Dzielimy się wiedzą na XLV Zjeździe Okulistów Polskich - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

NIE ODKŁADAJ DIAGNOSTYKI. W NASZYCH PLACÓWKACH MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Kliknij i sprawdź.

Dzielimy się wiedzą na XLV Zjeździe Okulistów Polskich

9 cze 2014

wydrukuj

rozmiar czcionki

W dniach 5-7 czerwca 2014 r. w Łodzi odbył się  XLV Zjazd Okulistów Polskich. Wśród prezentacji nie zabrakło również wystąpień przedstawicieli Kliniki OKULUS – dr Iwony Filipeckiej, dr Agnieszki Grądek-Motyl, dr Agnieszki Nowak oraz ortoptystki Agnieszki Lembowicz.

 

W ramach zjazdu zorganizowana m.in. kursy edukacyjne oraz sesje plenarne z udziałem wybitnych specjalistów polskich i zagranicznych. Sympozja odbywały się w ramach sekcji: Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, Elektrofizjologii i Neurookulistyki, Okulistyki Dziecięcej oraz Strabologicznej.

 

Dr Iwona Filipecka, która już od kilku lat jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, razem z dr AgnieszkąGrądek–Motyl wystąpiły w ramach Sekcji Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Zaprezentowały realizowaną w naszej klinice korekcję presbyopii soczewką Mplus, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poprawę widzenia i dużą satysfakcję pacjentów z efektów zabiegu.

 

Duże zainteresowanie wzbudziła również prezentacja dr Filipeckiej i dr Agnieszki Nowak, które w ramach Sekcji Strabologicznej omówiły realizowaną w KLINICE OKULUS terapię widzenia, jako skuteczną metodę leczenia zaburzeń akomodacji