|

|

Nasi eksperci doradzają Ministerstwu

Nasze postulaty poszerzenia badań bilansowych uczniów o dodatkowe badania wzroku dotarły do Warszawy. Dzięki temu mieliśmy przyjemność 19 marca br. zaprezentować wyniki naszej kampanii „Szkoła Zdrowego Widzenia” na konferencji „Wzrok a trudności szkolne – wyzwanie XXI wieku” z udziałem m.in. minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Teresy Ogrodzińskiej z Fundacji Rozwoju Dzieci, prof. Iwony Grabskiej-Liberek, mazowieckiego konsultanta ds. okulistyki oraz Mikołaja Markiewicza, psychologa, specjalisty w zakresie rozwoju wzroku i treningu widzenia.

 

– Wydaje się, że nasza wiedza w tej dziedzinie wciąż jest niewielka i dlatego chciałabym posłuchać zdania specjalistów – powiedziała witając uczestników konferencji Joanna Kluzik Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

Fot. Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wystąpienie Minister Edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej.


Klinikę OKULUS reprezentowali: dr n.med. Agnieszka Nowak, Specjalista Chorób Oczu, Kierownik naszej Specjalistycznej Poradni Okulistycznej OKULUS PLUS w Jaworznie oraz Krzysztof Macha, Dyrektor Kliniki.

 

Konferencji tej poświęcona była również audycja w ogólnopolskim radiu opiniotwórczym TOK FM. Wywiad z dr n.med. Agnieszką Nowak i psychologiem Markiem Markiewiczem przeprowadziła specjalizująca się w tematach związanych z edukacją w Polsce redaktor Aleksandra Pezda. Zamieszczamy go dla Państwa w naszej zakładce Media o nas i gorąco polecamy nie tylko rodzicom. Dowiedza się Państwo z niego nie tylko zatrważających wyników naszych badań, ale również znajdą odpowiedź na pytania:  Jaki wpływ na wzrok, edukację i rozwój dzieci już od najmłodszych lat mają nowe technologie? Jak długo i przede wszystkim bezpiecznie dla naszych oczu korzystać z nowych technologii?

 

Spotkanie, w którym wzięli udział m.in. specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz eksperci, zorganizowała Fundacja Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło ją patronatem.

 

Fot. Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konferencja cieszyła sie bardzo dużym zainteresowaniem.

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma