OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Międzynarodowa konferencja z naszym udziałem

18 sty 2015

wydrukuj

rozmiar czcionki

W dniach 17-18 stycznia 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa p.t. „Integracja Sensoryczna. Wzrok a uczenie się i rozwój – wyzwanie XXI wieku. Skala problemu, diagnoza i terapia”.

 

Wśród prelegentów Konferencji byli wybitni specjaliści: Roberto Caplan, Optometrysta z College of Optometry przy Pacific University w Oregonie w USA, twórca metody pracy ze wzrokiem EyeCode® Perception Technology oraz Mikołaj Markiewicz. Psycholog, zajmuje się pracą ze wzrokiem od 34 lat. Od połowy lat 90. uczy opracowanej przez siebie metody Trening Widzenia® w Polsce i Europie Zachodniej. Klinikę OKULUS reprezentowała Agnieszka Lembowicz, Kierownik Pracowni Optometrii i Terapii Widzenia Kliniki OKULUS. Agnieszka odpowiedzialna jest za rozwój terapii widzenia i ćwiczeń usprawniających narząd wzroku u dzieci i dorosłych.

 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób w tym terapeuci, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkolni, rodzice oraz osoby zainteresowane tematyką integracji sensorycznej. Konferencję zainaugurowali: prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki WSB oraz dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB.

 

Celem konferencji było popularyzowanie wiedzy z zakresu teorii integracji sensorycznej w kontekście diagnozy i rehabilitacji zaburzeń wzroku słabo widzących i niewidomych dzieci i niemowląt. Uczelnia chciała w ten sposób wspomóc rodziców, wychowawców i profesjonalistów w ich działaniach na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży z zaburzeniami wzroku.