OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

wydrukuj

rozmiar czcionki


dr Filipecka

W OKULUS PLUS wykonujemy nie tylko pełną diagnostykę oraz leczenie zabiegowe (laserowe i chirurgiczne) zachowawcze chorób oczu, ale także prowadzimy procedury Terapii Widzenia (Vision Therapy) pozwalające uzyskać najlepszą możliwą, dającą pełną radość życia jakość widzenia. Nasi optometryści pomagają w doborze soczewek kontaktowych (jednoogniskowych, torycznych czy multifokalnych) – od najprostszych miękkich, do twardych i hybrydowych. W studiach optycznych do modnych opraw można dobrać najbardziej zaawansowane szkła okularowe. Naszymi pacjentami jest ponad 20 tysięcy osób rocznie. Leczymy noworodki, dzieci, dorosłych i osoby w wieku podeszłym. Nasza najstarsza pacjentka miała 104 lata!

Ośrodek posiada wszechstronnie wykształconą, profesjonalną kadrę – lekarzy z dużym doświadczeniem klinicznym i optometrystów, którzy są absolwentami najlepszych uczelni w kraju. Zespół OKULUS PLUS stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych konferencjach krajowych i zagranicznych.

Od lat współpracujemy z najbardziej uznanymi producentami sprzętu i materiałów medycznych – m.in. z firmami ALCON, ZEISS, Hoya, Hecht.

Od 2007 roku posiadamy wdrożony i certyfikowany system zarządzania jakością wg ISO 9001:2008, a od 2015 roku system zarządzania środowiskowego wg ISO 14001:2004. OKULUS PLUS prowadzi leczenie w dwóch ośrodkach w województwie śląskim – w Bielsku-Białej i Jaworznie.

Dlaczego jeszcze jesteśmy wyjątkowi?

Realizujemy szeroki wachlarz możliwości w chirurgii. W ramach Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia wykonujemy zabiegi refrakcyjne na soczewce, usunięcie zaćmy, witrektomie, zabiegi na powiekach i drobne operacje okulistyczne. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy Program Personifikacji Doboru Soczewki (PPDS) w zabiegach usuwania zaćmy i wszczepu soczewki. Dzięki stosowaniu różnych rodzajów soczewek i najnowocześniejszemu sprzętowi stosowanemu do ich kalkulacji proponujemy najdokładniejszy i najbardziej trafny dobór soczewki po usunięciu zaćmy, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jako jeden z dwu ośrodków w Polsce wykonujemy mikroperymetrię – PHP, pozwalającą na najwcześniejsze wykrywanie zmian zwyrodnieniowych w siatkówce.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu, który zakupił tomograf oczny (OCT). Co roku wykonujemy na nim tysiące badań diagnostycznych i mamy bardzo duże doświadczenie w interpretacji wyników.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i trzecim na Śląsku, który wykonuje zabiegi SLT. Trabekuloplastyka laserowa – SLT – to uznana na całym świecie, bezpieczna i powtarzalna metoda laserowego obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego w jaskrze otwartego kąta.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i jednym z niewielu w Polsce Południowej wykonującym badania UBM. Ultrabiomikroskopia to metoda diagnostyczna pozwalająca oceniać struktury oka niedostępne w innych badaniach np. zmiany zachodzące pomiędzy tęczówką a soczewką.

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78