Soczewki korekcyjne okularowe - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Soczewki korekcyjne okularowe

wydrukuj

rozmiar czcionki

Bogaty asortyment i fachowa pomoc OKULUS PLUS

Wszystkie rodzaje soczewek okularowych w naszych Studiach Optycznych dobierane są przez wykwalifikowany i doświadczony personel według indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Ze względu na przeznaczenie i budowę soczewki korekcyjne okularowe dzielimy na:

 • Soczewki jednoogniskowe przeznaczone do korygowania jednej wady wzroku, krótkowzroczności lub nadwzroczności. Doskonale sprawdzają się przy aktywności jednego rodzaju – albo na bliską albo na daleką odległość, np. do czytania, do dali, etc.
 • Soczewki dwuogniskowe (tzw. 2 w 1), czyli czytam z bliska i widzę na dal. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch segmentów o różnych mocach. Górna część tych soczewek przeznaczona jest do patrzenia w dal, a dolna do czytania. Soczewki dwuogniskowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą nosić okulary, ale nie zmieniać ich w zależności od aktywności. Jedyną ich wadą jest brak korekcji odległości pośrednich pomiędzy dalą a bliżą.
 • Soczewki progresywne z tzw. płynną ogniskową zapewniają zawsze poprawne widzenie w każdej odległości. Są nowoczesną alternatywą dla soczewek dwuogniskowych – korygują widzenie dali, bliży i posiadają możliwość korekcji odległości pośrednich. Można dzięki nim podziwiać widoki podczas wycieczki oraz czytać mapę, bez zmieniania okularów. Polecane zwłaszcza osobom aktywnym zawodowo – brak konieczności ciągłej zmiany okularów przy zmianie odległości patrzenia. Takie okulary są bardzo zdrowe dla oczu. Nie męczymy wzroku patrząc z wysiłkiem przez nieodpowiednie moce.

dobor_okularow_okulus_plus

Soczewki tak indywidualne jak Ty

W zależności od wady wzroku, typu urody, rodzaju wykonywanej pracy, trybu życia, aktywności sportowych, pasji i ulubionego hobby rodzaje soczewek okularowych dostępne są w wersjach:

 • Z redukcją grubości i ciężaru, co ma ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu nie tylko u dzieci, ale również dorosłych i seniorów.
 • Niwelujące powiększenie lub pomniejszenie oczu, dzięki czemu uzyskujemy bardzo ważny dla pacjentów z dużymi mocami szkieł efekt estetyczny. Szczególnie polecane w korekcji sferycznej lub astygmatyzmie.
 • Przyciemnione na stałe np. poprzez zastosowanie polaryzacji, która podnosi kontrast i wyostrza obraz,  jednocześnie eliminując odbicia świetlne lub odpowiednio dostosowujące się do bieżących warunków pogodowych (tzw. fotochrom). Soczewki polaryzacyjne mają dwie podstawowe zalety: pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych i neutralizują oślepiające refleksy, powstające wówczas gdy światło odbija się od mokrej drogi, powierzchni wody lub śniegu. Najlepsze do uprawiania sportów wodnych, łowienia ryb, jazdy samochodem, jazdy na nartach, gry w golfa. Natomiast soczewki fotochromowe Transitions to najlepsza opcja dla osób aktywnych i ceniących sobie komfort, które często zmieniają otoczenie i warunki oświetleniowe. Szybkość reakcji soczewek na natężenie światła pozwala na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie.
 • Pokryte powłokami uszlachetniającymi, które redukują odbicia cząstkowe światła, dzięki czemu nie tylko widzimy ostrzej i wyraźniej, ale nasze oczy mniej też się męczą. Soczewki z powłoką antyrefleksyjną idealnie sprawdzają się za kierownicą i do pracy przy komputerze.
 • Barwione na wybrany z szerokiej palety kolor w celu zwiększenia ich funkcjonalności bądź podkreślenia swojej indywidualności.

Światowej klasy partnerzy OKULUS PLUS

Jako ośrodek chirurgii jednego dnia oferujący pełną diagnostykę okulistyczną oraz jednodniowe zabiegi operacyjne doskonale znamy problemy i potrzeby naszych pacjentów. Studia optyczne OKULUS PLUS to kompleksowe uzupełnienie wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi producentami soczewek okularowych:

 • Hoya (Japonia)
 • JZO – Jeleniogórskie Zakłady Optyczne (Polska)
 • Essilor (Francja)

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78