OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Czym jest laserowa korekcja wzroku

wydrukuj

rozmiar czcionki

Laserowa korekcja wad wzroku pozwala cieszyć się doskonałym widzeniem bez pomocy okularów i soczewek kontaktowych. Jest to jeden z zabiegów chirurgii refrakcyjnej, który wykorzystuje działanie energii lasera na powierzchnię pierwszej przezroczystej warstwy oka, czyli rogówki. Wiązka lasera w ciągu kilku sekund modeluje powierzchnię rogówki, aby nadać jej odpowiedni kształt. W ten sposób możliwe jest zogniskowanie promieni światła na siatkówce i uzyskanie przez pacjenta ostrego widzenia. W laserowej korekcji krótkowzroczności, a więc u pacjentów, którzy noszą szkła „minusy” rogówka jest spłaszczana w centrum. W nadwzroczności, czyli u pacjentów, którzy noszą szkła „plusy” rogówka jest uwypuklana.  Choć rogówka zmienia się o ułamki milimetra, te subtelne zmiany przywracają doskonałą jakość widzenia już na zawsze. Tylko u niektórych pacjentów (zaledwie kilka procent przypadków) zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu.

 

Według zaleceń Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych oraz Amerykańskiej Akademii Okulistyki metodami laserowymi można bezpiecznie korygować krótkowzroczność i krótkowzroczność z astygmatyzmem (do -8.0 Dsph, ekwiwalent sferyczny) oraz dalekowzroczność i dalekowzroczność z astygmatyzmem (do +4.0 Dsph, ekwiwalent sferyczny).

 

Zabieg jest wykonywany u pacjentów powyżej 21 roku życia, tj. po osiągnięciu pełnego rozwoju narządu wzroku i przy stabilnej wadzie wzroku. Decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz na podstawie specjalistycznych badań wykonanych podczas wizyty kwalifikacyjnej.

 

Laserowa korekcja wzroku Tychy
Laserowa korekcja wzroku Rybnik
Laserowa korekcja wzroku Opole
Laserowa korekcja wzroku Chorzów

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78