|

|

,,Biała Sobota” w Klinice OKULUS PLUS – dzień bezpłatnych badań wzroku dla pierwszoklasistów

16 czerwca w naszej klinice odbędzie się ,,Biała Sobota” – ostatni dzień bezpłatnych badań wzroku dla pierwszoklasistów powiatu bielskiego, którą są wykonywane w ramach ,,Szkoły Zdrowego Widzenia’’. – Im wcześniej zaczynamy leczyć zaburzenia wzroku swojego dziecka, tym lepszy będzie efekt – uświadamia dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni kampanii. – Niestety po 8 roku życia może być już za późno.

 

Podczas ,,Białej Soboty” przebadani zostaną pierwszoklasiści, którzy nie mogli wziąć udziału w badaniach wykonywanych przez lekarzy w szkołach. Zapraszamy także wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi z Bielska-Białej i okolic. Badanie przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci w wieku 6-7 lat.

,,Biała Sobota” będzie odbywała się od godziny 10 do 13, w siedzibie Kliniki OKULUS PLUS przy ul. Górskiej 19.

Rodzice, którzy zdecydują się na przebadanie wzroku swojej pociechy w ramach ,,Białej Soboty”, proszeni są o rejestrację telefoniczną pod numerem: (33) 816 25 78.

Więcej informacji o kampanii w zakładce http://www.okulus.pl/index.php/o-kampanii.html

 

Dodatkową atrakcją ,,Białej Soboty” będzie Lew Widzek, który pomoże lekarzom kliniki w badaniach i będzie dopingował dzieci. Wszyscy mali uczestnicy wydarzenia będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką kampanii.

Głównym celem akcji jest zbadanie wzroku dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych i jak najszybsze wykrycie zaburzeń wzroku. Klinika Okulus do współpracy w badaniach zaprosiła bielskie podstawówki.  Badania realizowane w ramach ,,Szkoły Zdrowego Widzenia” są bezpłatne. Obejmują ocenę widzenia na różne odległości, widzenia przestrzennego, ruchomości i ustawienia oczu, widzenie barw oraz badanie konwergencji.

– Dopiero wykonanie takich kompleksowych badań pozwala ocenić, czy dziecko widzi prawidłowo i czy ma zapewnione optymalne warunki do rozwoju i nauki – podkreśla Iwona Filipecka, kierownik medyczny Kliniki. pomysłodawczyni kampanii ,,Szkoła Zdrowego Widzenia”.

Niewątpliwie, warto wybrać się z dzieckiem na te badania.  Dotychczas zebrane wyniki badań ,,Szkoły Zdrowego Widzenia” pokazują, że coraz więcej dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ma kłopoty ze wzrokiem.

 

 

Skontaktuj się

Chcesz zadbać o swoje oczy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić wizytę lub zadać pytania. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci widzieć świat w najlepszy możliwy sposób.

Bielsko Biała

Katowice

Spytaj o wizytę lub opisz problem

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma