Jak uniknąć lub pozbyć się okularów? | OKULUS PLUS

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Okulary to nie jedyna droga

wydrukuj

rozmiar czcionki

Każdy kto nosi okulary, zgodzi się, że są sytuacje, w których nie zawsze możemy na nich polegać. Sytuacje te opatrzone są zniecierpliwieniem, zakłopotaniem a nawet stresem!

Okulary stają się mniej pomocne i przyjazne kiedy planujemy wymarzone wakacje nad morzem albo zwyczajnie chcemy pójść na basen. Przy dużej wadzie wzroku stajemy przed pytaniem – co teraz? Bez okularów nie widzimy nic, a w soczewkach kontaktowych pływać nie wolno! Podobne ograniczenia spotykamy podczas treningu na siłowni, na zajęciach jogi, kiedy uprawiamy ulubiony sport (narty, snowboard, jazdę na motocyklu, sztuki walki etc.) zazwyczaj do braku komfortu dochodzi jeszcze zmora zaparowanych okularów. Płeć piękna na pewno wskaże również na problemy z wykonywaniem makijażu. Stajemy zatem przed kolejnym pytaniem – jak się malować w okularach? Bez korekcji nie widzimy ostro i malujemy się na wyczucie. Efekty? Różnie bywa 🙂 tuszowanie rzęs, namalowanie idealnej „kreski” czy malowanie powiek stają się nie lada wyzwaniem.  

Okularnikom nie sprzyja także wiek…. z czasem wszyscy utracimy dobre widzenie na blisko, tj. na odległość około 40cm od oczu. Kłopotliwe sytuacje pojawią się przy próbie przeczytania SMS’a, sprawdzenia godziny czy w trakcie podpisania ważnej umowy !!! Wówczas towarzyszyć nam może poczucie stresu i zakłopotania. Mowa o presbiopii, która pojawia się u osób po 40 roku życia z powodu naturalnego osłabienia akomodacji oka.

Okulary to nie jedyna droga. Niniejsza strona ma pomóc poznać Ci rozwiązania, które umożliwiają życie bez okularów – w każdym wieku.


Zabiegi usunięcia wady wzroku

LASEROWA KOREKCJA WZROKU

Za pomocą cienkiej wiązki lasera usuwana jest krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Zabieg polecany jest osobom, które chcą się uniezależnić od okularów i trwale usunąć swoją wadę wzorku. Stanowi doskonałą alternatywę do korekcji okularowej i soczewkowej.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok 15 minut – masz obawy? Przeczytaj rekomendację naszych pacjentów KLIKNIJ I SPRAWDŹ.

Zabieg laserowej korekcji wzroku można wykonać różnymi metodami – wybór właściwej zależy od predyspozycji medycznych pacjenta, tego jaką pracę wykonuje oraz jakie są jego zainteresowania. Masz min. 21 lat i stabilną wadę od roku? Chcesz dowiedzieć więcej na temat metod i samego zabiegu? KLIKNIJ I SPRAWDŹ, zadzwoń lub wypełnij e-kwalifikację:


REFRAKCYJNA WYMIANA SOCZEWKI
– W WADACH WZROKU I PREZBYOPII

Wymiana soczewki pozwala na skorygowanie każdej wady wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, a także presbiopii. Dlatego największą korzyść z zabiegu odczują osoby, które na co dzień stosują dwie, trzy pary okularów lub okulary progresywne.

Zabieg może być alternatywą do zabiegu laserowej korekcji wzroku, jednak rekomendowany jest głównie po 40 r. ż.

Refrakcyjna wymiana soczewki przynosi długotrwały efekt dobrego i wyraźnego widzenia oraz dodatkowo usuwa ryzyko wystąpienia zaćmy w przyszłości. Przebieg zabiegu jest bardzo podobny do operacji usunięcia zaćmy – naturalna soczewka zostaje zastąpiona sztuczną. Efekt dobrego widzenia bez okularów jest niemalże natychmiastowy. Niektórzy pacjenci potrzebują trochę czasu do adaptacji do nowego widzenia.

Przeczytaj rekomendację naszych pacjentów KLIKNIJ I SPRAWDŹ. Jesteś po 40-tce? Chcesz się pozbyć okularów? Zadzwoń lub wypełnij e-kwalifikację:


VISIAN ICL – SOCZEWKI FAKIJNE

Metoda Visian ICL to doskonała alternatywa dla osób, które zostały zdyskwalifikowane z zabiegu laserowej korekcji wzroku z powodu cienkiej rogówki lub za wysokiej wady. Zabieg pozwala na korekcję znacznie większych wartości wad wzroku niż zabieg laserowy: krótkowzroczność do -20 dioptrii, nadwzroczność do +10 dioptrii oraz astygmatyzm do 6 dioptrii. Można również usunąć presbiopię.

Zabieg metodą Visian ICL polega na wszczepieniu soczewki fakijnej za tęczówkę oka przed naturalną soczewkę pacjenta. Jest to odwracalny proces, który rekomendowany jest osobom z wysoką wadą wzroku w wieku 21 – 65. Chcesz dowiedzieć się więcej? KLIKNIJ I SPRAWDŹ lub zadzwoń.

Korekcja niechirurgiczna

SOCZEWKI KONTAKTOWE

To bardzo dobra alternatywa dla korekcji okularowej. Pozwalają na swobodne funkcjonowanie, uprawianie większości sportów bez obawy o okulary. W OKULUS PLUS dobieramy wszystkie soczewki jakie są dostępne na rynku. Soczewki kontaktowe korygują krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz presbiopie, czyli zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość.

Chcesz wiedzieć więc? KLIKNIJ I SPRAWDŹ.


ORTOKOREKCJA

To metoda korekcji krótkowzroczności, która odbywa się podczas snu pacjenta. Jest to proces pozwalający na korekcję tej wady wzroku oraz zahamowanie jej rozwoju! Ortokorekcja rekomendowana jest dorosłych i dzieciom od około 8 roku życia. Jest doskonałą alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych dziennych ponieważ daje pełną swobodę w ciągu dnia, a uprawienie sportów – nawet tych wodnych – staje się w końcu możliwe.

Szczegółowe informacji nt. ortokorekcji znajdziesz TUTAJ.


Okulistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, dlatego obecnie, mamy do wyboru wiele rozwiązań. Rozwiązań „szytych na miarę”. W OKULUS PLUS dzięki stałej współpracy lekarzy okulistów, chirurgów i optometrystów wiemy, że możemy pomóc niemalże każdemu pacjentowi.

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78