OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Specjalne konto pomocowe OSSP dla Ukrainy

5 mar 2022

wydrukuj

rozmiar czcionki

Szanowni Państwo, trwa organizacja kolejnych materiałów medycznych, noszy i innych niezbędnych środków, które chcemy wysłać do szpitali na Ukrainie. Zachęcamy Was do wpłat na celowane potrzeby i specjalnie utworzone w tym celu konto pomocowe:

25 1050 1764 1000 0022 6952 0827
wpłaty z dopiskiem – pomoc Ukrainie

Konto to należy do OSSP (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych) i wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc walczącym o wolność na Ukrainie.

Kupujemy opatrunki, szyny usztywniające kończyny, rurki ustno-gardłowe, nici chirurgiczne, nosze, opaski uciskowe, zestawy do intubacji, kardiomonitory, sprzęt do znieczulania i podtrzymywania życia, a także pieluchy, chusteczki dla dzieci, mleko w proszku itp.
W szpitalach brakuje WSZYSTKIEGO, nie mają czym operować rannych, brakuje nawet strzykawek. W szpitalach położonych najbliżej linii frontu lekarze nie mają czym zatamować krwotoków. Często zatykają je własnymi rękami. Sytuacja jest bardzo dramatyczna.

Dostawy odbywają się małymi furgonetkami z udziałem przyjaciół, dzięki czemu szybko docierają na miejsce i trafiają prosto do potrzebujących. Bardzo pomagają parafie rzymskokatolickie na Ukrainie, wokół których skupia się część logistyki. Spotykają się tam księża i lekarze, którzy przekazują swoje potrzeby do OSSP, a my staramy się szybko na nie odpowiadać. Czas jest tu kluczowym czynnikiem. Niektórych materiałów nie można w tej chwili kupić w Polsce. Na przykład kolejna partia nici chirurgicznych przyjeżdża z Belgii. Dania, za pośrednictwem firmy Falck, dostarcza 18 w pełni wyposażonych ambulansów ukraińskiemu pogotowiu ratunkowemu. Angażujemy się na wielu płaszczyznach. Szpital SALUS z Słupska wysłał już dwa transporty sprzętu medycznego ze swoich zapasów. Wszyscy dzielimy się czym możemy!

Na dzień dzisiejszy wartość pomocy udzielonej Ukrainie w postaci materiałów i sprzętu medycznego przez OSSP wynosi ponad 100 tys. zł. Zakupy realizowane są przez Medyczną Grupę Zakupową OSSP, dzięki czemu mamy bardzo dobre ceny i sprawność organizacyjną. Wybrany przez nas sposób dostawy jest obecnie jedynym, który się sprawdza. Dotarły już trzy transporty, a kolejne są w drodze. Na dowód udostępniamy filmy i zdjęcia z transportów, które udzielały pomocy medycznej na Ukrainie.

Jeśli możecie i chcecie dołączajcie się. Staramy się utworzyć zbiórkę/zrzutkę aby wpłaty były wygodniejsze ale tutaj liczy się czas -> 25 1050 1764 1000 0022 6952 0827 – z dopiskiem pomoc Ukrainie

Dziękujemy!