OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Żyj bez okularów i efektu halo. Poznaj soczewkę Vivity!

9 sie 2021

wydrukuj

rozmiar czcionki

Z przyjemnością zawiadamiamy o rozszerzeniu oferty naszego centrum o nową soczewkę wewnątrzgałkową AcrySof® IQ Vivity® IOL firmy Alcon. Zabieg usunięcia zaćmy oraz korekcji wad wzroku i presbiopii z soczewką Vivity® łączy efekt płynnego i dobrego zakresu widzenia oraz eliminuje ryzyko wystąpienia efektów olśnienia.

Soczewka wewnątrzgałkowa Vivity® jest niedyfrakcyjną soczewką o pogłębionej ostrości widzenia, która zapewnia funkcjonalne widzenie bez okularów, w większości codziennych sytuacji. Używanie tabletu, laptopa lub czytanie menu przy odpowiednim oświetleniu będzie możliwe bez okularów. Jedynie szczegółowe zadania np. czytanie drobnego druku tekstu, czy składu leku mogą wymagać okularów.

W 2021 roku soczewka Vivity® dostępna jest jedynie w wybranych ośrodkach okulistycznych na terenie kraju, wszczepiana wyłącznie przez doświadczonych chirurgów. W naszym centrum kwalifikacje oraz zabiegi wykonuje Ordynator Oddziału, dr n. med. Iwona Filipecka.

Soczewka Vivity od Alcon w Okulus Plus

Pacjent, który jako pierwszy w OKULUS PLUS miał wszczepioną soczewkę AcrySof® IQ Vivity® jest z zawodu inżynierem. Podkreślamy ten fakt z uwagi na wysokie wymagania wzrokowe, tej grupy zawodowej. Zwiększona głębia ostrości – charakterystyczna dla soczewek z grupy EDoF (Extended Depth of Focus) oraz funkcjonalne widzenie do bliży, zdecydowanie spełniło, a nawet przewyższyło oczekiwania naszego pacjenta. 

Vivity® została stworzona z myślą o osobach aktywnych, które oczekują niezależności od okularów i soczewek kontaktowych, a które z różnych powodów nie kwalifikują się do zabiegu z soczewką trójogniskową. Ponadto brak potencjalnie kłopotliwego efektu rozszczepiania światła może okazać się decydujący w przypadku wieczornych kierowców. Opatentowana technologia X-WAVE™ zapewnia szerszy zakres widzenia – dzięki temu pozwala sprostać najbardziej wymagającym potrzebom pacjentów z zaćmą i presbiopią.

Zabieg jednego dnia 

Zabieg usunięcia zaćmy czy refrakcyjnej wymiany soczewki może być wykonany jednego dnia na obojgu oczach. Ogranicza to stres związany z zabiegiem, zmniejsza ilość wizyt kontrolnych i przyspiesza powrót do komfortowego życia i dobrego widzenia.

 

vivity alcon opinie

 

Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie lub bliskiej osoby? Zarezerwuj termin wizyty kwalifikującej do zabiegu pod dedykowanym numerem (+48) 33 50 65 222 lub skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz. Najważniejsza się świadomość, wiedza i możliwość wyboru.

Dodatkowe materiały dla Pacjenta:

Vivity and PanOptix Vision Card PL

Vivity Patient Placemat PL

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78