OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

OKULUS PLUS

wydrukuj

rozmiar czcionki

 o-nas

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii zostało założone w 2002 roku jako specjalistyczny ośrodek okulistyczny Klinika OKULUS.

W OKULUS PLUS wykonujemy nie tylko pełną diagnostykę oraz leczenie zabiegowe (laserowe i chirurgiczne) zachowawcze chorób oczu, ale także prowadzimy procedury Terapii Widzenia (Vision Therapy) pozwalające uzyskać najlepszą możliwą, dającą pełną radość życia, jakość widzenia. Nasi optometryści pomagają w doborze soczewek kontaktowych (jednoogniskowych, torycznych czy multifokalnych) – od najprostszych miękkich, do twardych i hybrydowych. W studiach optycznych do modnych opraw można dobrać najbardziej zaawansowane szkła okularowe. Naszymi pacjentami jest ponad 20 tysięcy osób rocznie. Leczymy noworodki, dzieci, dorosłych i osoby w wieku podeszłym. Nasza najstarsza pacjentka miała 104 lata!

Ośrodek posiada wszechstronnie wykształconą, profesjonalną kadrę – lekarzy z dużym doświadczeniem klinicznym i optometrystów, którzy są absolwentami najlepszych uczelni w kraju. Zespół OKULUS PLUS stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych konferencjach krajowych i zagranicznych.

Od lat współpracujemy z najbardziej uznanymi producentami sprzętu i materiałów medycznych – m.in. z firmami ALCON, ZEISS, Hoya, Hecht.

Od 2007 roku posiadamy wdrożony i certyfikowany system zarządzania jakością wg ISO 9001:2008, a od 2015 roku system zarządzania środowiskowego wg ISO 14001:2004. W 2017 roku OKULUS PLUS wdrożył system zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001:2017. OKULUS PLUS prowadzi leczenie w dwóch ośrodkach w województwie śląskim – w Bielsku-Białej i Jaworznie.

Jako podmiot medyczny kierujący się w swojej codziennej działalności społeczną odpowiedzialnością biznesu jesteśmy organizatorem licznych akcji społecznych, takich jak: „Szkoła Zdrowego Widzenia”, „Nie trać wzroku!”, „Nie daj się AMD!”, „Okuliści dla Afryki”.

Dla swoich Pacjentów zawsze staramy się być przede wszystkim kompetentnymi i bliskimi ludźmi.

Co nas charakteryzuje?

Posiadamy wielkie doświadczenie – naszą kadrę tworzą uznani specjaliści w dziedzinie okulistyki. Od momentu założenia ośrodka w 2002 roku nasi lekarze przeprowadzili tysiące zabiegów chirurgicznych i laserowych.

Jesteśmy wyposażeni w nowoczesny sprzęt – gabinety lekarskie i blok operacyjny OKULUS PLUS są wyposażone w najwyższej klasy urządzenia medyczne. Są to wyłącznie nowe urządzenia dostarczone nam przez światowych liderów w produkcji sprzętu medycznego – m.in. firmy ZEISS, ALCON, TOPCON, TOMEY.

Udostępniamy informacje dotyczące przebiegu leczenia – staramy się, aby nasi pacjenci byli dokładnie poinformowani o swojej chorobie i możliwych metodach leczenia oraz razem z naszymi lekarzami wybrali najlepszy dla siebie sposób leczenia.

Stworzyliśmy najwyższy standard opieki lekarskiej – nasze wyniki oceniamy na bieżąco w ramach m.in. procedur ISO 9001. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby móc leczyć pacjentów na najwyższym światowym poziomie.

Uznanie – OKULUS PLUS jest uznanym centrum szkoleniowym odwiedzanym regularnie przez współpracujących okulistów oraz lekarzy innych specjalizacji. Nasi lekarze są członkami wielu krajowych i międzynarodowych organizacji zawodowych.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

Realizujemy szeroki wachlarz możliwości w chirurgii. W ramach Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia wykonujemy zabiegi refrakcyjne na soczewce, usunięcie zaćmy, witrektomie, zabiegi na powiekach i drobne operacje okulistyczne. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy Program Personifikacji Doboru Soczewki (PPDS) w zabiegach usuwania zaćmy i wszczepu soczewki. Dzięki stosowaniu różnych rodzajów soczewek i najnowocześniejszemu sprzętowi stosowanemu do ich kalkulacji proponujemy najdokładniejszy i najbardziej trafny dobór soczewki po usunięciu zaćmy, indywidualnie dla każdego pacjenta.

 

Jako jedyni na Śląsku i Podbeskidziu stosujemy najnowszy technologicznie laser excimerowy amerykańskiej firmy ALCON WaveLight® EX500. Precyzja i bezpieczeństwo to jego atuty. Laserowa korekcja wad wzroku pozwala cieszyć się doskonałym widzeniem bez pomocy okularów i soczewek kontaktowych. Choć rogówka zmienia się o ułamki milimetra, te subtelne zmiany przywracają doskonałą jakość widzenia już na zawsze.

Jako jeden z dwu ośrodków w Polsce wykonujemy mikroperymetrię – PHP, pozwalającą na najwcześniejsze wykrywanie zmian zwyrodnieniowych w siatkówce.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu, który zakupił tomograf oczny (OCT). Co roku wykonujemy na nim tysiące badań diagnostycznych i mamy bardzo duże doświadczenie w interpretacji wyników.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i trzecim na Śląsku, który wykonuje zabiegi SLT. Trabekuloplastyka laserowa – SLT – to uznana na całym świecie, bezpieczna i powtarzalna metoda laserowego obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego w jaskrze otwartego kąta.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i jednym z niewielu w Polsce Południowej wykonującym badania UBM. Ultrabiomikroskopia to metoda diagnostyczna pozwalająca oceniać struktury oka niedostępne w innych badaniach np. zmiany zachodzące pomiędzy tęczówką a soczewką.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Śląsku, który posiada binoptometr 4P pozwalający na wykonanie licznych badań przy wielu modyfikacjach. Jego podstawowe opcje to m.in.  liczne predefiniowane programy badań (dla kierowców, pilotów) z możliwością tworzenia własnych;  badanie kontrastu, widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie szczególnie istotne dla kierowców); badanie peryferyjnego pola widzenia; badanie ostrości wzroku: pierścienie Landolta, litery, cyfry, obrazki, E-znaki; badanie poczucia widzenia barw; testy widzenia obuocznego; badanie widzenia zmierzchowego (opcja); pomiar szerokości akomodacji; test sprawdzający peryferyjne pole widzenia: 40° w stronę nosa; 36°, 50°, 70° w stronę skroni; test kontrastu.

Świadczymy profesjonalne usługi optometryczne w zakresie badania ostrości wzroku oraz doboru soczewek okularowych i kontaktowych.

Wykonujemy kompleksowe badania ortoptyczne u dzieci i dorosłych oraz prowadzimy ćwiczenia pleoptyczno-ortoptyczne.

 

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78