Innowacyjny duet! - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

NIE ODKŁADAJ DIAGNOSTYKI. W NASZYCH PLACÓWKACH MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Kliknij i sprawdź.

Innowacyjny duet!

28 Sty 2020

wydrukuj

rozmiar czcionki

Z dumą i ogromną satysfakcją informujemy, że w dniu dzisiejszym nasza Szefowa, dr n. med. Iwona Filipecka wykonała kolejny innowacyjny zabieg okulistyczny. Dr Filipecka jako chirurg specjalizujący się w leczeniu jaskry i zaćmy, 3 lata temu doprowadziła do rozpoczęcia współpracy z liderem leczenia jaskry na świecie, firmą Glaukos. Owocem tej współpracy są setki zadowolonych pacjentów, którzy po zabiegu z implantem iStent całkowicie odstawili lub ograniczyli leki, które przed zabiegiem przyjmowali trzy czy nawet pięć razy dziennie.

Dzisiaj, firma Glaukos wprowadza na nasz rynek unowocześnioną wersję implantu – iStent inject. W rzeczywistości są to dwa niewielkie urządzenia (ich rozmiar nie przekracza 0,4 m!!!) które, chirurg wszczepia podczas jednej operacji aby jeszcze skuteczniej obniżyć ciśnienie w oku pacjenta. iStent inject wyróżnia unowocześniona budowa oraz fakt, że zawsze wszczepiane są w duecie.   

Czy to możliwe aby tak niewielkie i niewidoczne gołym okiem urządzenia były aż tak skuteczne? Potwierdzenie znajdujemy w ponad 10-letniej obserwacji oraz +100 opublikowanych artykułach i badaniach klinicznych. W Europie inject wszczepiany jest m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii. Jesteśmy podekscytowani oraz ogromnie szczęśliwi, że od teraz również nasi pacjenci mogą być do niego zakwalifikowani. Gratulujemy Pani Doktor i całemu zespołowi.