Okulary przeciwsłoneczne - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Okulary przeciwsłoneczne

wydrukuj

rozmiar czcionki

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek podczas każdej pory roku. Odpowiedni kształt i rodzaj soczewek możesz dopasować w naszych punktach optycznych, ale nie tylko! Wybierz idealne oprawy bez wychodzenia z domu z pomocą naszych specjalistów!

Aby dobrze dopasować okulary przeciwsłoneczne, ważne jest określenie kształtu swojej twarzy. Który, najbardziej odpowiada Twojemu?

 

  1. Owalna – do owalnej twarzy pasuje praktycznie każdy rodzaj oprawy. Ważne, aby nie była zbyt duża i nie zakłócała ogólnej symetrii twarzy. Powinna pokrywać twarz od brwi po kości policzkowe.
  2. Kwadratowe – takie twarze charakteryzuje podobna wysokość i szerokość. Szerokie czoło oraz wyraźna wyraźna lina szczęki. Do tego typu najlepiej pasują oprawy owalne i okrągłe.
  3. Trójkąt/Serce – cechuje je największa szerokość w płaszczyźnie międzyskroniowej, zaś najwęższe są w obwodzie. Idealnie pasują oprawy z szerokimi dolnymi krawędziami i zaokrąglonymi krawędziami np. w stylu „kocim”.
  4. Okrągła – w okrągłej twarzy, rysy i kąty nie są tak wyraźne jak w innych rodzajach.  Oprawy powinny dać złudzenie wydłużenia twarzy i dodać jej wyrazistość. Preferowane oprawy to prostokątne i kwadratowe oraz różnokolorowe. 
  5. Diament/Romb – najszerszą częścią jest przestrzeń między policzkami, zaś czoło i szczęka są znacznie węższe. Delikatne oprawy, mogą być owalne, nie szersze niż kości policzkowe użytkownika.
  6. Podłużna, Prostokątna – wąska i wysoka. Tutaj najlepiej sprawdzają duże i wyraziste oprawy.

 

Źródło grafiki: https://optiland.pl/