Bezpieczeństwo i nowoczesność - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Bezpieczeństwo i nowoczesność

wydrukuj

rozmiar czcionki

Bezpieczeństwo pacjenta jest w OKULUS PLUS najważniejsze.

Zapraszamy do przeczytania informacji jak dbamy nie tylko o najlepsze efekty naszego leczenia, ale przede wszystkim zdrowie naszego pacjenta i co mu zapewniamy.

Kompetentny i doświadczony zespół

Ośrodek posiada wszechstronnie wykształconą, profesjonalną kadrę z dużym doświadczeniem klinicznym, od lat  uczestniczącą w kursach i praktykach doskonalących w kraju i za granicą. Wszyscy nasi lekarze to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy niejednokrotnie podjęli się realizacji zabiegu u pacjentów, którym odmówiono pomocy w innych ośrodkach. Najlepszym tego przykładem jest przywrócenie komfortu życia bez okularów u pacjentki, która wcześniej poddała się laserowej korekcji wad wzroku, a teraz cierpiała z powodu zaćmy. Z racji poziomu trudności zabiegu było to wielkie wyzwanie, które jako jedyni zgodziliśmy się podjąć. W takich przypadkach niezwykle pomocna jest możliwość skonsultowania i potwierdzenia obranej scieżki leczenia ze specjalistami. Amerykańskiej Akademii Okulistyki i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, której dr n.med. Iwona Filipecka jest członkiem.
Zespół medyczny OKULUS PLUS to nie tylko kompetentni i bardzo doświadczeni lekarze wielu specjalizacji związanych ze zmysłem wzroku, ale również  współpracujący specjaliści innych dziedzin, jak m.in. anestezjolodzy, kardiolodzy, diabetycy, którzy w opiece nad pacjentem i bezpieczeństwem jego leczenia odgrywają znaczącą rolę.

Operując Państwa dążymy do zapewnienia jak najlepszych efektów po zabiegu. Aby je osiągnąć przeprowadzane są na wizycie kwalifikacyjnej bardzo dokładne badania diagnostyczne, które poza oceną stanu widzenia, pozwalają wykluczyć lub wykryć inne choroby oczu. Dzięki temu możemy poinformować pacjenta o rokowaniu oraz  przygotować do zabiegu, tak aby zabieg przebiegał bezpiecznie. Pacjent proszony jest o wypełnienie ankiety zawierającej pytania dotyczące oczu, ale także chorób ogólnych i zażywanych leków. Wszystkie te informacje analizowane są bardzo dokładnie przez zespół medyczny kierujący leczeniem daną metodą, w tym lekarza operatora i anestezjologa w chirurgii soczewki i usuwaniu zaćmy, aby zminimalizować ryzyko powikłań po zabiegu. Również w celu podniesienia bezpieczeństwa zabiegu, lekarz prowadzący wydaje  pacjentowi skierowanie na badania laboratoryjne oraz krople do stosowania do operowanego oka już przed zabiegiem.

Pamiętaj!

•    Bezpieczny zabieg, niskie ryzyko powikłań i krótki okres rekonwalescencji powodują, że operujemy pacjentów w każdym wieku. Najstarsza operowana przez nas osoba miała 104 lata!

•    Badania i zabiegi przeprowadzamy w jak najkrótszym możliwym terminie, bez zbędnych okresów oczekiwania! Jednak nie odbywa się to kosztem bezpieczeństwa i zapewnienia intymności naszym pacjentom oraz komfortu pracy chirurga, którego skomplikowana i precyzyjna praca wymaga również odpowiednich warunków. Z tego względu w OKULUS PLUS realizujemy nie więcej niż kilka zabiegów w ciągu dnia. Dzięki temu możemy pochwalić się mniej niż 0,5 proc. powikłań pooperacyjnych.

•    Pacjent oczekujący na zabieg usunięcia zaćmy na salę operacyjną przewożony jest na specjalnym wózku, z którego przemieszczany jest na stół operacyjny. Absolutnie nie ma żadnego przechodzenia, ze względu na możliwość wzrostu ciśnienia tętniczego, który często występuje u osób w starszym wieku, w stanie podwyższonego stresu, nawet po przejściu kilku kroków. W trakcie operacji monitorowane są czynności życiowe – ciśnienie tętnicze, tętno. Nad ogólnym stanem pacjenta podczas całej operacji czuwa anestezjolog wraz z pielęgniarką anestezjologiczną.

 

Nowoczesny i bezpieczny sprzęt diagnostyczny oraz operacyjny

 

Każde urządzenie medyczne wykorzystywane w naszych ośrodkach to najnowszy sprzęt diagnostyczny i operacyjny światowych marek, który posiada tzw. paszport techniczny. Jest on  potwierdzeniem bezpiecznego użytkowania (w paszporcie technicznym odnotowywane są m.in. wymagane okresowe przeglądy techniczne).

Laserowa korekcja wzroku wykonywana jest z wykorzystaniem jedynego na Śląsku i Podbeskidziu, lasera WaveLight® EX500.

Ten nowoczesny technologicznie laser firmy Alcon zapewnia wielopunktową kontrolę nad energią lasera oraz doskonałą kontrolę ustawienia oka w czasie zabiegu. Jednym z doskonałych elementów tego lasera jest PerfectPulse Technology™ , która zapewnia wysoką precyzję i bezpieczeństwo dla najlepszych rezultatów leczenia. Dla precyzyjnych ablacji o kontrolowanej pozycji wykorzystywana jest najnowsza cyfrowa technologia skanowania „flying spot”. Jego atuty w połączeniu z kompetencjami i doświadczeniem naszych lekarzy to bezpieczeństwo i doskonała ostrość widzenia w bardzo krótkim czasie.

Laser połączony jest z Oculyzerem firmy Alcon – nowoczesne urządzenie do diagnostyki rogówki oka. Automatycznie przesyła zebrane dane do lasera excimerowego ex500, co gwarantuje bezpieczeństwo i wyjątkową precyzję zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Laserowa korekcja wzroku OKULUS PLUS (2)
W OKULUS PLUS zabiegi usunięcia zaćmy wykonywane są najnowocześniejszą metodą fakoemulsyfikacji. Wykorzystujemy do tego najlepszej klasy aparat Infitiniti z systemem Ozil amerykańskiej firmy Alcon, która jest światowym liderem w produkcji sprzętu i materiałów do chirurgii zaćmy.

IOL MASTER 700 firmy  Zeiss to najnowszy biometr optyczny. Urządzenie to w pełni bezkontaktowo mierzy wszystkie dane potrzebne do wyznaczenia mocy soczewek wszczepianych podczas operacji zaćmy. Badanie biometrem optycznym jest niezwykle precyzyjne i całkowicie bezbolesne. Jego dane pomiarowe są niezastąpione szczególnie przy wyliczeniu wartości soczewek PREMIUM. Co ważne – badanie wykonane raz nie traci ważności i może być bardzo przydatne dla pacjenta w przyszłości.
Obecnie diagnostyka z użyciem biometru IOL Master stanowi „złoty standard” biometrii oka.

Dobre widzenie po usunięciu zaćmy oraz zabiegach chirurgii soczewki zapewniamy wykorzystując soczewki najnowszych generacji od światowych liderów – amerykańskiego producenta Alcon,  niemieckiej firmy Zeiss i Oculentis oraz kanadyjskiej Valeant. Marka Okulus znana jest z jakości, dlatego w ogóle nie stosujemy soczewek  z Chin czy nieznanych producentów.