...

|

|

Optometria dziecięca

Czytaj więcej

Oferta optometryczna OKULUS PLUS dla dzieci

 

W obu naszych ośrodkach w Jaworznie i Bielsku działa Pracownia Optometrii i Terapii Widzenia OKULUS PLUS, którą kieruje optometrystka i ortoptystka z wieloletnim doświadczeniem – mgr Agnieszka Lembowicz. Dzięki bogatemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kompetencji, w tym podczas kursów ze światowymi autorytetami w dziedzinie optometrii Kierownik i jej zespół w leczeniu dzieci oferują:

Znakomite efekty ich pracy są wynikiem kompleksowej ścieżki leczenia, której nieodłącznym elementem jest stała współpraca z okulistami. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko współpraca zespołu optometrytów i ortoptystów z lekarzami specjalizującymi się w chorobach oczu oraz innych specjalności gwarantuje właściwy dobór leczenia i poprawę widzenia u dzieci. Jedna z naszych małych pacjentek przed rozpoczęciem terapii widzenia w naszym ośrodku widziała w pełnej korekcji na oko lewe 60%, na oko prawe 30%. Po 3 miesiącach leczenia poprawa wyniosła odpowiednio 95% na oko lewe i 50% na oko prawe.

 

 

Wiele dzieci boryka się z trudnościami w nauce pisania i czytania, ma objawy optodysleksji, które często są rozpoznawane jako dysleksja lub zaburzenia koncentracji i uwagi, a faktycznie są nierozpoznanymi zaburzeniami procesu widzenia, którego początku mogą sięgać niemowlęctwa jak np. brak umiejętności raczkowania w dzieciństwie.

Zaburzenia akomodacji oka i widzenia obuocznego najczęściej nie są chorobą, nie są wadą wzroku, choć mogą być z nimi powiązane. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że w większości przypadków zaburzenia funkcji wzrokowych można usunąć ćwiczeniami oraz odpowiednią higieną życia. Wykonywane pod opieką optometrysty ćwiczenia pobudzają narząd wzroku do lepszej pracy oraz wpływają na odpowiedzialne za widzenie obszary mózgu.

Objawy:

  • dziecko nie widzi dobrze tekstu,
  • myli litery,
  • gubi sylaby przy czytaniu,
  • wolno pisze i czyta,
  • źle przepisuje z tablicy,
  • często boli je głowa,
  • pojawiają się nudności lub zawroty głowy.

 

 

OKULUS PLUS od kilku już lat z sukcesem wprowadza na polski rynek najnowsze rozwiązania z zakresu terapii widzenia – innowacyjnej metody leczenia. Uzyskiwane sukcesy w leczeniu są  efektem naszego doświadczenia i wiedzy oraz doboru odpowiednich ćwiczeń w procesie prowadzenia pacjenta i pracy własnej rodzica z dzieckiem.

W naszych Studiach Optycznych posiadamy również szeroki wybór okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i młodzieży. Dobieramy też dzieciom soczewki kontaktowe i uczymy umiejętności ich zakładania i pielęgnacji. Dla dzieci i młodzieży, posiadających wadę wzroku, a uprawiających sport i spędzających aktywnie czas wolny polecamy okulary sportowe oraz pływackie z możliwością montażu soczewek korekcyjnych.

Zmagasz się z takim problemem?
Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto podjąć leczenie w OKULUS?

Gwarancja
bezpieczeństwa

Twój komfort jest naszym priorytetem, dlatego w klinice OKULUS stosujemy najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych i sprawdzonych materiałów medycznych, a wszystkie narzędzia i urządzenia są regularnie sterylizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Doświadczony
personel

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń okulistycznych. Co więcej, stawiamy na rozwój, dlatego dbamy o ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszego personelu poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. To gwarancja usług najwyższej jakości.

Nowoczesna
technologia

Klinika OKULUS jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który pozwala nam na przeprowadzanie precyzyjnych diagnoz i skutecznych zabiegów. Korzystamy z innowacyjnych osiągnięć współczesnej medycyny i precyzyjnych urządzeń, takich jak wiązka laserowa. Wszystko to w trosce o zdrowie naszych pacjentów.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Poznaj opinie
naszych pacjentów

Satysfakcja naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Dlatego dbamy o najwyższą jakość opieki i komfort każdego pacjenta. Przekonaj się, co o nas mówią!

Cennik z zabiegami

Pobierz cennik PDF

Poznaj specjalistów
w tej dziedzinie:

lek. Katarzyna Lepska

W 2022 roku ukończyła specjalizację z okulistyki w oddziale Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, zdając Europejski Egzamin specjalistyczny...

Czy wiesz, że leczymy zaćmę i jaskrę? Jeden zabieg, który daje wiele możliwości. Skontaktuj się z nami i spytaj o zabieg łączony. Prywatnie lub w ramach NFZ.

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.