|

|

Laser w cukrzycy

W przebiegu schorzenia ogólnego, jakim jest cukrzyca, w oku rozwija się tzw. retinopatia cukrzycowa. W oku powstają nieprawidłowo zbudowane naczynia. Powstają obrzęki w siatkówce, tej części oka, która odbiera obrazy, powodując pogarszanie widzenia. Z czasem nieprawidłowe naczynia pękając powodują krwotoki, a następnie rozwój włóknistej tkanki zamiast prawidłowych struktur oka. To może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Laseroterapia siatkówki w retinopatii cukrzycowej ma na celu zniszczenie nieprawidłowych naczyń i uszkodzonej siatkówki. Dzięki temu u większości pacjentów udaje się uratować widzenie.

Czytaj więcej

Charakterystyka zabiegu

Czas trwania:

do 10 minut
Kontrola:
dzień po zabiegu lub wg wskazań lekarza

W zależności od potrzeb wykonujemy:

  • fotokoagulację ogniskową, czyli laserowanie tylko pojedynczych miejsc w oku
  • pan fotokoagulację, czyli zniszczenie około 1/3 powierzchni siatkówki przy zaawansowanych zmianach chorobowych. Ten sposób laseroterapii przeprowadzamy w 2 lub 3 etapach z przerwami do 2 tygodni. Pozwala on zachować centralną ostrość widzenia, ale obwodowe widzenie zostaje zaburzone.

Odpowiednio wcześnie wykonana laseroterapia siatkówki w retinopatii cukrzycowej połączona z prawidłową glikemią i poziomem hemoglobiny glikolowej może zapobiec utracie widzenia!!!

W którym miejscu
możemy Ci pomóc:


Czy zabieg korekcji wzroku jest dla mnie?

Wyobraź sobie, że możesz pisać SMS-y, prowadzić samochód, ćwiczyć, czytać, pracować przy komputerze, podróżować, a także wykonywać prace ogrodowe czy majsterkowanie, bez okularów i soczewek kontaktowych. Odkryj wygodę życia i pożegnaj na dobre okulary i soczewki kontaktowe.

Zabiegi korekcji wzroku zazwyczaj nie są zalecane osobom poniżej 21. r.ż., ponieważ ich wzrok może się jeszcze zmieniać. W zamian możemy Ci zaproponować specjalistyczne soczewki kontaktowe. Jeśli pacjent jest w wieku szkolnym i ma stwierdzoną krótkowzroczność, rekomendujemy metody korygujące i hamujące postęp tej wady wzroku np. ortokorekcję (soczewki zakładane na noc). Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów w celu omówienia możliwych rozwiązań korekcji wady wzroku.

Jeśli Twoim celem jest dobre, wyraźne widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych, to jesteś we właściwym miejscu. Pacjentom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem, w wieku 21 – 40 lat najczęściej rekomendujemy zabieg laserowej korekcji wzroku lub zabieg usunięcia wady wzroku z soczewkami fakijnymi. Wypełnij e-kwalifikację i sprawdź czy jesteś dobrym kandydatem lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

W miarę upływu lat soczewka w oku staje się mniej elastyczna, w efekcie możesz zauważyć trudności podczas czytania, obsługi telefonu lub komputera. Pierwszą wyborem są najczęściej okulary do czytania lub okulary progresywne. Jeżeli cenisz komfort życia bez okularów, warto rozważyć refrakcyjną wymianę soczewki lub laserową korekcję wad wzroku i presbiopii. Wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku zależy od stopnia zaawansowania tych zmian i wady wzroku, która może ale nie musi współistnieć. Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty u naszych specjalistów.

Jeśli chorujesz na zaćmę, jednym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy. Naturalna, zmętniała soczewka zostaje zastąpiona sztuczną. Wybór odpowiedniej soczewki, to wybór Twojej jakości widzenia, a zabieg wykonywany jest raz w życiu. To doskonała okazja, aby wybrać dobrej jakości, zaawansowaną soczewkę, która pozwoli Ci odzyskać dobre widzenie i cieszyć się życiem bez okularów.

Wypełnij e-kwalifikację lub umów termin wizyty.

Nie wiesz czy się kwalifikujesz*?

Nie martw się!

Nasi eksperci dobiorą odpowiednią metodę korekcji do Twojego wzroku do Twojego przypadku.

*Jeśli zakwalifikujesz się na zabieg, nie zapłacisz za badanie kwalifikacyjne (wartość: 399zł)

Czego szukasz?

Najczęściej wyszukiwane frazy:

Oprawy korekcyjne

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność

E-kwalifikacje

Laseroterapia jaskry (SLT, YAG)

Zaćma