...

|

|

Soczewki korekcyjne okularowe

Bogaty asortyment i fachowa pomoc OKULUS PLUS

Wszystkie rodzaje soczewek okularowych w naszych Studiach Optycznych dobierane są przez wykwalifikowany i doświadczony personel według indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Czytaj więcej

Ze względu na przeznaczenie i budowę soczewki korekcyjne okularowe dzielimy na:

 • Soczewki jednoogniskowe przeznaczone do korygowania jednej wady wzroku, krótkowzroczności lub nadwzroczności. Doskonale sprawdzają się przy aktywności jednego rodzaju – albo na bliską albo na daleką odległość, np. do czytania, do dali, etc.
 • Soczewki dwuogniskowe (tzw. 2 w 1), czyli czytam z bliska i widzę na dal. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch segmentów o różnych mocach. Górna część tych soczewek przeznaczona jest do patrzenia w dal, a dolna do czytania. Soczewki dwuogniskowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą nosić okulary, ale nie zmieniać ich w zależności od aktywności. Jedyną ich wadą jest brak korekcji odległości pośrednich pomiędzy dalą a bliżą.
 • Soczewki progresywne z tzw. płynną ogniskową zapewniają zawsze poprawne widzenie w każdej odległości. Są nowoczesną alternatywą dla soczewek dwuogniskowych – korygują widzenie dali, bliży i posiadają możliwość korekcji odległości pośrednich. Można dzięki nim podziwiać widoki podczas wycieczki oraz czytać mapę, bez zmieniania okularów. Polecane zwłaszcza osobom aktywnym zawodowo – brak konieczności ciągłej zmiany okularów przy zmianie odległości patrzenia. Takie okulary są bardzo zdrowe dla oczu. Nie męczymy wzroku patrząc z wysiłkiem przez nieodpowiednie moce.

Soczewki tak indywidualne jak Ty

W zależności od wady wzroku, typu urody, rodzaju wykonywanej pracy, trybu życia, aktywności sportowych, pasji i ulubionego hobby rodzaje soczewek okularowych dostępne są w wersjach:

 • Z redukcją grubości i ciężaru, co ma ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu nie tylko u dzieci, ale również dorosłych i seniorów.
 • Niwelujące powiększenie lub pomniejszenie oczu, dzięki czemu uzyskujemy bardzo ważny dla pacjentów z dużymi mocami szkieł efekt estetyczny. Szczególnie polecane w korekcji sferycznej lub astygmatyzmie.
 • Przyciemnione na stałe np. poprzez zastosowanie polaryzacji, która podnosi kontrast i wyostrza obraz,  jednocześnie eliminując odbicia świetlne lub odpowiednio dostosowujące się do bieżących warunków pogodowych (tzw. fotochrom). Soczewki polaryzacyjne mają dwie podstawowe zalety: pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych i neutralizują oślepiające refleksy, powstające wówczas gdy światło odbija się od mokrej drogi, powierzchni wody lub śniegu. Najlepsze do uprawiania sportów wodnych, łowienia ryb, jazdy samochodem, jazdy na nartach, gry w golfa. Natomiast soczewki fotochromowe Transitions to najlepsza opcja dla osób aktywnych i ceniących sobie komfort, które często zmieniają otoczenie i warunki oświetleniowe. Szybkość reakcji soczewek na natężenie światła pozwala na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie.
 • Pokryte powłokami uszlachetniającymi, które redukują odbicia cząstkowe światła, dzięki czemu nie tylko widzimy ostrzej i wyraźniej, ale nasze oczy mniej też się męczą. Soczewki z powłoką antyrefleksyjną idealnie sprawdzają się za kierownicą i do pracy przy komputerze.
 • Barwione na wybrany z szerokiej palety kolor w celu zwiększenia ich funkcjonalności bądź podkreślenia swojej indywidualności.

 

 

Światowej klasy partnerzy OKULUS PLUS

Jako ośrodek chirurgii jednego dnia oferujący pełną diagnostykę okulistyczną oraz jednodniowe zabiegi operacyjne doskonale znamy problemy i potrzeby naszych pacjentów. Studia optyczne

OKULUS PLUS to kompleksowe uzupełnienie wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi producentami soczewek okularowych:

 • Hoya (Japonia)
 • JZO – Jeleniogórskie Zakłady Optyczne (Polska)
 • Essilor (Francja)

Zmagasz się z takim problemem?
Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto podjąć leczenie w OKULUS?

Gwarancja
bezpieczeństwa

Twój komfort jest naszym priorytetem, dlatego w klinice OKULUS stosujemy najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych i sprawdzonych materiałów medycznych, a wszystkie narzędzia i urządzenia są regularnie sterylizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Doświadczony
personel

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń okulistycznych. Co więcej, stawiamy na rozwój, dlatego dbamy o ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszego personelu poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. To gwarancja usług najwyższej jakości.

Nowoczesna
technologia

Klinika OKULUS jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który pozwala nam na przeprowadzanie precyzyjnych diagnoz i skutecznych zabiegów. Korzystamy z innowacyjnych osiągnięć współczesnej medycyny i precyzyjnych urządzeń, takich jak wiązka laserowa. Wszystko to w trosce o zdrowie naszych pacjentów.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Poznaj opinie
naszych pacjentów

Satysfakcja naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Dlatego dbamy o najwyższą jakość opieki i komfort każdego pacjenta. Przekonaj się, co o nas mówią!

Cennik z zabiegami

Pobierz cennik PDF

Czy wiesz, że leczymy zaćmę i jaskrę? Jeden zabieg, który daje wiele możliwości. Skontaktuj się z nami i spytaj o zabieg łączony. Prywatnie lub w ramach NFZ.

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.