjenta oznacza przede wszystkim krótszy i bezbolesny czas rekonwalescencji. OKULUS PLUS jest pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu, który posiada laser femtosekundowy do zabiegów usunięcia wad wzroku. 

Nowoczesny technologicznie laser excimerowy zapewnia wielopunktową kontrolę nad energią lasera oraz doskonałą kontrolę ustawienia oka w czasie zabiegu. Jednym z doskonałych elementów tego lasera jest technologia, która zapewnia wysoką precyzję i bezpieczeństwo dla najlepszych rezultatów leczenia. Dla precyzyjnych ablacji o kontrolowanej pozycji wykorzystywana jest najnowsza cyfrowa technologia skanowania „flying spot”. Jego atuty w połączeniu z kompetencjami i doświadczeniem naszych lekarzy to bezpieczeństwo i doskonała ostrość widzenia w bardzo krótkim czasie.

Laserowa korekcja wzroku oczami pacjentów

  

   


Metody laserowej korekcji wzroku

Metoda dobierana jest indywidualnie dla każdego Pacjenta, na podstawie przeprowadzonej kwalifikacji do operacji. Poniżej przedstawiamy rodzaje zabiegów wykonywanych laserem excimerowym oraz laserem femtosekundowym w OKULUS PLUS:

 • FemtoLASIK to metoda polecana wszystkim osobom, które chcą się pozbyć wady wzroku oraz „natychmiast” wrócić do codziennych aktywności. Wg badań większość pacjentów odzyskuje pełne widzenie w mniej niż 4 godziny po zabiegu.* Dla naszych pacjentów oznacza to, że już na następny dzień mogą wrócić do pracy. Podróże, uprawianie sportu a także spacery z przyjaciółmi zaczną obfitować w szczegóły, które dotąd mogły być niezauważalne. Lekarz na podstawie profilu pacjenta programuje kształt, grubość oraz średnicę płatka, a wytwarzane laserem femtosekundowym pęcherzyki powietrza powodują rozwarstwienie rogówki (nie przecięcie!). Dla Pacjenta oznacza to przede wszystkim skrócenie okresu rekonwalescencji oraz szybszy powrót do odzyskania widzenia.
 • TRANS-PRK w module bezdotykowym. Zabieg polega na jednoczasowym usunięciu nabłonka rogówki oraz korekcji dioptrii laserem excimerowym – w odróżnieniu od klasycznych metod PRK, podczas których chirurg usuwa nabłonek ręcznie. Oko pacjenta dotyka jedynie rozwórka, która w bezbolesny sposób powstrzymuje powieki przed mruganiem. W trakcie zabiegu nie są wykorzystywane żadne inne narzędzia chirurgiczne. Dzięki zaawansowanej technologii modułu, zabieg jest precyzyjniejszy a proces gojenia znacząco krótszy w porównaniu do innych metod powierzchownych. Bezdotykowa metoda TRANS-PRK jest szczególnie polecana pacjentom o cienkiej lub nieregularnej rogówce, w korekcji małych i średnich wad wzroku. To doskonała metoda dla osób uprawiających sporty oraz zawody kontaktowe.
 • SBK LASIK jest bardziej zaawansowaną, bezpieczniejszą i bardziej łagodną odmianą metody LASIK. Podczas zabiegu wytwarzany jest bardzo cienki płatek rogówki o gładkiej powierzchni, dzięki temu zabieg może być przeprowadzony u osób, które mają cienką rogówkę, a jednocześnie dużą wadę wzroku. Taki sposób wytworzenia płatka pozwala również na pozostawienie rogówki gładszej i w lepszej kondycji, niż w przypadku innych metod wykonywanych laserem excimerowym. Zabieg jest bezbolesny, dużą zaletą jest również krótki czas rekonwalescencji wzrokowej po zabiegu: ostre widzenie uzyskuje się już po kilku godzinach.

 

 • LASIK jest to metoda korekcji wzroku polegająca na wykonaniu mikrokeratomem płatka rogówki o grubości ok. 130 µm. Płatek w swojej obwodowej części z jednej strony jest w dalszym ciągu złączony z rogówką, dzięki czemu można go odchylić, wymodelować laserem excimerowym uwidocznioną powierzchnię rogówki i położyć płatek na to samo miejsce.  Po zabiegu LASIK pacjent szybko wraca do zwykłego trybu życia, szybko uzyskuje dobre widzenie, a gojenie zwykle przebiega bez bólu. 
 • EBK to procedura zabiegowa, łącząca zalety metod LASEK i PRK. Polecana jest szczególnie przy skrajnie cienkich rogówkach, małych wadach lub u osób, u których zachodzi duże ryzyko częstych urazów oka (np. sporty ekstremalne, zawody o dużym ryzyku wystąpienia obrażeń ciała, itp.).  W tej metodzie przygotowuje się rogówkę do zabiegu, poprzez usunięcie jej nabłonka, pozostawiając przy tym głębsze warstwy rogówki nienaruszone. W porównaniu z innymi metodami powierzchownymi, po zabiegu EBK nabłonek odnawia się nawet dwa razy szybciej, a łatwe gojenie daje również szybką stabilizację widzenia. W metodzie EBK dolegliwości bólowe po zabiegu są minimalne, a ich czas występowania ogranicza się zwykle do około doby po zabiegu.
 • LASEK to metoda laserowej korekcji wzroku polegająca na odsunięciu nabłonka z powierzchni rogówki i wymodelowaniu kształtu rogówki oka. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny jednak głównie dedykowany do korekcji niewielkich wad wzroku. Uwaga: okres rekonwalescencji jest dłuższy niż w przypadku innych metod a podczas gojenia może być odczuwalny dyskomfort. Dobre widzenie uzyskuje się po ok 3-4 tygodniach.
*Durrie et al. Evaluating the Speed of Visual Recovery Following Thin-flap LASIK With a femtosecond Laser. Journal of refractive surgery (2012).

W przypadku kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku metodą LASEK lub LASIK często negatywna kwalifikacja podyktowana jest zbyt cienką rogówką lub za dużą średnicą źrenicy. Metoda FemtoLASIK jest rozwiązaniem dla pacjentów, u których zastosowanie tradycyjnych metod nie było możliwe.

Atrakcyjne raty!
Zadzwoń i spytaj o szczegóły +48 33 816 25 78, +48 32 627 63 98

Zabiegi usunięcia wady wzroku nie są finansowane przez NFZ.

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78


  ZOBACZ:

  RELACJA TV SILESIA

  Przeciwwskazania okulistyczne do operacji laserowej korekcji wzroku:

  • choroby rogówki, zmiany pourazowe, pozapalne, stożek rogówki
  • jaskra, zaćma,
  • zmiany zwyrodnieniowe i chorobowe siatkówki,
  • stany zapalne oczu, alergie, zespół suchego oka

  Przeciwwskazania ogólne do korekcji laserem:

  • choroby autoimmunologiczne – reumatyczne, kolagenozy,
  • niektóre choroby neurologiczne i psychiatryczne,

  • choroby nowotworowe,
  • pasożytnicze,
  • choroby skórne – łuszczyca, alergie,
  • choroby tarczycy,
  • choroby serca ( wszczepiony rozrusznik ),

  • cukrzyca,
  • sarkoidoza,
  • skazy krwotoczne,
  • ogniska zapalne,
  • infekcje,
  • ciąża i laktacja,
  • uzależnienie od leków, alkoholu i narkotyków,
  • stosowanie niektórych leków, np. hormonalnych.

  Część wymienionych przeciwwskazań ma charakter przemijający. Zabieg laserowej korekcji wzroku można przeprowadzić w okresie stabilizacji stanu ogólnego.

  Nie jesteś pewien, czy to zabieg dla Ciebie?
  Wypełnij ankietę i sprawdź to bez wychodzenia z domu!

  https://e-kwalifikacja.okulus.pl/e-kwalifikacja-do-laserowej-korekcji

  Celem procedury „E-kwalifikacja dla osób po 20 r.ż.” jest uzyskanie odpowiedzi wstępnej czy przeprowadzenie zabiegu laserowej korekcji wzroku o najwyższej optymalnej jakości jest w Państwa przypadku możliwe, efektywne i bezpieczne.

  Laserowa korekcja wzroku Bielsko Biała
  Laserowa korekcja wzroku Śląsk

   

   Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
   Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
   lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78