Optometria dziecięca - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Optometria dziecięca

wydrukuj

rozmiar czcionki

Oferta optometryczna OKULUS PLUS dla dzieci

W obu naszych ośrodkach w Jaworznie i Bielsku działa Pracownia Optometrii i Terapii Widzenia OKULUS PLUS, którą kieruje optometrystka i ortoptystka z wieloletnim doświadczeniem – mgr Agnieszka Lembowicz. Dzięki bogatemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kompetencji, w tym podczas kursów ze światowymi autorytetami w dziedzinie optometrii Kierownik i jej zespół w leczeniu dzieci oferują:

Znakomite efekty ich pracy są wynikiem kompleksowej ścieżki leczenia, której nieodłącznym elementem jest stała współpraca z okulistami. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko współpraca zespołu optometrytów i ortoptystów z lekarzami specjalizującymi się w chorobach oczu oraz innych specjalności gwarantuje właściwy dobór leczenia i poprawę widzenia u dzieci. Jedna z naszych małych pacjentek przed rozpoczęciem terapii widzenia w naszym ośrodku widziała w pełnej korekcji na oko lewe 60%, na oko prawe 30%. Po 3 miesiącach leczenia poprawa wyniosła odpowiednio 95% na oko lewe i 50% na oko prawe.

Wiele dzieci boryka się z trudnościami w nauce pisania i czytania, ma objawy optodysleksji, które często są rozpoznawane jako dysleksja lub zaburzenia koncentracji i uwagi, a faktycznie są nierozpoznanymi zaburzeniami procesu widzenia, którego początku mogą sięgać niemowlęctwa jak np. brak umiejętności raczkowania w dzieciństwie.

Zaburzenia akomodacji oka i widzenia obuocznego najczęściej nie są chorobą, nie są wadą wzroku, choć mogą być z nimi powiązane. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że w większości przypadków zaburzenia funkcji wzrokowych można usunąć ćwiczeniami oraz odpowiednią higieną życia. Wykonywane pod opieką optometrysty ćwiczenia pobudzają narząd wzroku do lepszej pracy oraz wpływają na odpowiedzialne za widzenie obszary mózgu.

Objawy:

 • dziecko nie widzi dobrze tekstu,
 • myli litery,
 • gubi sylaby przy czytaniu,
 • wolno pisze i czyta,
 • źle przepisuje z tablicy,
 • często boli je głowa,
 • pojawiają się nudności lub zawroty głowy.

terapia widzenia okulus 1

OKULUS PLUS od kilku już lat z sukcesem wprowadza na polski rynek najnowsze rozwiązania z zakresu terapii widzenia – innowacyjnej metody leczenia. Uzyskiwane sukcesy w leczeniu są  efektem naszego doświadczenia i wiedzy oraz doboru odpowiednich ćwiczeń w procesie prowadzenia pacjenta i pracy własnej rodzica z dzieckiem.

W naszych Studiach Optycznych posiadamy również szeroki wybór okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i młodzieży. Dobieramy też dzieciom soczewki kontaktowe i uczymy umiejętności ich zakładania i pielęgnacji. Dla dzieci i młodzieży, posiadających wadę wzroku, a uprawiających sport i spędzających aktywnie czas wolny polecamy okulary sportowe oraz pływackie z możliwością montażu soczewek korekcyjnych.

optometria dzieci 1

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78