Iniekcje doszklistkowe - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Iniekcje doszklistkowe

wydrukuj

rozmiar czcionki

Nie czekaj, aż choroba się rozwinie!

AMD (zwyrodnienie plamki żółtej) jest najczęstszą chorobą siatkówki oka. Choroba powiązana jest ze starzeniem się organizmu, w której dochodzi do stopniowego upośledzenia centralnego widzenia, nieleczona może doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty widzenia. AMD występuje w dwóch postaciach suchej i wysiękowej, obie dotyczą plamki żółtej – części oka odpowiedzialnej za centralne widzenie.

in_2

      Widzenie prawidłowe              Zaburzenia widzenia przy AMD

 

    Kliknij TUTAJ aby pobrać i wykonać test AMSLERA

Objawy

Znaczące pogorszenie widzenia – problemy z czytaniem, rozpoznaniem twarzy, sprawdzaniem godziny, prowadzeniem samochodu charakteryzujące się zniekształceniem obrazu, zamazanym, niewyraźnym widzeniem a także ciemną plamą w centrum pola widzenia. Może występować także obniżone poczucie kontrastu (barwy wydają się bledsze, mniej nasycone) oraz nadwrażliwość na światło.

Leczenie

AMD jest chorobą szybko postępującą, prowadzącą do utraty wzroku. Postać wysiękowa AMD może postępować szybko i uszkadzać plamkę, powodując pogorszenie centralnego widzenia. Wczesne wykrycie wysiękowego AMD oraz niezwłoczne podjęcie leczenia są kluczowe dla uratowania wzroku w jak największym stopniu. Obecnie, najskuteczniejszą metodą jest podawanie iniekcji doszklistkowych. Iniekcje doszklistkowe są stosowane w leczeniu AMD, powikłań cukrzycy, zakrzepu żyły.

Leczenie zabiegowe chorób siatkówki w OKULUS PLUS prowadzi lek. med. Janusz Damek, który posiada wieloletnie doświadczenie w indywidualnym planowaniu i prowadzeniu terapii chorób siatkówki.

„O skuteczności leczenia decyduje między innymi czas rozpoczęcia terapii – powinna być wdrożona natychmiast”

Stosując ten sposób leczenia, po raz pierwszy można mówić nie tylko o ograniczaniu skutków zachorowania, lecz również o zwalczaniu przyczyn jego powstania. Są to zabiegi mające charakter minimalnie inwazyjny (podanie odpowiedniego leku do wnętrza gałki ocznej w formie zastrzyku). Ilość iniekcji jest zależna od stanu chorego i wybranego rodzaju terapii.

Czynniki ryzyka

-wiek (około 25% osób powyżej 65 roku życia ma AMD)
-obecność AMD w jednym oku (u 40% chorych w ciągu 5 lat rozwinie się w drugim)
-palenie tytoniu
-dodatni wywiad rodzinny
-zła dieta (niedobór luteiny, witamin, kwasów Omega 3)
-płeć (większe ryzyko u kobiet)
-rasa (większe ryzyko u osób białej rasy)

Procedury są wykonywane w warunkach sali operacyjnej, pełnej jałowości i sterylności, by zminimalizować ryzyko powikłań infekcyjnych.

in_1

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78

    W zależności od stosowanego preparatu, wstrzyknięcia są powtarzane w odstępach 4-6 tygodniowych, zwykle są to co najmniej 3 iniekcje. Po tym okresie czasu wyniki leczenia są oceniane i ustalane są zalecenia co do dalszego postępowania (ewentualnych dalszych iniekcji, laseroterapii lub jeśli brak jest zadowalających efektów terapeutycznych, leczenie ulega zakończeniu).

    Uwaga! Najlepszy dobór preparatu lekowego zależy od indywidualnej decyzji lekarza podjętej wspólnie z pacjentem. Decyzja ta zależy od wielu czynników, w szczególności od stanu zdrowia pacjenta i spodziewanej najlepszej reakcji na lek.

    Atrakcyjne raty!
    Nie chcesz jednorazowo angażować budżetu?
    Spytaj o MediRaty!