...

|

|

Nosisz okulary lub soczewki kontaktowe? Przeczytaj.

Drodzy Pacjenci, w związku z szerzeniem się nieprawdziwych informacji dotyczących wątpliwej ochrony osób noszących soczewki kontaktowe w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 nasz Partner CooperVision udostępnił stanowisko trzech uznanych na całym świecie specjalistów zajmujących się badaniami nad zdrowiem oczu w sprawie bezpieczeństwa używania soczewek kontaktowych, które zostało opublikowane 12 marca 2020 roku i zostało udostępnione przez Center for Ocular Research & Education (CORE).

Zarówno Lyndon Jones1, Philip Morgan2 jak i Jason Nichols3 przypominają specjalistom zajmującym się ochroną wzroku oraz ich pacjentom, aby stosowali rozsądne i przede wszystkim oparte na dowodach naukowych praktyki w zakresie stosowania soczewek kontaktowych i okularów. Cytując wymienionych wcześniej badaczy należy pamiętać i stosować się do poniższych czynności:

Autorzy oświadczenia piszą również, że nie ma naukowych dowodów na to, że noszenie okularów zapewnia ochronę przed koronawirusem COVID-19 lub innymi wirusami oraz przypominają zalecenia Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz Światowej Organizacji Zdrowia dotyczących częstego mycia rąk w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia wirusem.

1. Lyndon Jones dyrektor Center for Ocular Research & Education (CORE) na Uniwersytecie Waterloo (Kanada)
2. Philip Morgan (dyrektor Eurolens Research na Uniwersytecie w Manchesterze (Wielka Brytania)
3. także Jason Nichols, zastępca wiceprezesa ds. badań, profesor na Uniwersytecie Alabama w Birmingham School of Optometry (Stany Zjednoczone) oraz redaktor naczelny Contact Lens Spectrum.

Oryginalny artykuł można znaleźć TUTAJ.

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.