Okulary przeciwsłoneczne - OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Okulary przeciwsłoneczne

wydrukuj

rozmiar czcionki

Międzynarodowe standardy i kompleksowość działania OKULUS PLUS polega na opiece nad pacjentem na każdym etapie spotkania z nim w naszym ośrodku. Dzięki temu swoje oczy przed niekorzystnym wpływem promieni UV ochroni u nas pacjent po zabiegach chirurgicznych, jak i ten bez problemów z widzeniem, który chce zatrzymać zdrowie na jak najdłuższy czas. Nasi optycy dobiorą najlepsze rozwiązanie do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Dlaczego używanie okularów z filtrami UV jest tak ważne dla zdrowia naszych oczu?

Okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed nadmiarem światła widzialnego i promieniowania ultrafioletowego. Gdy do oka dociera wielokrotnie silniejsze światło niż to niezbędne dla dobrego widzenia, to powoduje ono efekt olśnienia, bóle i łzawienie oczu oraz obniżenie percepcji.
Przede wszystkim powinniśmy używać okularów przeciwsłonecznych, aby chronić nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UV). Należy pamiętać, że większość schorzeń jest wynikiem długotrwałego działania promieniowania UV. Należą do nich takie uszkodzenia wzroku jak: zaćma korowa, świetlne zapalenie rogówki, zapalenie spojówki, skrzydlik, czerniak i inne.

Promienie ultrafioletowe dzieli się ze względu na długość fali i skalę zagrożeń na:

*UV-A, o najdłuższej fali, odpowiedzialne za opaleniznę i przedwczesne starzenie się skóry,

*UV-B powodujące poparzenia skóry i najczęściej wiążące się z rakiem skóry i innymi chorobami oczu, jak np. zaćma,

*UV-C mające najkrótszą długość fali i najgroźniejsze, jednak dzięki warstwie ozonowej nie dociera do powierzchni Ziemi

Niestety, nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne zapewniają ten sam poziom ochrony przed UV.
Okulary „przeciwsłoneczne” bez filtra UVA i UVB mogą wyrządzić więcej szkód niż nienoszenie okularów w ogóle. Dzieje się tak dlatego, że ciemne okulary, nieposiadające filtra UV „oszukują” źrenicę, która rozszerza się pozwalając wejść większej ilości promieni UV, które uszkadzają siatkówkę i soczewkę oka. Skuteczne okulary przeciwsłoneczne powinny blokować zarówno promieniowanie UVA jak i UVB, podczas gdy większość filtruje jedynie UVB. Okulary z filtrem klasy 1 blokują minimum 90% promieniowania UVA i 99% UVB, a z filtrem klasy 2 – minimum 70% promieniowania UVA i 95% UVB.

 

Jaką ochronę przed szkodliwym działaniem UV znajdą u nas osoby noszące okulary korekcyjne?

Pamiętaj, nawet jeżeli masz wadę wzroku możesz skutecznie chronić swoje oczy przed promieniowaniem UV. Sposobów korekcji wady wzroku na lato jest co najmniej kilka:

* okulary korekcyjne przeciwsłoneczne (dostępne również z filtrem UV, antyrefleksem czy polaryzacją) – można w ten sposób skorygować praktycznie każdą wadę wzroku. Wykonanie takich okularów jest zazwyczaj możliwe do wszystkich okularów, jednak dobór oprawy (zwłaszcza typowej, przeciwsłonecznej) zawsze skonsultuj z optykiem.

* okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi – to rozwiązanie ma jeden duży plus, mamy jedną, dwuzadaniową parę okularów. Jeżeli oprawka ma już dołączoną nakładkę przeciwsłoneczną, zazwyczaj trzyma się oprawy za pomocą wmontowanych magnesów. Uniwersalne nakładki przeciwsłoneczne można również dokupić do większości opraw okularowych.

* okulary korekcyjne z soczewkami fotochromowymi to rozwiązanie, które nie wymaga od nas żadnej dodatkowej aktywności. Nie musimy pamiętać o drugiej parze okularów czy o dodatkowych nakładkach. Okulary same dostosowują zaciemnienie do natężenia promieniowania UV.

* soczewki kontaktowe w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi – rozwiązanie dla osób, które nie lubią być ograniczane poprzez swoją wadę wzroku, pozwala na używanie wymarzonych okularów przeciwsłonecznych.

 

Zachęcamy do polubienia naszego profilu Facebook.com/OkulusPlus, gdzie oprócz porad i ciekawostek zamieszczamy informacje o aktualnych promocjach. Poniżej prezentujemy Państwu część bogactwa naszego przeciwsłonecznego asortymentu dla dzieci i dorosłych.

 

Nowość dla aktywnych – OPRAWKI NA CLICK-CLACK do szkieł korekcyjnych lub przeciwsłonecznych typu unisex. W naszych studiach optycznych dostępne w różnych wariacjach kolorystycznych. Na zamówienie z filtrami UV z polaryzacją lub bez, również barwione. Zapraszamy!

 

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78