OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Bezpieczeństwo i precyzja

wydrukuj

rozmiar czcionki

Laserowa korekcja wzroku – bezpieczeństwo i precyzja

W OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii jako jedyni na Śląsku i Podbeskidziu stosujemy najnowszy technologicznie laser excimerowy amerykańskiej firmy Alcon WaveLight® EX500. Precyzja i bezpieczeństwo to jego atuty.

Praca lasera w trakcie zabiegu jest całkowicie sterowana i kontrolowana przez komputer. Laser posiada system „śledzenia ruchów oka”, który dokładnie monitoruje najmniejszy ruch i zmiany w położeniu oka w trakcie zabiegu. Wielopunktowa kontrola nad energią wiązki laserowej oraz doskonała kontrola ustawienia oka w czasie zabiegu, gwarantują precyzję zabiegu dla uzyskania najlepszej korekcji wady. Zabieg jest programowany komputerowo na podstawie wcześniej wykonanych pomiarów oka podczas kompleksowych, specjalistycznych badań. Pełna integracja lasera z urządzeniem oculyzer (specjalistyczne urządzenie do diagnostyki rogówki oka) pozwala pomóc większości pacjentów odrzuconych przez inne ośrodki. Dzięki szybszej ablacji zabieg można maksymalnie skrócić i uniknąć przesuszenia rogówki. Wbudowana kamera scheimpfluga pozwala na mapowanie całej rogówki i wczesne wykrycie stożka rogówki. To bardzo ważne, gdyż przy tej chorobie wykonywanie tego typu zabiegów jest niewskazane. Może grozić trwałą utratą widzenia.

Podsumowując:

 • Najnowsza cyfrowa technologia skanowania „flying spot” i wbudowany Eyetracker, który śledzi ruchy gałki ocznej podczas zabiegu gwarantują pełne bezpieczeństwo operowanego.
 • PerfectPulse Technology™ zapewnia wysoką precyzję i bezpieczeństwo dla najlepszych rezultatów leczenia.
 • Szybkość ablacji (5s/D) pozwala maksymalnie skrócić zabieg i uniknąć przesuszenia rogówki.
 • Pełna intregracja lasera z urządzeniem diagnostycznym oculyzer pozwala na korygowanie wcześniejszych np. niescentrowanych ablacji, dzięki czemu możemy pomóc pacjentom, którzy nie przeszli badań kwalifikacyjnych w innych ośrodkach.
 • Diagnostyka przy użyciu kamery Scheimpfluga pozwala na mapowanie całej rogówki i wczesne wykrycie stożka rogówki.

  Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
  Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
  lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78