OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

FemtoLASIK

wydrukuj

rozmiar czcionki

Dlaczego laser Femto jest wyjątkowy?

We współczesnej okulistyce zabiegi w pełni laserowe stają się standardem. Ich skuteczność a także powrót pacjenta do odzyskania pełnej ostrości wzroku jest szybszy i niesie ze sobą mniej powikłań. Z zabiegu całkowicie zostaje usunięty element mechaniczny (nóż – mikrokeratom) dzięki temu powierzchnia płatka jest idealnie gładka.

Co to oznacza w praktyce?

Metoda FemtoLASIK jest procedurą wysoce zorientowaną na pacjenta, precyzyjną i bezpieczną. Lekarz na podstawie profilu pacjenta programuje kształt, grubość oraz średnicę płatka – wytwarzane laserem pęcherzyki powietrza powodują rozwarstwienie rogówki (nie przecięcie!) Dla Pacjenta oznacza to przede wszystkim skrócenie czasu rekonwalescencji oraz szybszy powrót do odzyskania widzenia.

Korzyści dla Pacjenta

– krótszy i bezbolesny czas rekonwalescencji
– krótszy czas trwania zabiegu
– bardzo wysoka precyzja i bezpieczeństwo
– szybki powrót do codziennych aktywności
– możliwość wykonania zabiegu nawet przy bardzo cienkiej rogówce

Ostre widzenie może nastąpić nawet do 4 godzin po zabiegu !

Istotne wiadomości dla Pacjenta

  • laser femtosekundowy jest urządzeniem medycznym, na którym mogą pracować wyłączenie przeszkoleni lekarze okuliści
  • OKULUS PLUS jest w stałym posiadaniu femtosekundowego lasera, który odpowiada za wytworzenie płatka tkanki oraz lasera excimerowego, który odpowiada za zmianę krzywizny rogówki ( korektę wady wzroku )
  • przy użyciu ww. laserów przeprowadzony jest zabieg laserowej korekcji wzroku kategorii Premium. Laser jest stacjonarny, czyli skalibrowany, nie przewożony i dostępny w dowolnym terminie. Warto o tym wspomnieć, ponieważ ma to istotny wpływ na skrócenie czasu i sprawny przebieg zabiegu.

Kto kwalifikuje się do zabiegu ?

Laserowa korekcja wzroku metodą FemtoLASIK polecana jest wszystkim osobom, które chcą się pozbyć okularów oraz „natychmiast” wrócić do codziennych aktywności. Wg badań większość pacjentów odzyskuje pełne widzenie w mniej niż 4 godziny po zabiegu.* Dla naszych pacjentów oznacza to, że już na następny dzień mogą wrócić do pracy. Podróże, uprawianie sportu a także spacery z przyjaciółmi zaczną obfitować w szczegóły, które dotąd mogły być niezauważalne. Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK jest długoterminowym rozwiązaniem korekcji wady wzroku.

W przypadku kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku metodą LASEK lub LASIK często negatywna kwalifikacja podyktowana jest zbyt cienką rogówką lub za dużą średnicą źrenicy. Metoda FemtoLASIK jest rozwiązaniem dla pacjentów, u których zastosowanie tradycyjnych metod nie było możliwe.

*Durrie et al. Evaluating the Speed of Visual Recovery Following Thin-flap LASIK With a femtosecond Laser. Journal of refractive surgery (2012).

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku

Decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz na podstawie kompleksowych badań – służą one dokładnemu określeniu rodzaju i wielkości wady, zebraniu danych w celu zaprogramowania indywidualnego dla każdego oka działania wiązki laserowej oraz wykluczeniu okulistycznych przeciwwskazań do zabiegu.

Atrakcyjne raty!
Spytaj o szczegóły 33 816 25 78, 32 627 63 98.

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78