|

|

Poszukujemy pacjenta do darmowego zabiegu!!!

W   największych ogólnopolskich dziennikach w Polsce opublikowaliśmy ogłoszenia, w których poszukujemy pacjenta do bezpłatnego zabiegu wszczepienia innowacyjnej soczewki Cachet. Pragniemy w ten sposób zwrócić uwagę na brak wiedzy wśród pacjentów na temat najnowszych rozwiązań medycznych, które są dostępne w naszym kraju i mogą ułatwić codzienne życie setkom pacjentów. Mamy nadzieję, że za pomocą tej niecodziennej formy, jaką jest poszukiwanie pacjenta przez ośrodek leczniczy, uda nam się nagłośnić problem i pomóc chorym, którzy z powodu wysokiej krótkowzroczności nie mogą żyć i pracować jak inne zdrowe osoby.

 

Jeśli masz dosyć grubych szkieł i ciężkich okularów na nosie, męczy Cię codzienne zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych albo marzysz o swobodnej jeździe samochodem i oglądaniu TV  – SKORZYSTAJ Z OKAZJI I TEŻ ZGŁOŚ SIĘ!


Poniżej znajdziesz pełne informacje na temat soczewki Cachet i zabiegu jej wszczepienia.

 

Kogo szukamy?

 • osób pomiędzy 21 a 40 rokiem życia
 • z krótkowzrocznością od -6,0 do -16,5 dioptrii
 • ze stabilną wadą (bez zmiany refrakcji przynajmniej przez rok)
 • bez innych chorób oczu
 • osób aktywnych, które nie chcą nosić okularów!

 

Co to jest soczewka fakijna Cachet?

Soczewka Cachet, to soczewka fakijna, czyli taka, która jest wszczepiana do oka z pozostawieniem soczewki własnej. Wykonana jest z materiału, który od wielu już lat wykorzystywany jest w chirurgii oka.  Soczewki fakijne znacznie poprawiają komfort życia osobom z wysoką krótkowzrocznością, umożliwiając im powrót do normalnego funkcjonowania. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość wszczepiania tym pacjentom, którzy nie kwalifikują się do laserowego zabiegu korygującego wadę wzroku. Ponadto, Cachet można usunąć z oka w każdej chwili i co najważniejsze ono pracuje tak, jak przed zabiegiem.

 

Jak wygląda zabieg wszczepienia soczewki fakijnej?

Wszczepiamy soczewkę do przedniej części oka, tzw. komory przedniej. Istotne jest, że pozostawiamy soczewkę własną pacjenta, dzięki czemu istnieje w dalszym ciągu akomodacja i pacjent widzi dobrze na daleko i na blisko bez okularów. Zabieg trwa krótko, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez cięcie 2,7 mm bez zakładania szwów i już na następny dzień po zabiegu pacjent widzi dobrze bez okularów.

 

Kto będzie prowadzał zabieg?

dr n. med. Iwona Filipecka, specjalista chorób oczu, członek Amerykańskiej Akademii Okulistyki

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat praktyczne doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki w Katowicach. Od lat uczestniczy w wielu szkoleniach zawodowych w ośrodkach zagranicznych, które poświęcone są najnowocześniejszym technikom operacyjnym i diagnostycznym z wykorzystaniem najlepszego sprzętu medycznego. Od 2010 roku jest członkiem Amerykańskiej Akademii Okulistyki.

 

Jaka jest różnica pomiędzy korekcją krótkowzroczności laserem a wszczepem soczewki Cachet?

Zabiegi laserowe są nieodwracalne, gdyż urządzenie to powoduje nieodwracalne ścieńczenie rogówki. Takie działanie wyklucza możliwość zastosowania lasera u pacjentów z cienką rogówką. Dodatkowo, po zabiegach laserowych trudno jest dokładnie wyliczyć soczewkę wewnątrzgałkową, co jest konieczne w przypadku usuwania zaćmy. Dlatego dla wszystkich pacjentów z krótkowzrocznością powyżej 6 dioptrii w chwili obecnej poleca się soczewkę Cachet.

 

U kogo można wszczepić soczewkę Cachet?

 • pacjentów powyżej 21 roku życia
 • pacjentów z krótkowzrocznością od -6 do -16,5D spherycznych
 • osoby, która ma stabilną wadę, czyli nie zmieniła się ona w ciągu roku
 • pacjenta, który nie chce nosić okularów ani soczewek kontaktowych
 • pacjenta, który nie miał żadnych zapaleń ani chorób oczu oraz nie ma zmian na dnie oka
 • pacjenta, który nie ma tików, nie pociera oczu rękoma oraz nie uprawia ekstremalnych sportów

 

Pacjent jest kwalifikowany do korekcji wady wzroku z soczewką Cachet na podstawie  wysokospecjalistycznych badań.

Zwykle badania wykonywane są w jeden dzień, ale mogą one potrwać kilka godzin. Po badaniach odbywa się konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.

 

Przed i w dniu zabiegu:

Przed zabiegiem pacjent stosuje krople antybiotykowe. W wyznaczonym dniu operacji zgłasza się do Kliniki na czczo z wynikami zaleconych wcześniej badań. Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzana jest jeszcze konsultacja pacjenta z anestezjologiem. Jeżeli nie wystąpią żadne nieoczekiwanie przeciwwskazania, chory jest kierowany na salę operacyjną w celu przeprowadzenia zabiegu wszczepienia soczewki.

 

Po zabiegu:

Pacjent zgodnie z zaleceniami lekarza, po zabiegu  powinien przez 3-4 tygodnie stosować przepisane krople do oczu. Pierwsza pooperacyjna wizyta kontrolna odbywa się już na następny dzień po zabiegu. Następne kontrole są po jednym i trzech tygodniach oraz po kolejnych 3 i 6 miesiącach od dnia operacji. Po tym czasie, pacjent powinien przynajmniej raz do roku odwiedzić okulistę, żeby sprawdzić zdrowia swoich oczu.

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma