Oficjalny start kampanii - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Oficjalny start kampanii

23 wrz 2015

wydrukuj

rozmiar czcionki

21.09.2015 r. w Dąbrowie Górniczej oficjalnie rozpoczęliśmy kampanię profilaktyczno-edukacyjną „Nie daj się AMD!”. W naszym spotkaniu z partnerami i pacjentami wzięła udział wiceminister zdrowia dr Beata Małecka-Libera – patron honorowy kampanii. Dzięki akcji z bezpłatnych badań wzroku skorzysta 700 mieszkańców Zagłębia. To już kolejna kampania profilaktyczna Kliniki OKULUS PLUS, której Pani doktor patronuje – od lat wspiera badania wczesnego wykrywania zaburzeń wzroku, słuchu oraz nadwagi i otyłości u dzieci.

– Nadszedł prawdziwie dobry czas na edukację zdrowotną i zapobieganie, więc korzystajmy z tego – powiedziała na uroczystym otwarciu kampanii wiceminister zdrowia dr Beata Małecka-Libera, patron honorowy kampanii.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Zofia Jeznach, wiceprezes Polskiego Związku Niewidomych Okręg Śląski, który także jest patronem honorowym kampanii. Liczymy na podobnie długofalową i owocną współpracę.

– Serdecznie zapraszam wszystkich do badań, a osoby potrzebujące pomocy do kontaktu z nami. Pomagamy w odnalezieniu się w nowej sytuacji, uczymy jak być samodzielnym i jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Pracujemy na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku i dbamy o ich właściwe postrzeganie – zapraszała pacjentów Zofia Jeznach, wiceprezes Polskiego Związku Niewidomych Okręg Śląski, który jest patronem honorowym kampanii.

 

Klinikę OKULUS PLUS reprezentowali dr n.med. Iwona Filipecka, prezes kliniki i kierownik naukowy kampanii oraz Krzysztof Macha, dyrektor.

Patronów: dr Beata Małecka-Libera, posłanka na Sejm RP, Wiceminister Zdrowia oraz Zofia Jeznach, wiceprezes Polskiego Związku Niewidomych Okręg Śląski.

W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki NZOZ Tarabuła-Dent z Będzina p. Renata i Justyna Tarabuła, które odwiedzimy z badaniami już 29-30 września. Ze swoim zastępcą gościła nas p. Małgorzata Jabłońska-Zarębska, Dyrektor NZOZ Poliklinika Dąbrowska.

Oprócz kampanii uczestnicy rozmawiali m.in. o kontraktowanym obecnie nowym programie leczenia AMD, dostępie do badań i możliwościach diagnostycznych oraz roli organizacji pozarządowych w działania profilaktycznych.

Na zdjęciu dr Beata Małecka-Libera, posłanka na Sejm RP, Wiceminister Zdrowia oraz Krzysztof Macha, dyrektor Kliniki OKULUS PLUS

 

Po spotkaniu goście odwiedzili pacjentów uczestniczących w kampanii. Badania wykonuje wykwalifikowany personel Kliniki OKULUS PLUS z wykorzystaniem najwyższej klasy funduskamery, która pozwala uzyskać zdjęcia dna oka o wysokiej rozdzielczości. Badanie jest bezbolesne, polega na całkowicie bezbolesnym wykonaniu fotografii cyfrowej plamki żółtej siatkówki przy użyciu kamery non mydriatic i nie wymaga zakrapiania oka pacjentowi. Dzięki swojej nieinwazyjności badanie może być powtarzane tak często, jak jest to konieczne, nawet u kobiet w ciąży. Badania wykonywała zawsze uśmiechnięta Julia Bereza.

Z dumą donosimy również, że swoim patronatem kampanię objęły także takie organizacje jak: Stowarzyszenie AMD oraz Śląska Izba Lekarska. Wszystkim patronom honorowym i medialnym dziękujemy za wsparcie, a pacjentów zapraszamy do badań!

PRZYPOMINAMY: bezpłatne badania dna oka będą przeprowadzane według harmonogramu:
► 21-22.09.2015 – Dąbrowa Górnicza;
► 24-25.09.2015 – Czeladź;
► 29-30.09.2015 – Będzin;
► 1-2.10.2015 – Zawiercie;
► 5-6.10.2015 – Jaworzno;
► 7-8.10.2015 – Sosnowiec.

Zapisy pod nr tel.: 32 627 63 98 oraz drogą mailową: okulus@okulus.pl.