Soczewki Schariotha w OKULUS PLUS - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Soczewki Schariotha w OKULUS PLUS

10 paź 2016

wydrukuj

rozmiar czcionki

Ośrodek OKULUS PLUS obecnie przygotowuje się do wszczepiania soczewki Schariotha. Jest to najnowsze rozwiązanie dla pacjentów borykających się z problemem zwyrodnienia plamki żółtej, który dotyka coraz większą liczbę osób starszych. Objawia się tym, że w środku oka pojawiają się mroczki, a chory widzi tylko obwodem oka. Jest to niezwykle uciążliwe w codziennym życiu, gdyż utrudnia czytanie, korzystanie z telefonu, bankomatu i wielu innych czynności. Dzięki wszczepieniu soczewki Schariotha, pacjenci mogą czytać już bez pomocy lupy, co w miejscach publicznych mogło być dla nich krępujące.

Innowacyjna Soczewka Schariotha poprawia widzenie na blisko, ale nie zaburza widzenia na daleko ani pola widzenia. Jest ona wszczepiana u pacjentów, którzy już mają usuniętą zaćmę. Jest to zabieg krótki, bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu kropelkowym. Soczewka wszczepiana jest do jednego oka – dominującego lub lepiej widzącego.

Więcej informacji na temat wszczepu soczewek Schariotha w OKULUS PLUS znajdą Państwo w zakładce „Zabiegi operacyjne” w „Usługi i cennik”: „Wszczepy soczewek Schariotha”

Zainteresowanych pacjentów zapraszamy na wizytę.

Rejestracja +48 33 816 25 78, +48 32 627 63 98.