Niezaprzeczalnie krótkowzroczność zyskała miano choroby cywilizacyjnej, a jej poziom na świecie osiąga status epidemii. Im większa krótkowzroczność tym krótsza odległość, z której widzimy dobrze.
Aktualnie, w związku z przedłużającą się edukacją zdalną dzieci i młodzieży widzimy jeszcze większy, pogłębiający się problem tej wady wzroku u naszych pacjentów. Restrykcje pandemiczne spowodowały, że dużą część dnia spędzamy ze wzrokiem skupionym przed monitorem smartfona, komputera/tabletu. Ta wymagająca, częsta praca wzrokowa na bliskie odległości oraz brak aktywności fizycznej, w tym krótszy czas spędzony na świeżym powietrzu wpłynął na pogłębianie krótkowzroczności szczególnie u dzieci i młodych osób.
Metody korekcji krótkowzroczności są różne, wybór odpowiedniej zależy m.in. od wieku, stopnia zaawansowania wady a także predyspozycji medycznych i oczekiwań pacjenta. Należy pamiętać, że poza stosowaniem najlepszej korekcji i zapewnieniem dobrego widzenia ważne jest zapobieganie postępowi krótkowzroczności.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszym pacjentów i pedagogów, z którymi współpracujemy zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnej e-konsultacji ze specjalistą korekcji wad wzroku. Nowa rzeczywistość wymaga nowych, określonych zachowań i przyzwyczajeń. Ważne aby mieć świadomość i działać profilaktycznie! Dla dobra oczu swoich i swoich dzieci.