Spotkanie na szczycie - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Spotkanie na szczycie

24 maj 2011

wydrukuj

rozmiar czcionki

W dniach 22-23 maja 2011 r. w Warszawie, odbył się I Kongres Szpitali Prywatnych. Wśród prelegentów nie zabrakło również przedstawicieli Kliniki OKULUS z Bielska-Białej – dr Iwony Filipeckiej oraz Krzysztofa Machy, dyrektora kliniki.

I Kongres Szpitali Prywatnych to jedno z najważniejszych wydarzeń 2011 roku, na rynku ochrony zdrowia w Polsce. Nad pakietem ustaw zdrowotnych, zrównujących w prawach i obowiązkach szpitale publiczne i niepubliczne dyskutowali m.in.:  przedstawiciele największych europejskich organizacji zrzeszających szpitale prywatne, i Narodowego Funduszu Zdrowia. Głos zabierali również uznani eksperci  rynku gospodarki zdrowotnej oraz przedstawiciele wiodących polskich szpitali prywatnych. Wśród nich dr Iwona Filipecka z bielskiej Kliniki OKULUS, która wygłosiła I wykład w czasie I sesji. Dr Filipecka zwróciła uwagę słuchaczy, na fakt, iż prywatnych ośrodków okulistycznych jest znacznie więcej niż publicznych.
Sesję międzynarodową Kongresu, współprowadził Krzysztof Macha- dyrektor Kliniki OKULUS.

Uczestnicy I Kongresu Szpitali Prywatnych wyrazili gotowość do włączenia się w dyskusję nad reformą systemu ochrony zdrowia i zadeklarowali pomoc przy tworzeniu mapy drogowej jej realizacji. Sformułowali także główne osie problemowe i cele, które ich zdaniem reforma ta powinna realizować.