|

|

Leczenie krótkowzroczności u dzieci

Krótkowzroczność (myopia) przez niektórych określana jest plagą XXI wieku. Ta wada wzroku występująca u dorosłych i u dzieci powoduje złe widzenie dalekich obrazów. Im większa krótkowzroczność tym krótsza odległość, z której pacjent widzi dobrze.

Dzieci w szkole mają problem z czytaniem tekstu na tablicy, odpisują od kolegów siedzących obok – blisko, nie trafiają do celu na zajęciach WF-u. Obecnie wg danych Światowej Organizacji Zdrowia krótkowzroczność dotyczy 23% populacji świata. W USA i Europie występuje już u 50% młodych, dorosłych ludzi.

Czytaj więcej

Czym spowodowane jest narastanie krótkowzroczności?

Tak drastyczny wzrost w ciągu ostatnich 30 lat spowodowany jest czynnikami genetycznymi oraz środowiskowymi. Stwierdzono, że ryzyko wystąpienia krótkowzroczności u dzieci wzrasta trzykrotnie, gdy oboje rodziców ma tę wadę. Czynniki środowiskowe to zmiana trybu życia – częsta praca wzrokowa na bliskie odległości – komputery, telefony, tablety oraz rzadsze przebywanie na dworze i patrzenie na dalekie odległości.

Leczenie krótkowzroczności u dzieci

Poza stosowaniem najlepszej korekcji i zapewnieniem dobrego widzenia, w przypadku dzieci ważne jest zapobieganie postępowi krótkowzroczności. Oprócz tradycyjnych okularów możemy zastosować nowoczesne metody korekcji, które w znaczący sposób przyczyniają się do spowolnienia lub zatrzymania narastania wady. Należą do nich:

  • ortokorekcja (soczewki zakładane na noc),
  • soczewki kontaktowe miękkie MiSight,
  • soczewki okularowe Miyosmart,
  • krople 0,01% Atropiny stosowane na noc,
  • terapia widzenia.

Wybrana metoda zależy od wieku, wielkości wady, długości oka, współistniejącego zeza lub innych schorzeń oczu oraz indywidualnych możliwości współpracy z pacjentem.

Pamiętaj – narastanie krótkowzroczności można spowolnić lub zatrzymać:

  • rozpocznij działanie już w wieku szkolnym,
  • zastosuj ortokorekcję, soczewki dwuogniskowe lub okulary wieloogniskowe,
  • zaplanuj spędzanie czasu na świeżym powietrzu,
  • zadbaj o prawidłową dietę.

Zmagasz się z takim problemem?
Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto podjąć leczenie w OKULUS?

Gwarancja
bezpieczeństwa

Twój komfort jest naszym priorytetem, dlatego w klinice OKULUS stosujemy najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych i sprawdzonych materiałów medycznych, a wszystkie narzędzia i urządzenia są regularnie sterylizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Doświadczony
personel

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń okulistycznych. Co więcej, stawiamy na rozwój, dlatego dbamy o ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszego personelu poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. To gwarancja usług najwyższej jakości.

Nowoczesna
technologia

Klinika OKULUS jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który pozwala nam na przeprowadzanie precyzyjnych diagnoz i skutecznych zabiegów. Korzystamy z innowacyjnych osiągnięć współczesnej medycyny i precyzyjnych urządzeń, takich jak wiązka laserowa. Wszystko to w trosce o zdrowie naszych pacjentów.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Poznaj opinie
naszych pacjentów

Satysfakcja naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Dlatego dbamy o najwyższą jakość opieki i komfort każdego pacjenta. Przekonaj się, co o nas mówią!

Cennik z zabiegami

Pobierz cennik PDF

Skontaktuj się z nami i zapytaj o zabieg łączony w ramach NFZ

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma