Kwalifikacja i zabieg - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Kwalifikacja i zabieg

wydrukuj

rozmiar czcionki

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU

Decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz na podstawie kompleksowych badań wykonanych podczas wizyty kwalifikacyjnej. Badania te służą dokładnemu określeniu rodzaju i wielkości wady, zebraniu danych w celu zaprogramowania indywidualnego dla każdego oka działania wiązki laserowej oraz wykluczeniu okulistycznych przeciwwskazań do zabiegu. Podczas badań lekarz aplikuje pacjentowi krople rozszerzające źrenice, dlatego nie należy przyjeżdżać na badania samochodem jako kierowca. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych powinny zaprzestać ich używania przed wizytą kwalifikacyjną:

  • soczewki miękkie – 2 tygodnie wcześniej;
  • soczewki twarde – 4 tygodnie wcześniej.

PRZEBIEG  ZABIEGU

Pacjent zgłasza się do zabiegu w wyznaczonym terminie w wygodnym stroju. Czas pobytu w Klinice wynosi do 2 godzin. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym – krople znieczulające są kropione do oka przed samym zabiegiem, który trwa od kilku do kilkunastu minut i jest całkowicie bezbolesny. Po godzinnym odpoczynku pacjent wraca do domu lub po wcześniejszym uzgodnieniu pozostaje w Klinice OKULUS na noc.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Pierwsza wizyta kontrolna jest następnego dnia po zbiegu. Kolejne kontrole odbywają się zwykle po 7 dniach i 2-3 tygodniach od zabiegu. W zależności od przebiegu procesu gojenia ustalane są terminy kolejnych wizyt. Po zabiegu zlecone są krople antybiotykowe i sterydowe przez krótki, określony czas oraz sztuczne łzy stosowane do 6 miesięcy od dnia laserowej korekcji. Widzenie po zabiegu może być przez kilka dni przymglone, dlatego nie można prowadzić pojazdów mechanicznych. Należy też przez kilka dni ograniczyć pracę przy komputerze i czynności wymagające wytężonej pracy wzrokowej.

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78