OKULUS Klinika okulistyczna okulista Katowice Kraków Bielsko-Biała zaćma jaskra poradnia Śląsk

SZUKAJ
A+ R A-

Chirurgia zaćmy

OPERACJA DLA WSZYSTKICH.  DBAMY O JAKOŚĆ WIDZENIA.

 

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii był pierwszym w Polsce podmiotem, który wprowadził Program Personalizacji Doboru Soczewki (PPDS). Miało to miejsce  już w 2005 roku. PPDS to program pozwalający na indywidualne dobieranie soczewki wewnątrzgałkowej u każdego pacjenta. Wszystkim pacjentom w zależności od trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy i współistniejących chorób narządu wzroku i ogólnych proponujemy odpowiedni rodzaj soczewki.  Dla pacjentów z wadami wzroku proponujemy skorygowanie tej wady poprzez wszczepienie odpowiedniej soczewki. PPDS pozwala na taki dobór soczewki, że pacjent po zabiegu nie musi nosić okularów i może widzieć dobrze na różne odległości. Bezpieczny zabieg, niskie ryzyko powikłań i krótki okres rekonwalescencji powodują, że operujemy pacjentów w każdym wieku. Najstarsza operowana przez nas osoba miała 104 lata!

 

Dbamy o to, żeby po zabiegu nie tylko poprawiła się ostrość widzenia, ale także aby jakość widzenia była jak najlepsza - bez dodatkowych efektów świetlnych (np. olśnień) wpływających na to czy widziany obraz jest ostry czy rozmyty, prosty czy krzywy, jasny czy ciemny. Jeśli ktoś nie lubi okularów, może ich po zabiegu nie używać i widzieć bardzo dobrze.

 

Podstawowym kryterium doboru odpowiedniej sztucznej soczewki w programie PPDS jest wiek i współistniejąca wada wzroku.  Aby jednak zapewnić jak najlepszą jakość widzenia po zabiegu:

- przeprowadzamy maksymalnie szerokie spektrum badań kwalifikujących

- kilkukrotnie powtarzamy bardzo precyzyjne badania oka, aby wykluczyć błędy ludzkie

i techniczne

- rozmawiamy z pacjentem o Jego oczekiwaniach i potrzebach

- współpracujemy tylko z renomowanymi producentami sprzętu

- wszczepiamy soczewki wewnątrzgałkowe wiodących światowych producentów
(Alcon, Zeiss, Oculentis).

najnowszych generacji od światowych liderów - amerykańskiego producenta Alcon, niemieckiej firmy Zeiss i japońskiej Topcon. Marka OKULUS znana jest z jakości, dlatego w ogóle nie ma mowy o soczewkach z Chin czy innych nieznanych producentów.


W celu uzyskania maksymalnego efektu PPDS zwykle stosuje się soczewki segmentu PREMIUM
, dające maksimum korzyści po zabiegu usunięcia zaćmy. Zabiegi wszczepu tych soczewek najczęściej  nie są finansowane przez NFZ. Należą do nich:

SOCZEWKI ASFERYCZNE, które poprawiają kontrast widzenia, szczególnie w warunkach zmierzchowych. Polecane są szczególnie dla osób, które prowadzą pojazdy wieczorem i nocą,
potrzebują szczególnie dobrej jakości widzenia  lub pracują w warunkach gorszego oświetlenia.

SOCZEWKI TORYCZNE to nowoczesne, od niedawna dostępne w Polsce soczewki wewnątrzgałkowe przeznaczone dla osób z zaćmą i astygmatyzmem. Po wszczepie soczewki torycznej pacjent, który nosił przed zabiegiem okulary korygujące astygmatyzm (tzw. cylindry), widzi dobrze do dali bez okularów.

SOCZEWKI WIELOOGNISKOWE to soczewki, które u 85% pacjentów po zabiegu usunięcia zaćmy zapewniają dobre widzenie do dali i do bliży bez okularów!!! Dzięki temu pacjent może oglądać TV, czytać, pracować na komputerze, uprawiać sporty nie stosując okularów. To duży komfort, szczególnie dla osób aktywnych.

Wszystkie soczewki wszczepiane w OKULUS PLUS posiadają filtry UV, a wybrane zawierają filtr światła niebieskiego. Zapewnia on filtrację światła zbliżoną do naturalnej soczewki i chroni siatkówkę przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego na siatkówkę.

 

Informacje o promocjach i możliwości ratalnego finansowania zabiegów: TUTAJ

Więcej z tej kategorii: Chirurgia refrakcyjna »

Uważaj na oczy podczas wakacji.

Podczas wakacyjnego wyjazdu spędzamy wiele czasu na słońcu i w wodzie...

Czytaj dalej
Copyright ® 2014 okulus.pl | Strony medyczne Roogmedia

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.