Wszczepy soczewek Schariotha - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

NIE ODKŁADAJ DIAGNOSTYKI. W NASZYCH PLACÓWKACH MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Kliknij i sprawdź.

Wszczepy soczewek Schariotha

wydrukuj

rozmiar czcionki

Wszczepy soczewek Schariotha

Soczewka Schariotha (Scharioth Macula Lens – SML), nazywana również soczewką plamkową, to najnowsze rozwiązanie dla pacjentów borykających się z problemem suchego zwyrodnienia plamki żółtej.

Soczewka plamkowa została wynaleziona przez prof. Gabora B. Schariotha i jest ona wszczepiana do jednego, lepiej widzącego oka. Procedura jest bezbolesna, a pacjent do niej znieczulany miejscowo kroplami do oka.  Wszczep ten może być wykonywany w niedługim okresie od zabiegu usunięcia zaćmy lub wiele lat po operacji usunięcia katarakty. Jest to zabieg bezpieczny i całkowicie odwracalny.

Soczewka SML nie wpływa na widzenie do dali oraz nie zaburza pola widzenia. Swoim działaniem przypomina lupę. Powstaje powiększony obraz ok. 2 razy, co umożliwia czytanie. Natomiast czarne plamy widziane na tekście przez pacjentów z AMD, nie ulegają powiększeniu, gdyż SML nie powiększa uszkodzonych obszarów siatkówki. Soczewka SML nie powoduje redukcji pola widzenia, nie zaburza widzenia do dali, nie wpływa na widzenie kolorów oraz nie powoduje obniżenia wrażliwości kontrastu. Poprawia ostrość widzenia do bliży i umożliwia Pacjentowi swobodne czytanie z odległości ok. 15 cm, dzięki czemu Pacjent może zrezygnować z potrzeby korzystania z pomocy optycznych typu lupa. Dzięki temu zyskuje nie tylko komfort życia, ale przede wszystkim nie jest narażony na krępujące sytuacje korzystania z lupy w miejscach publicznych, jak np. przy odczytywaniu rozkładów jazdy środków publicznych, cen w sklepach, itd.

Dla kogo przeznaczona jest SML?

Innowacyjna soczewka plamkowa jest to soczewka dwuogniskowa o mocy +10, dedykowana głównie dla Pacjentów z suchą postacią AMD, już po przebytej operacji usunięcia zaćmy. Może być także pomocna w przypadku Pacjentów z innymi formami zwyrodnienia plamki żółtej, takimi jak m. in. retinopatia cukrzycowa i inne dziedziczne choroby siatkówki.

Zabieg wszczepienia w OKULUS PLUS

Zabieg doszczepienia plamkowej soczewki Schariotha w OKULUS PLUS wykonywany jest u Pacjentów po zabiegu usunięcia zaćmy przez kierownik medyczną ośrodka dr n.med. Iwonę Filipecką. Powrót do codziennych czynności następuje dosyć szybko (już tego samego dnia można czytać). Od Pacjenta wymaga jedynie przyzwyczajenia się do używania soczewki, co zasadniczo nie sprawia wielu trudności.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Wszczepienie plamkowej soczewki Schariotha nie jest możliwe w przypadku Pacjentów z m.in. wysiękową postacią AMD, postępującą jaskrą, aktywną neowaskularyzacją tęczówki oraz zwichnięciem soczewki.

 

Zainteresowanych Pacjentów zapraszamy na wizytę.

Rejestracja +48 33 816 25 78, +48 32 627 63 98.