...

|

|

Twarde soczewki kontaktowe

Z myślą o pacjentach z wysokimi wadami wzroku jako pierwszy ośrodek na Podbeskidziu wprowadziliśmy specjalistyczne, twarde soczewki kontaktowe. Znajdują zastosowanie w korekcji wysokiej nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu oraz u pacjentów z rozpoznanym stożkiem rogówki.

Czytaj więcej

Charakterystyka

Soczewki twarde są indywidualnie projektowane, kalkulowane oraz dopasowywane do każdego oka dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań podczas wizyty kwalifikującej. W odróżnieniu od soczewek miękkich, zbudowane są z materiałów, które nie zawierają wody oraz umożliwiają maksymalną przepuszczalność tlenu.

W zależności od rodzaju wady wzroku, istnieje możliwość ubiegania się o refundację NFZ, o szczegóły zapytaj naszego specjalistę w trakcie wizyty kwalifikującej.

Twarde soczewki kontaktowe stosuje się przez 1 rok.

 

Dla kogo przeznaczone są soczewki kontaktowe twarde?

Materiał, z którego wykonane są twarde soczewki kontaktowe nie powoduje podrażnień i stanów zapalnych, dzięki czemu mogą być one stosowane przez alergików.

Twarde soczewki kontaktowe polecane są do:

– korekcji wad wzroku i dużego astygmatyzmu,
– korekcji dystrofii rogówki (stożek rogówki),
– korekcji wad powstałych po przeszczepie rogówki,
– korygowania rogówek o nieregularnych kształtach (urazy, zabiegi),
– korekcji wady wzroku u osób cierpiących na zespół suchego oka.

Stożek rogówki

Stożek rogówki (keratoconus) to postępująca choroba rogówki oka. W jej wyniku, krzywizna rogówki przybiera kształt przypominający stożek. Jej wykrycie możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych badań topografii rogówki.

Jeżeli zauważasz u siebie pogarszającą się ostrość widzenia w nocy, przedmioty w Twoim otoczeniu stają się zniekształcone lub powielone w jednym oku, pojawia się nadwrażliwość na światło lub częste swędzenie warto umówić się na diagnostykę w kierunku stożka rogówki.

Choroba zostaje zazwyczaj rozpoznana w wieku dorastania, a jej najostrzejsze stadium przypada pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Leczenie stożka rogówki rekomendowane jest indywidualnie dla każdego pacjenta. W zależności od stopnia zaawansowania pierwszym wyborem mogą być twarde soczewki kontaktowe lub zabieg cross linking.

Zmagasz się z takim problemem?
Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto podjąć leczenie w OKULUS?

Gwarancja
bezpieczeństwa

Twój komfort jest naszym priorytetem, dlatego w klinice OKULUS stosujemy najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych i sprawdzonych materiałów medycznych, a wszystkie narzędzia i urządzenia są regularnie sterylizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Doświadczony
personel

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń okulistycznych. Co więcej, stawiamy na rozwój, dlatego dbamy o ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszego personelu poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. To gwarancja usług najwyższej jakości.

Nowoczesna
technologia

Klinika OKULUS jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który pozwala nam na przeprowadzanie precyzyjnych diagnoz i skutecznych zabiegów. Korzystamy z innowacyjnych osiągnięć współczesnej medycyny i precyzyjnych urządzeń, takich jak wiązka laserowa. Wszystko to w trosce o zdrowie naszych pacjentów.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Poznaj opinie
naszych pacjentów

Satysfakcja naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Dlatego dbamy o najwyższą jakość opieki i komfort każdego pacjenta. Przekonaj się, co o nas mówią!

Cennik z zabiegami

Pobierz cennik PDF

Czy wiesz, że leczymy zaćmę i jaskrę? Jeden zabieg, który daje wiele możliwości. Skontaktuj się z nami i spytaj o zabieg łączony. Prywatnie lub w ramach NFZ.

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.