OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Okulistyka dziecięca

wydrukuj

rozmiar czcionki

Poradnia dziecięca OKULUS PLUS to miejsce zbudowane z myślą o małych pacjentach.

Stworzone przez zespół lekarzy okulistów, optometrystów oraz optyków, którzy dzięki ogromnej wiedzy, praktyce oraz doświadczeniu, każdego dnia dokładają wszelkich starań aby pomóc pacjentom od pierwszych dni życia w profilaktyce, diagnozie, leczeniu oraz korekcji wad wzroku.

Dzięki wielostronnemu oraz różnokierunkowemu podejściu tworzymy dla dzieci indywidualny program leczenia i /lub korekcji wad wzroku. Przy wsparciu specjalistów optyków i ortoptystów oraz pielęgniarek tworzymy miejsce, bezpieczne, przyjazne i w pełni profesjonalne. Zapewniając przyjazną atmosferę, pozwalamy oswoić się dzieciom z nową sytuacją nie wzbudzając dodatkowego stresu. 

Zakres usług dla najmłodszych pacjentów obejmuje profilaktykę, diagnostykę, leczenie chorób oczu oraz korekcję wad wzroku:

– diagnozujemy dzieci od pierwszych dni życia oraz wrześniaki,
– leczymy dzieci z chorobami układowymi, cukrzycą oraz alergią,
– przeprowadzamy diagnostykę genetycznej choroby mukopolisacharydozy,

– diagnozujemy i leczymy zeza, niedowidzenie (nowoczesna terapia wzrokowa z goglami VR)
– oferujmy innowacyjne rozwiązania w korekcji wad wzroku, w tym metodę hamującą lub ograniczającą rozwój krótkowzroczności,
– prowadzimy badania wzroku u dzieci z dysleksją, dysgrafią i innymi zaburzeniami,
– prowadzimy ćwiczenia wzroku u dzieci z optodysleksją,

– wyróżnia nas doświadczenie w specjalistycznym doborze korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych, również u maluchów 😉

Rodzicu

Rozumiemy, jak ważne w dzisiejszych czasach dla Twojej rodziny jest bezpieczeństwo, dlatego prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi zasadami oraz opiniami rodziców. Wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności i procedury związanie z bieżącą sytuacją epidemiologiczną. Zdrowie naszych pracowników i pacjentów jest naszym bezwzględnym priorytetem dlatego decydując się na konsultację Ciebie również prosimy o ich przestrzeganie.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa w OKULUS PLUS podczas Twojej wizyty:

– przyjmujemy pacjentów zgodnie z obowiązującą procedurą COVID-19
– przyjmujemy ograniczoną ilość pacjentów, w tym celu umawiani są na konkretną godzinę
– stosujemy narzędzia jednorazowe i środki ochrony osobistej
– zapewniamy środki ochrony osobistej naszym pacjentom

– przeprowadzamy bieżącą dezynfekcję każdego urządzenia oraz pomieszczeń
– stosujemy lampy UV do naświetlania gabinetów
– nie używamy aerosoli, które ułatwiają rozprzestrzenianie wirusów
– zmieniliśmy harmonogram pracy, wydłużając godziny przyjęć (przygotowanie gabinetu, dezynfekcja sprzętu itd) 

 Obowiązki pacjenta:

– przybycie na wizytę osoby niepełnoletniej tylko z jednym rodzicem/opiekunem prawnym
– punktualność oraz rzetelne wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia
– obowiązkowa dezynfekcja rąk
– założenie jednorazowej maseczki
– współpraca z personelem i stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych

Lekarze okuliści, specjalizujący się w leczeniu dzieci:

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78

  Okulista dziecięcy – stawiamy na doświadczenie:

  • Dr n. med. Agnieszka Nowak to kierownik OKULUS PLUS w Jaworznie. Jest specjalistą chorób oczu. Dr n. med. Agnieszka Nowak jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku. Temat pracy „ET-1 i jej receptory w retinopatii cukrzycowej u pacjentów z cukrzycą typu II”. Przez wiele lat pracowała w Klinice Okulistyki w Katowicach. W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych oraz dzieci od pierwszych dni życia.
  • lek. med. Katarzyna Wojcieszkiewicz – Hacuś Specjalista chorób oczu – Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jako lekarz okulista praktykę i doświadczenie zdobywała w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala w Tychach oraz w Klinicznym Centrum Okulistyki i Onkologii im. prof. Gibińskiego w Katowicach. Tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki uzyskała w 2017 roku. Mając na uwadze dobro Pacjentów wciąż rozwija swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach medycznych z zakresu okulistyki. W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych oraz dzieci od 3. roku życia.
  • lek. med. Agnieszka Regucka – Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywała w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Główne zainteresowania to naurookulistyka i elektrofizjologia narządu wzroku oraz okulistyka dziecięca. Pisze doktorat z obszaru badań elekrofizjonolii pacjentów z retinopatią cukrzycową. W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych oraz dzieci od pierwszych dni życia.
  • lek. med. Katarzyna Warzecha – Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Doświadczenie w dziedzinie okulistyki zdobywała w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala w Tychach oraz w Klinicznym Centrum Okulistyki i Onkologii im. prof.K.Gibińskiego w Katowicach. Tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki uzyskała w 2020r. Stale podnosi swoje kwalifikacje oraz bierze udział w szkoleniach i konferencjach. Główne zaiteresowania to choroby siatkówki, jaskra, okulistyka dziecięca. W OKULUS PLUS przyjmuje dorosłych oraz dzieci od 3. roku życia.

  Studia Optyczne

  W naszych Studiach Optycznych posiadamy również szeroki wybór okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i młodzieży. Dobieramy dzieciom soczewki kontaktowe i uczymy umiejętności ich zakładania i pielęgnacji. Dla dzieci i młodzieży, posiadających wadę wzroku, a uprawiających sport i spędzających aktywnie czas wolny polecamy okulary sportowe oraz pływackie z możliwością montażu soczewek korekcyjnych.

  Przeczytaj i poznaj nas lepiej:

  Optometria dla dzieci (innowacyjna terapia widzenia, badania optometryczne, badania ortoptyczne, sukcesy i zespół)

  – Co nas wyróżnia

  Wzrok dziecka i o czym należy pamiętać

  – Wzrok dziecka do 3 roku życia

  – Wzrok dziecka 3-6 lat

  – Wzrok dziecka 6-8 lat

  – Wzrok dziecka aktywnego

  – Wzrok młodzieży

  – E-Kwalifikacja “Sprawdź, jak widzi Twoje dziecko bez wychodzenia z domu!”

  – Galeria

  okulista dziecięcy Bielsko-Biała

   Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
   Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
   lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78