MIKROSTENTEM W JASKRĘ ! - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

MIKROSTENTEM W JASKRĘ !

2 cze 2017

wydrukuj

rozmiar czcionki

Wczoraj, 1 czerwca br. przeprowadziliśmy pierwszy na Podbeskidziu i jeden z niewielu
w Polsce, łączony zabieg usunięcia zaćmy u pacjenta chorującego na jaskrę. Zabieg przeprowadziła Ordynator oddziału dr n. med. Iwona Filipecka.

Wszczepiany mikroimplant iStent dedykowany jest dla pacjentów chorujących na jaskrę i zaćmę, u których podczas jednego zabiegu możliwe jest rozwiązanie dwóch, powyższych problemów. Po usunięciu zmętniałej i wszczepieniu sztucznej soczewki, wprowadzany jest do kanału odpływu cieszy z oka mikroimplant, dzięki któremu następuje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

iStent TRABECULAR MICRO-BYPASS to jeden z najnowocześniejszych mikroimplantów na świecie, rzadko wszczepiany w Polsce. Jest to jedno z najmniejszych urządzeń medycznych, wszczepianych do ludzkiego ciała ( 1 mm długości na 0,3 mm wysokości )


Jaskra jest jedną z najpoważniejszych chorób oczu – informuje dr n. med. Iwona Filipecka, w Polsce jest ona najczęstszą przyczyną ślepoty. Należy pamiętać, że wczesna diagnostyka i leczenie mogą opóźnić lub zahamować jej rozwój. Wszczepienie iStent stabilizuje ciśnienie wewnątrzgałkowe, badania wykazują, że u 70% pacjentów, którzy poddali się zabiegowi, przez kolejne 3 lata nie było konieczności przyjmowania lekarstw przeciwjaskrowych.

Od dzisiaj zabiegi te dostępne są również dla pacjentów Podbeskidzia, można je wykonać w ramach umowy z NFZ oraz odpłatnie. Liczba zabiegów na NFZ jest ograniczona z uwagi na niewielki kontrakt ośrodka w tym zakresie.