Ciba Vision - soczewaki kontaktowe | OKULUS PLUS

OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Ciba Vision

wydrukuj

rozmiar czcionki

Ciba_Vision_Logo


 

CIBA Vision oferuje szeroką gamę soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji. Celem firmy jest zapewnienie maksymalnego komfortu i higieny użytkownikom soczewek kontaktowych. Oferta CIBA Vision jest bardzo zróżnicowana, począwszy od soczewek konwencjonalnych specjalnego zastosowania poprzez soczewki planowej wymiany: najnowsze zdobycze technologii i wiedzy optycznej – rodzina soczewek jednodniowych Focus® DAILIES®, oddychające soczewki nowej generacji AIR OPTIXTM i AIR OPTIXTM NIGHT&DAYTM, dla zmiany koloru lub nadania głębi spojrzeniu soczewki FreshLook® oraz rodzina soczewek Focus®. Produkty CIBA Vision są dostępne w ponad 70 krajach.

Na stronie internetowej zamieszczone są przykładowe egzemplarze z asortymentu naszej pracowni. Informacje o aktualnych cenach, parametrach technicznych itp. można uzyskać bezpośrednio w pracowni.

Soczewki AIR Optix
1Do 5 razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi

Zdrowe oczy muszą oddychać…

Twoje oczy, aby były zdrowe i wypoczęte potrzebują tlenu. AIR OPTIX™ zapewnią oczom właściwą ilość tlenu. Oddychające soczewki AIR OPTIX™ mogą być noszone nawet w czasie snu.

Technologia AIR OPTIX™

Naukowcy CIBA Vision opracowali oddychający materiał , który zapewnia oczom wystarczającą ilość tlenu, nawet kiedy są one zamknięte. Dzięki opatentowanej technologii soczewki AIR OPTIXTM dostarczają oczom do 5 razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi.

AIR OPTIXTM to:

 • Wysoki komfort noszenia nawet pod koniec dnia.
 • Jaśniejsze i zdrowsze oczy.
 • Miesięczny tryb noszenia.
 • Okazjonalnie elastyczny tryb noszenia*.
 • Soczewki kontaktowe nowej generacji – stworzone z materiału silikonowo-hydrożelowego
Soczewki AIR Optix – Night & Day
2Do 6 razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi

Zdrowe oczy:
Twoje oczy potrzebują tlenu, aby były zdrowe! AIR OPTIX NIGHT&DAYTM dostarczają więcej tlenu do oka w porównaniu z powszechnie dostępnymi soczewkami hydrożelowymi. AIR OPTIX NIGHT&DAYTM nie powodują niedotlenienia rogówki, które może być przyczyną wielu powikłań. Soczewki te spełniają kryterium dotyczące bezpiecznego ciągłego noszenia do 30 dni i nocy. Czynnik ten został dokładnie przebadany w obszernych badaniach klinicznych.* Soczewki AIR OPTIX NIGHT&DAYTM mają najwyższą przepuszczalność tlenu spośród wszystkich soczewek miękkich. Są tak zdrowe i bezpieczne, że są stosowane również jako opatrunek na oczy chore lub po zabiegach.

Technologia:

Soczewki AIR OPTIX NIGHT&DAYTM to najbardziej znacząca innowacja w kontaktologii od momentu wynalezienia pierwszego materiału do produkcji soczewek miękkich. Dzięki zastosowanemu do produkcji AIR OPTIX NIGHT&DAYTM nowoczesnego materiału na bazie silikonu udało się rozwiązać kwestię niedotlenienia rogówki w czasie snu, kiedy oczy są zamknięte.

AIR OPTIX NIGHT&DAY™ to:

 • Komfort i ostre widzenie o każdej porze dnia i nocy przez cały miesiąc.
 • Wolność i brak ograniczeń wynikających z konieczności codziennej pielęgnacji soczewek.
 • Soczewki kontaktowe nowej generacji – stworzone z materiału silikonowo-hydrożelowego.
 • Do 6 razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi.
Focus DAILIES – All Day Comfort
3Raz w okularach raz bez…

Jeżeli jesteś osobą krótkowzroczną lub nadwzroczną. Na co dzień nosisz okulary. Ale czasami chcesz o nich zapomnieć i poczuć swobodę sięgnij wtedy po soczewki Focus® DAILIES® All Day ComfortTM, które zapewnią Ci ostre widzenie, łatwość użytkowania oraz komfort w każdej sytuacji.

Ostre widzenie

Soczewki kontaktowe Focus® DAILIES ® niwelują zamazany obraz i zapewniają doskonałą ostrość widzenia.

Proste w użytkowaniu

Soczewki Focus® DAILIES® przeznaczone są do codziennej wymiany. Nie wymagają stosowania produktów pielęgnacyjnych. Rano zakładasz nową parę a wieczorem wyrzucasz.

Jasnoniebieskie zabarwienie ułatwia zakładanie i zdejmowanie soczewek Focus® DALIES®.

Komfort

Specjalny system Aqua ComfortTM zapewni Twoim oczom długotrwałe nawilżanie. Z każdym mrugnięciem oka uwalniany jest środek nawilżający, dzięki któremu odczuwasz komfort od momentu założenia soczewki do zdjęcia jej z oka.

Higiena, zdrowie

Soczewki Focus® DAILIES® to łatwy i zdrowy sposób noszenia soczewek. Codzienne rano zakładasz nową parę soczewek a wieczorem wyrzucasz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z wrażliwymi oczami i skłonnością do alergii.

Focus® DAILIES® komfort i wygoda użytkowania dla aktywnych:

 • Podczas spotkań, przy pracy z komputerem, w kinie, teatrze.
 • W czasie kolacji, imprezy czy spotkania z przyjaciółmi.
 • Przy uprawianiu sportu.
 • Na weekend, podczas podróży służbowych, na urlopie.
 • Takie komfortowe – zapominasz, że masz je na oczach.
Focus DAILIES Toric
4Co to jest astygmatyzm?

Astygmatyzm jest jedną z wad układu optycznego ludzkiego oka zwaną inaczej niezbornością wzrokową. Zazwyczaj występuje równocześnie z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością, przez co dodatkowo potęguje zniekształcone lub zamazane widzenie. Obraz na siatkówce jest wówczas nieostry i rozmywa się jak na poruszonym zdjęciu. Nawet niewielki astygmatyzm może wywoływać bóle głowy i zmęczenie. Jak wynika z badań astygmatyzm dotyczy 50% osób z wadą wzroku.

Ostre widzenie

 • Soczewki toryczne niwelują zniekształcenia obrazu spowodowanego astygmatyzmem jednocześnie korygując wadę krótkowzroczności lub nadwzroczności. Przy opisie soczewek torycznych oprócz tzw. mocy sferycznej podawana jest, więc dodatkowo moc cylindryczna i oś cylindra.
 • Materiał specjalnie przystosowany do produkcji soczewek jednodniowych zapewnia, że wszystkie soczewki są niezwykle cienkie.
 • Krawędzie wszystkich soczewek są idealnie równe i gładkie, co z kolei przyczynia się do maksymalnego komfortu podczas noszenia.

Proste w użytkowaniu

 • Soczewki Focus®DAILIES® przeznaczone są do codziennej wymiany. Nie wymagają stosowania produktów pielęgnacyjnych. Rano je zakładasz a wieczorem wyrzucasz.
 • Jasnoniebieskie zabarwienie ułatwia zakładanie i zdejmowanie soczewek Focus®DALIES®.

Komfort

Specjalny system Aqua komfortTM zapewni Twoim oczom długotrwałe nawilżanie. Z każdym mrugnięciem oka uwalniany jest środek nawilżający, dzięki któremu odczuwasz komfort od momentu założenia soczewki aż do jej zdjęcia.

Higiena, zdrowie

Soczewki Focus®DAILIES® to łatwy i zdrowy sposób korekcji wzroku. Codzienne rano zakładasz nową świeżą parę soczewek a wieczorem wyrzucasz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób o wrażliwych oczach ze skłonnościami do alergii.

Wygodne do noszenia

 • Ultra cienkie soczewki kontaktowe wyprodukowane z materiału stworzonego specjalnie dla soczewek jednodniowych.
 • Unikalny proces produkcji Lightstream TechnologyTM zapewnia, że krawędzie wszystkich soczewek są idealnie równe i gładkie, co przyczynia się do maksymalnego komfortu podczas noszenia.

Focus®DAILIES® komfort i wygoda dla aktywnych:

 • Podczas spotkań, przy pracy z komputerem, w kinie, teatrze, w barze czy klubie.
 • W czasie kolacji, imprezy czy spotkania z przyjaciółmi.
 • Przy uprawianiu sportu.
 • Na weekendy, podczas podróży służbowych albo na urlopie.
 • Na zakupach, czytaniu jadłospisu lub ulotek informacyjnych.

Takie komfortowe – zapominasz, że masz je na oczach.

Focus DAILIES Progressives
5Co to jest starczowzroczność?

Starczowzroczność to nasilająca się utrata zdolności akomodacji wzroku na obiektach znajdujących się bliżej oka. Rozpoczyna się zazwyczaj około 40-tego roku życia i może dotknąć również osoby, które wcześniej miały doskonały wzrok.

Ostre widzenie!

Pierwsze progresywne jednodniowe soczewki kontaktowe Focus® DAILIES® Progressives przeznaczone są do korekcji starczowzroczności. Codziennie zakładasz nową, świeżą parę soczewek kontaktowych, które zapewnią Ci lepsze i naturalne widzenie na odległość. Focus® DAILIES® Progressives to ostre widzenie bliży i dali, większa swoboda i młodszy wygląd.

Proste w użytkowaniu

Soczewki Focus® DAILIES® przeznaczone do codziennej wymiany. Nie wymagają stosowania produktów pielęgnacyjnych. Rano je zakładasz a wieczorem wyrzucasz.

Komfort, zdrowie i wygoda

 • Soczewki Focus® DAILIES® zapewnią Ci komfort, wygodę oraz młodszy wygląd. Nie martwisz się o codzienną pielęgnację.
 • Soczewki Focus® DAILIES® to łatwy i zdrowy sposób noszenia soczewek. Codzienne rano zakładasz świeżą parę soczewek a wieczorem wyrzucasz. To idealne rozwiązanie dla osób z wrażliwymi oczami i skłonnością do alergii.
 • Ultra cienkie soczewki kontaktowe wyprodukowane z materiału stworzonego specjalnie dla soczewek jednodniowych.
 • Specjalny proces produkcji Lightstream TechnologyTM zapewnia, że krawędzie wszystkich soczewek są idealnie równe i gładkie, co przyczynia się to do maksymalnej wygody podczas noszenia.

Focus® DAILIES® Progressives – komfort i wygoda dla aktywnych:

 • W czasie spotkań, przy pracy z komputerem, w kinie i w teatrze.
 • Są idealne przy uprawianiu sportu.
 • Na weekendowym wypadzie za miasto, podczas urlopu, czy podróży służbowej.
 • Na zakupach, w trakcie czytania jadłospisu lub ulotek informacyjnych.

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78