Pacjent po 40-tym roku życia? Poznaj najczęstsze wady wzroku!

NIE ODKŁADAJ DIAGNOSTYKI. W NASZYCH PLACÓWKACH MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Kliknij i sprawdź.

Pacjent po 40-tym r.ż

wydrukuj

rozmiar czcionki

Presbiopia (starczowzroczność) pojawia się u osób po 40 roku życia z powodu naturalnego osłabienia akomodacji oka. Jest to fizjologiczny proces starzenia oka, który przejawia się utratą dobrego widzenia na bliską odległość.

Objawy? Zaczynają się kłopoty z czytaniem, obsługą telefonu lub komputera. Obraz zamazuje się, zaczynamy oddalać tekst, wyciągamy coraz dalej rękę by widzieć lepiej. Po dłuższej pracy na bliskie odległości mogą występować bóle głowy.

Pacjentom z presbiopią proponujemy:

Zabiegi chirurgii refrakcyjnej soczewki, czyli wymiana własnej soczewki na sztuczną w OKULUS PLUS realizowane są przy bardzo zindywidualizowanym doborze soczewki wszczepianej. Zabieg wymiany soczewki zwykle wykonywany jest raz w życiu, stąd odpowiedni dobór soczewki przynosi nieocenione korzyści. Naszym pacjentom proponujemy soczewki najwyższej klasy światowych producentów. Ich indywidualny dobór uwzględnia tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy oraz stan zdrowia. Dla przykładu soczewki z filtrem żółtym zatrzymują część światła niebieskiego, asferyczne pozwalają widzieć lepiej wieczorem i o zmierzchu, a z kolei toryczne likwidują współistniejący astygmatyzm. Doświadczenie i bardzo precyzyjna wiedza naszych chirurgów sprawia, że dzięki szerokiemu asortymentowi soczewek klasy premium sprawia, że udaje nam się zadowolić nawet najbardziej wymagających pacjentów. Po takim wszczepie każdy potrafi bez okularów zarówno przeczytać okładkę ulubionej płyty, jak i podziwiać podwodny świat rafy koralowej. Wszystkie zabiegi operacyjne przeprowadzane są w Klinice OKULUS w ciągu jednego dnia przy znieczuleniu kroplowym do oka z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Jaskra to niebezpieczna choroba, która nierozpoznana lub nieleczona może doprowadzić do utraty widzenia. Wczesna diagnostyka i na czas wdrożone leczenie pozwoli nam na utrzymanie widzenia w dobrej kondycji na dalsze lata.  W naszym ośrodku diagnozujemy i leczymy jaskrę wg światowych standardów wykonując badania:

Po 40 roku życia każdy pacjent leczący się z powodu cukrzycy powinien zgłosić się na badanie dna oka ponieważ ta choroba może doprowadzić do ślepoty. W razie stwierdzenia zmian na dnie oka w OKULUS PLUS wykonujemy:

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78