Stożek rogówki - nowoczesna metoda Cross-linking - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Stożek rogówki – nowoczesna metoda Cross-linking

5 gru 2019

wydrukuj

rozmiar czcionki

Drodzy Pacjenci, z przyjemnością informujemy, że w dniu wczorajszym dr n. med. Iwona Rokita Wala wykonała pierwsze na Podbeskidziu zabiegi Cross-linking stożka rogówki z wykorzystaniem nowoczesnej lampy UV CXF Megaride. OKULUS PLUS jest piątym ośrodkiem w Polsce, w którym pacjenci mieli wykonany zabieg tą metodą. Stożek rogówki to choroba oka, która pogarsza jakość widzenia pacjenta – aby zapobiec jej progresji stosuje się cross-linking. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych zabiegów cross-linking, procedura CXF Megaride jest całkowicie bezbolesna ponieważ nie wymaga zdejmowania nabłonka rogówki.
 
Pierwszym etapem zabiegu jest podanie kropli ryboflawiny z witaminą E, drugim i ostatnim naświetlanie jej ultrafioletem. Łączny czas trwania to 30 min. Efektem zabiegu jest wytworzenie poprzecznych połączeń kolagenowych (crosslinking) dzięki którym rogówka staje się silniejsza i następuje zatrzymanie progresji stożka.
 
Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji lampy UV zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny.
Gratulujemy Pani Doktor i całemu zespołowi z bloku 💙 Kolejna nowość w naszej ofercie to kolejne możliwości dla naszych pacjentów!