Okulary dla Afryki - II zbiorka - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Okulary dla Afryki – II zbiorka

8 sty 2016

wydrukuj

rozmiar czcionki

Ruszyła II już edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje  dr n. med. Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji „Okuliści dla Afryki” i ambasadorka Fundacji Dzieci Afryki. Kolejny raz swoje siły łączą Prezes Robert Noga i wolontariusze Fundacji Dzieci Afryki oraz pracownicy OKULUS PLUS, a także tysiące osób z całej Polski. Poprzednim razem udało się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów! Przyłącz się i pomóż pobić ten rekord! Przekonaj się, ile radości daje pomaganie innym!

Kilka uwag dotyczących zbiórki, a wynikających z dotychczasowych doświadczeń:

– zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów
– zbieramy używane okulary słoneczne
– okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.
– jeśli okulary przesyłają firmy optyczne, to bardzo prosimy o opisanie mocy szkieł. To zdecydowanie ułatwia nam segregowanie i pakowanie, przy kilku tysiącach okularów jest co robić. Sprawdzona metoda opisywania: każde okulary wsadzone są do małego (najtańszego) woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce OP,OL. Woreczki nie mogą być zawiązane. W trakcie misji nie ma czasu na ich odwiązywanie przy 100 osobach czekających w kolejce do badania, a nie chcemy ich rozrywać. Te woreczki są cennym dodatkiem dla ludzi w Afryce, którzy nigdy nie mieli okularów i jest to dla nich przedmiot bardzo cenny.
– w Afryce jest problem z wodą, jeśli ktoś ma możliwości wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni. Wszystko robimy własnymi siłami osób, które pracują w Fundacji Dzieci Afryki oraz OKULUS PLUS w Bielsku-Białej i Jaworznie, i jak przychodzi kilka tysięcy okularów, to jest to ogram pracy.

Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2016/47/OR

Okulary można wysyłać do 30.11.2016 roku na adresy:

Specjalistyczna Poradnia Okulistyczna OKULUS PLUS
ul. Nowa 8
43-600 Jaworzno

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa: Klinika OKULUS)
ul. Górska 19
43-300 Bielsko-Biała

Fundacja Dzieci Afryki

Al. Zjednoczenia 13