OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Astygmatyzm z jaskrą? Już mamy rozwiązanie!

31 sie 2017

wydrukuj

rozmiar czcionki

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym dr n. med. Iwona Filipecka jako pierwsza na Podbeskidziu i jedna z pierwszych w kraju przeprowadziła wieloproceduralny zabieg usunięcia zaćmy z równoczesnym wszczepem soczewki torycznej i mikroimplantu iStent. Zabieg przeprowadzono u pacjenta chorującego na jaskrę.

W trakcie zabiegu w miejsce zmętniałej soczewki naturalnej została wszczepiona sztuczna soczewka toryczna, a następnie do kanału Schlemma wprowadzono i osadzono mikroimplant iStent. Przeprowadzenie takiego zabiegu wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia ze strony chirurga. Soczewka toryczna to wewnątrzgałkowa soczewka klasy premium, która pozwala pozbyć się zaćmy oraz koryguje astygmatyzm pacjenta. Dr Filipecka wielokrotnie wszczepiała tego typu soczewki swoim pacjentom i w trakcie zabiegu skorzystała ze swego doświadczenia w tym względzie. Natomiast po raz pierwszy, podczas jednego zabiegu podjęła się wszczepienia także mikroimplantu iStent, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Taka procedura usuwa kilka schorzeń oczu równocześnie, a wykonanie wieloproceduralnego zabiegu ogranicza ryzyko powikłań pooperacyjnych i skraca czas rekonwalescencji po zabiegu.

Na czym polega fenomen tego zabiegu?

Soczewka toryczna znacząco różni się od budowy soczewki sferycznej. Toryczne soczewki posiadają oś środkową przez co ich moc nie jest jednakowa we wszystkich miejscach. W związku z tym niezwykle ważne jest umiejętne wprowadzenie mikroimplantu iStent, tak aby „nie naruszył” on położenia soczewki torycznej. W trakcie trwania zabiegu gałka oczna cały czas rotuje – właściwe i precyzyjne ułożenie soczewki na oku odpowiada za późniejszą ostrość widzenia.

Mikroimplant iStent działa od razu po wczepieniu – wg badań może on wyeliminować lub znacząco ograniczyć ilość przyjmowanych lekarstw przeciw jaskrowych. Obecnie jest jednym z najmniejszych implantów medycznych wszczepianych do ludzkiego ciała ( 1 mm długości na 0,3 mm wysokości )

Od czerwca zabiegi wieloproceduralne dostępne są dla pacjentów Podbeskidzia, w zależności od wybranej soczewki można je wykonać w ramach umowy z NFZ oraz odpłatnie. Zapraszamy!