Badania kliniczne - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Badania kliniczne

wydrukuj

rozmiar czcionki

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat postęp w medycynie, w tym także w okulistyce sprawił, że dziś potrafimy znaleźć metody leczenia chorób, które do niedawna były nieuleczalne. Badania kliniczne są uregulowane prawnie, ściśle kontrolowane oraz nadzorowane przez ośrodki zewnętrzne. Dzięki nim pacjent ma  dostęp do innowacyjnych i często przełomowych leków, które są szansą na wyleczenie różnorodnych schorzeń.

Poprzez udział naszego zespołu w badaniach klinicznych dążymy do znalezienia i wprowadzenia do naszej praktyki nowoczesnych, skutecznych metod leczenia aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów. Doświadczona kadra lekarzy, pielęgniarek i pracowników wspierających OKULUS PLUS pozwala na świadczenie kompleksowej opieki w zakresie zdrowia oczu.

Pacjent

Podczas udziału w badaniach klinicznych zawsze dobro pacjenta stawiane jest na pierwszym miejscu. Otrzymują Państwo szereg korzyści, który zazwyczaj jest niedostępny w podstawowej opiece medycznej:

– bezpłatną diagnostykę i kompleksowe badania
– dostęp do nowoczesnych metod leczenia
– gwarancję leczenia zgodną z międzynarodowymi standardami
– kontakt z wykwalifikowanymi lekarzami i kadrą

Bardzo często w trakcie udziału w badaniu pacjent otrzymuje zwrot kosztów dojazdu na badania oraz wizyty kontrolne.

Rekrutacja

W badaniu klinicznym może wziąć udział osoba chorująca na określoną chorobę i spełniająca tzw. kryteria włączenia. Kryteria są określone w protokole badania. Decyzje o włączeniu pacjenta do badania klinicznego podejmuje lekarz. Aktualnie prowadzimy badania kliniczne w obszarze jaskry. W pierwszej kolejności zapraszamy i rekrutujemy pacjentów, którzy znajdują się pod stałą opieką naszych lekarzy.

W OKULUS PLUS pracują lekarze z doświadczeniem klinicznym a nasze centrum wyposażone jest w najwyższej jakości, wyspecjalizowany sprzęt dlatego badania mogą być przeprowadzone zgodnie z wymaganymi, międzynarodowymi standardami.  Aby dany ośrodek mógł wziąć udział w badaniach klinicznych musi przejść przez szereg skomplikowanych procedur i formalności, które mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa przyszłym pacjentom.

Aktualizacja: sierpień 2019.